Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

Sry, jak říkám, elektrikařina není moje hobby. Mám stejnej typ, jako Ráca. V návodu je napsaný, že se mají napojit na kladný spínač (svorka 15). Takže musím ten jeden drát natáhnout do kabiny a tam ho napojit do toho spínače světel? Nebo je možnost i napojení v motorovým prostoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

míro žadnej takovej modul tam není.....pouze v každym tom světle je zadělany relatko ktery je po přivedení signalu z parkovaček zhasne......tzn.:jeden fous na spínany plus,druhej na parkovačky a třetí na kostru

takže světla se zapnou hned po otočení klíčku a zbývají dvě možnosti: dokoupit nějakej ten modul nebo jako jsem to vyřešil já dodělat někam vypínač kterym si ty světla zhasnu když chci jen mít puštěny radio a nikam nejedu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem oddělal vypínač na světla a vytáhl tu patici s drátama...ve vypínači je sice napsáno TFL, ale z patice na tuto pozici žádnej drátek s pinem nevede. Na PIN v pozici 15 když přiložím drát od denního svícení, tak světla svítěj pořád, klíček nemusí být vůbec v zapalování, nějakej nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem to tam strčit bez pinu, jen tak provizorně a paráda, už vše funguje a svítí jak má :palec2: Volal jsem hned kamošovi, zrovna je v dílně, prej tam nějakej PIN kuchneme ze staré elektriky, tak tam hned letím...pak už jen protáhnu drát dovnitř auta a bude. Zatím moc díííík za pomoc, máš u mě Woody pivo :) až se zadaří úplně, nahážu se fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hotovo, vše se úspěšně zadařilo. Přikládám nějaký fotky z montáže, třeba se to někomu někdy hodí.

Origo držák na světla jsem rozřezal, trochu zatočil a světla přišrouboval na místa, kde držela mlhovka.

post-8288-1277055962,8837_thumb.jpgpost-8288-1277055971,7983_thumb.jpg

post-8288-1277055989,8023_thumb.jpg

Kabeláž mezi světlama jsem protáhl výztuhou. Černej drát šel na mínus k baterce, žlutej dle návodu byl připájenej k potkávačkám a bílej drát ke spínačce na TFL.

Cesta - kolem nádržky na vodu, gumovou zátkou ke spolujezdcovi, pak přes středovej tunel přímo ke spínačce.

post-8288-1277056066,6591_thumb.jpgpost-8288-1277056080,8847_thumb.jpg

post-8288-1277056267,9926_thumb.jpg

A už jen finální foto :)

post-8288-1277056383,9089_thumb.jpgpost-8288-1277056393,4244_thumb.jpg

post-8288-1277056404,564_thumb.jpgpost-8288-1277056414,2228_thumb.jpg

Editováno: , autor: Tangerín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlhovky jsem měl a za 1,5 roku použité asi 2x,

Jaké ty světla máš?

Zapojení 1, světla se zapnou po nastartování, je tam modul, který to rozpozná podle frekvence, nebo něco takového, jesti jsi nastaroval, nebo ne.

Zapojiní 2, je kalsika. Jeden drát na parkovačky a druhý spínací + .

Jestli máš ty moduly mimo světla, tak je vyhoď a napoj to vše na přímo na spínač světel /TFL/ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojený už je mám od loňska (přívod proudu od vypínače-jak to má tangerín a asi i ty), normálně fungovali ale pak klekli. V zimě sem to neřešil, bo sem jezdil v noci, ale teď mě to štve.

Na těch modulech se nafoukli nějaký součástky a konec. De mi vo to, jestli když to propojím bez nich, jestli zpálím diody ve světlech nebo ne.

Já mlhovky používám dost často, tak by mě štvala jejich ztráta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty moduly někde nazívaj "startér" ale neslouží k rozsvěcení těch světel. Na to tam je další "krabička".

Přístupný sou-mám je vedle pojistek na baterce. Podle mě sou na to, aby světla neblikala při výkyvech proudu a napětí bo sou i na 24V.

Mám je z druhý ruky, takže bez záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...