Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Denní svícení LED na Fabii.

Náhledy schémat, soubory PDF přiloženy jako přílohy.

1. pdf1.jpg

2. pdf2.jpg

3. pdf3h.jpg

_________________________________________________________

p1010241p.jpg

p1010243f.jpg

Modul MYCAR

p1010240ip.jpg

Detail výřezu otvoru na světlo.

p1010234q.jpg

p1010235w.jpg

Detail sešikmení výřezu (vyřezat lupínkovou pilkou).

p1010237u.jpg

Detail světla.

p1010238ut.jpg

Plechy na světla.

p1010239y.jpg

p1010251qk.jpg

oVLADAČ SVĚTEL AUToMoBlLŮ 1.pdf

oVLADAČ SVĚTEL AUToMoBlLŮ 2.pdf

oVLADAČ SVĚTEL AUToMoBlLŮ 3.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokračování...

Přidělání plechů na nárazník.

p1010247f.jpg

3 ks šroubků M4

p1010248i.jpg

p1010249l.jpg

p1010250s.jpg

Umístění světel.

p1010253z.jpg

p1010255b.jpg

p1010267h.jpg

Umístění modulu MYCAR na pravé straně na blatníku za hlavním světlometem.

p1010293h.jpg

p1010294z.jpg

K této chráničce jsou vedeny dráty k pravému světlometu.

Zde se napojíme na obrysové světlo (drát 0,5 - šedá/červená).

hadica.jpg

Osadíme volnou pozici na akumulátoru (pojistka č.15 hodnota 5 Ampér). Drát šedá/červená. Žlutý drát je připraven pro další použití dle potřeb.

p1010282nd.jpg

Připojení na alternátor na modrý drátek - pin č.1

p1010286a.jpg

Umístění krabičky nad pravým předním tlumičem. V krabičce je umístěn spínací modul OSV-1.

Pojistka a relátko jsou připraveny pro další využití.

p1010296q.jpg

p1010300j.jpg

Celkové uspořádání světel.

p1010263p.jpg

Editováno: , autor: MOJMA45
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak hotovo, vše se úspěšně zadařilo. Přikládám nějaký fotky z montáže, třeba se to někomu někdy hodí.

zdravím,chci si taky dát denní,v neděli jsem mrknul za mřížky a mám to samé uchycení na mlhovky jako ty.Pořád jsem totiž přemýšlel,jak to udělat aby mě je nikdo nečmajznul i s mřížkama.Tvůj nápad je jednoduchý,marně jsem totiž hledal světla,které by šly namontovat místo mlhovek.Jen mám dotaz,jestli dobře drží jen na těch 2 šroubech,jestli se nějak nepovolují atd.A řešil jsi nějak natočení nebo naklopení světel?Nebo jsi to dal od oka?Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se také rozhodl si namontovat světla pro denní svícení.Zde na foru jsem si to všechno nastudoval jen jsem nenašel žádný návod na výrobu držáku do f1 face.Něco jsme vymyslely a chci se podělit o zkušenost.Zatím jsou světla provizorně připojený přes modul co byl v krabici ale nevím jestly třeba nebude vybíjet baterku.To by se to pak asi muselo připojit dle jiných návodů zde na foru.post-31471-0-06325400-1298386401_thumb.jkoupil jsem tyhle světla protože mají nejlepší recenze a myslím že tam prostě sedí.post-31471-0-53032700-1298386487_thumb.j.Nejprve sme udělaly podle světel díru do původní záslepky.post-31471-0-80988300-1298386565_thumb.jz papíru vytvořily držák který půjde přišroubovat a v něm vystředit světýlko.post-31471-0-70952800-1298386643_thumb.jpo té z plechu vystříhaly držáky a provrtaly.Zde ještě nejsou vypylované oválné díry pro štelování do výšky a do stran.post-31471-0-38146900-1298386717_thumb.jzde už je jedna strana osazená a naohýbaná do finální podoby.post-31471-0-05873000-1298386823_thumb.jNo a automatiku jsem zatím přišrouboval na kastlík baterky s tím že díra už tam byla.Zatím je to vše ve zkušebním provozu a vypadá to moc dobře... :)

Editováno: , autor: rogerman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si tyhle denní světla namontoval mám je už přes půl roku a jsem snimy zatím spokojený,Jedině čeho sem si tak všimnul že když je venku velký mráz tak se někdy nevypnou samy, a musím probliknout parkovačkama :unsure: aby zhasnuly bo ten modul co je ma vypínat je nekdy nevypne.Nevim proč?Ale když je venku tepleji nad 0C tak to jede vezchybne kol117 když byste někno vedeli tak pisnete napady navody kol117

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty měl jsem z toho také obavy a přistupoval s respektem, ale prvně jsem nastudoval info zde v tomto vláknu, pak si vytáhl ven spínač světel, abych viděl jak to tam je a na který kontakt musím přivést drát a pak už to bylo jenom o tom, ten drát protáhnout z motorového prostoru ke spínači, dát na něj kontakt a šupnout ho do konektoru. Dát spínač zpět, zadeklovat spodek u řidiče, spodek schránky u spolujezdce a hotovo :palec2: . Pak už jen dodělat světla v předu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak chcem si dat automaticke zapnutie svetiel po nastartovani...myslel som, ze by som to napojil paralelne na vypinac svetiel...keby sa to nahodou pokazilo, tak by sa to dalo rychlo zapnut klasicky...nechcem tam rozpajat kable...no...viete niekto kde sa nachadza daky kabel na kontrolku dobijania ci oleja a dake piny pripadne na parkovacky a stretavacie? Alebo viete ci sa tym vypinacom zapinaju priamo svetla alebo je to cez rele...by som musel dat zvlast rele tak na 30A?. Potrebujem vlastne impuls na ten spinac aby to zistilo, ze je nastartovane...schemu mam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A teď se zeptám blbě já.Koupil jsem světla s 8 LED na kterých je vlevo kolečko s E4.A na spodní hraně skla cca uprostřed je krom jiného napsáno taky DRL.

Myslíte ,že tato světla patří do kategorie homologovaných?

Díky za odpovědi.

Editováno: , autor: pitrys76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď se zeptám blbě já.Koupil jsem světla s 8 LED na kterých je vlevo kolečko s E4.A na spodní hraně skla cca uprostřed je krom jiného napsáno taky DRL.

Myslíte ,že tato světla patří do kategorie homologovaných?

Díky za odpovědi.

Na 99.999% NE.

Ale hoď foto.DRL není RL .

Day Running Light obchodní označení,matoucí a obchodníky často zneužívané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na skle je toto:

Na skle E4 7848, SJ-269LE, označení na skle DRL

Jsou to tyto na fotce.

Sranda je v tom,že jsem je koupil starší,ale na netu jsou v nabídce u více firem za celkem vysoké ceny a každý píše jinak.Někdo denní a jiný zase poziční.

Jde mi hlavně o to,že mám na autě levné číny na kterých sice je E4 + RL což by sice bylo platné,i když je mi jasné,že to tam vyleptali určitě jen na oko.Opravdovou homologací to asi neprošlo.Jsou to tyhle -

http://aukro.cz/denni-sviceni-16-diod-homologace-i1547260234.html

Jde mi ale o to,že ty levné mají světelný efekt minimální.Navíc se mi stává,že na mě občas protijedoucí zablikají.Beru to jako upozornění ,že nesvítím.Z boku to světlo totiž je vidět minimálně a je fakt ,že na autě nejsou oba světla v rovině.

Zato ty dražší a jinak značené svítí jasněni a díky lepším diodám je svit vidět i z boku.Zkrátka se to nedá srovnat.

Chci je proto vyměnit,ale i když jsem zatím s policií problém neměl,tak přece jen.Co kdyby.I když si myslím,že to už moc neřeší a nezkoumají.Pokud nenatrefí na nějaký extrém.

Tak co mi poradíte??

Díky :palec2:

post-14505-0-59526600-1302773646_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...