Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

dakujem za radu, chcem dať na tie denne svetla jednu poisku na akumulator, tam sa najde niečo volne a ovladaci kabliuk potiahnem na poiskovu srinku niekde na poisku kde je napetie ked je auto naštartovane

a ešte by som sa chcel spytať či možu tie denne svetla svietiť aj vnoci, alebo tam musim dať rele aby mi ich odpojilo pri zapnuti dalšich svetiel ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za radu, chcem dať na tie denne svetla jednu poisku na akumulator, tam sa najde niečo volne a ovladaci kabliuk potiahnem na poiskovu srinku niekde na poisku kde je napetie ked je auto naštartovane

a ešte by som sa chcel spytať či možu tie denne svetla svietiť aj vnoci, alebo tam musim dať rele aby mi ich odpojilo pri zapnuti dalšich svetiel ??

tak potom dam rele do motorovej časti a odpajať ho bude napetie od obrisovych svetiel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj tam aj relé,ak už nie je integrované priamo v svetlách.... zbytočne ti budú svietiť aj tie aj tie... denné svetlá napojíš napr. na parkovačku a už pri zapnutých parkovačkách sa ti svetlá vypnú....

ak to napojíš tak, tak máš 100% istotu pred policajtmi aj na STK, každý ti potom môže vieš čo... :D

Editováno: , autor: Louki1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim, nedavno jsem tatovi instaloval na Fabii I (modelova rada 2003) 1,4MPi original rele deniho sviceni. Nicmene me docela zarazilo, ze se svetla roznou v podstate okamzite pri nastartovani motoru. Osobne se domnivam, ze tohle nebude zrovna koser pro zarovky. A vzhledem k tomu, ze uz pred tim menil tata zarovky 2 do roka. Tak to bude asi rychleji. Ja treba na Zafire mam taky original denni sviceni (automaticke zapnuti svetel) a svitim cca 10-15s po nastartovani. V aute mam Osram Night Breaker (ty puvodni ne ty plus) uz skoro dva roky a furt no problem. Takze se ptam zda-li se da nejak udelat spozdeni po startu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takže polopatě:

musíš si natáhnout vodič z motorového prostoru stranou u spolujezdce do intariéru. Na této straně je průchodka přes přepážku, musíš však sundat kastlík pryč, aby jsi to provlékl do interéru. Pak ještě sundáš kryt pod volantem, to aby jsi mohl tento vodič provléknout až k přepínači světel. Ten musíš vydělat ven, tedy zamáčkneš otočný knoflík dovnitř a otočíš vlevo a pak tahem k sobě vyjmeš celé těleso přepínače. Odpojíš oba konektory, jak hlavní tak i ten malý pro sklápění světel. Podíváš se na hlavní konektor na tělese přepínače, na kterém pinu máš označení TFL. Pak se podíváš kterému místu odpovídá pozice na konektoru s MQS kontakty a vodiči a na to místo přivedeš ten protáhlý vodič s nakrimpovaným MQS konktaktem (foto kontaktu jsem tu tuším také dával). Vodič s kontaktem nacvakneš do konektoru, konektor píchneš zpět do tělesa přepínače, zapojíš zpět i ten menší, dáš zpět celý přepínač do palubovky (postup je opačný jako při demontáži), našroubuješ zpět spodní kryt pod palubovkou, kastlík a už můžeš jít do motorového prostoru, kde ten konec vodiče, který jsi protahoval, napojíš na kladný vodič DRL světel. Po otočením klíčku do polohy I budou světla svítit, pokud pootočíš do polohy II pro start, světla zhasnou, jakmile motor naskočí světla se opět rozsvítí a svítí do té doby, pokud neotočíš přepínačem alespoň do polohy parkovaček, v ten okamžik zhasnou, tedy přesně jako je tomu v předpisu.

vsjo jásno? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je složité radit,když není zcela jasné,jaká světla máš.Jestli se zabudovanou automatikou,nebo jen světlo se zapojením na + a -.

Pokud jsou to ty bez automatiky,nemusíš ani tahat nic do interieru.Na zapojení stačí použít relátko za cca 50,-Kč.

Stačí jenom najít spínané + v motorovém prostoru.Já použil na jednotce dochlazování klimy.

Zapojení není složité ani pro laika.

post-655-0-79986300-1313924384_thumb.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dekuju za vysvetleni ale pro tohle zapojeni potrebuju ledky ze kterych vedou tri vodice: jeden pripojis k prepinaci jeden ke kostre a jeden ke svetlum. to bych pak tohle neresil.

měl jsem světla dvouvývodová (tedy plus minus), nekvalitní, takže jsem je s díky vrátil, teď mám s automatikou a opět jsem na nich zapojil jen dva vodiče ... když už mám ten vodič natažený, proč ještě zase něco dokupovávat a řešit relátkem :p ... využil jsem origo škodováckého řešení tedy spínaného plus přímo na spínači osvětlení a nemusím pak řešit jak kamoš, že mu občas automatika na světlech zablbne, že vystoupí z auta a hle světla furt svítí. Takhle prostě vím, že jak otočím klíčkem do polohy 0, že tam to napětí není a tudíž ani světla automatika neautomatika prostě svítit nebudou :p

apropo: jen mě udivuje, že píšeš, nejsem mechanik ani elektrikář, ale přečteš si blbovzdorný návod jak to tedy udělat a už tvrdíš že to je zapojení pro třívodičová DRL :p

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

takovej menší problém...

koupil jsem si světla pro denní svícení. Mají 3 vodiče. V návodu je psáno černý-zem, bílý-parkovačky, červený-spínané+. Podle návodu tady na fóru jsem si našel spínané + na svazku k alternátoru (modrý drát). Ježe problém, že u levého světla svítí pouze 2 diody a pravé nesvítí vůbec. Při zapojení na autobaterii jsem se přesvědčil že jsou světla normálně funkční a svítí v pořádku. Poradí nějaký autoelektrikář kde může být problém a jak jej vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...