Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
mikI: nemas problem s policajtama vzhledem k tomu ze v te standardni vysi se u ostatnich aut nachazi mlhovky???? Jen dotaz....

Zatím ne,ale pro jistotu mám v kufru kopii fakturou počínaje a povolením montáže na vozidlo dle EHK.protože je mi jasné,že dříve či později na nějakého trotla narazím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a zadne svetla?

Při použití světel pro denní svícení není třeba rozsvícených koncových světel.

§ 32

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla NEBO obrysová světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu 2)

Ta sada obsahuje kompletní eletriku.Samozřejmě,že by to šlo zapojit tak,aby svítil i zadek,ale nedodržel by jsi montážní postup dle EHK,protože by to v tom případě mohlo svítit i s mlhovkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro uplnost, nevim proc te zajima EHK, kdyz u nas plati ATEST 8SD a pokud ho ty svetla nemaji muzes mit fakturu jakoukoliv :)

Prostuduj si zákon 341/2002 Sb.... o technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Tam se dočteš,že ATEST 8SD XXXX je pouze značka,kterou musí být technická část opatřena a kde XXXX je je číslo osvědčení o schválení dle příslušné EHK.

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si ho prostudoval, a asi mas pravdu, ale zaujal me § 18.

Ze na vozidle se mohou pouzit jen takove svetelne zdroje a zarizeni, ktera jsou pro dane vozidlo a kategorii predepsna a povolena (co do druhu i poctu).

To je tak obecny ze kdyby si to ta svestka precetla tak ji muzes ukazat cokoli a stejne mas asi smulu ne? Protoze prihlaseno to bylo v urcitem stavu a pokud jsi tam neco zmenil i kdyz je ta vec homologovana, tak by tam nemela co delat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš dobrej,ale přesná citace je"která jsou pro daný druh a kategorii vozidla předepsána nebo POVOLENA" a o tom,že na vozidla kategorie M jsou povolena se lze dočíst v příloze 1.uvedeného zákona v odstavci 1.a2.Montáž musí být samozřejmě provedena opět dle předpisu EHK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť ano.Ten předpis hovoří o druhu i počtu a pokud je příslušným EHK povoleno (a M1 je)můžeš vozidlo dovybavit.Při montáži světel není ani tak limitující počet světel,ale jejich celková svítivost.To není všeobecně známo,každopádně ji při montáži doplňkovývch světel nesmíš překročit a to i v případě běžných dálkových či tlumených.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím,že zákony jsou většinou velmi nepřehledné s odkazy na vyhlášky,které je provádějí.V tomto případě mi to složité nepřipadá.Jsou to dva odstavce a dvě tabulky.Pokud padnu na blba,nebudu ho přesvědčovat a klidně to absolvuji ve správním řízení. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze tam muzes padnou na jeste vetsiho vola jako ta moje, kdyz ji ve dvou stanich chtel presvedcit ze muze za to kdyz vul na krizovatce to nedobrzdil a vpalil do ni, ze prej ma silnejsi auto a tak se mela divat do zadu a nezastavovat i kdyz v krizovatce byly auta :)

Jo zivot to je neco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mna by zaujmalo ako v tom menis ziarovky?

Tak to nejseš sám.Taky mně to velmi zajímalo,protože v návodě ani zmínka o náhradních žárovkách a ani postup rozdělání paraboly.Na nic jsem nepřišel(naštěstí),tak jsem písnul do Helly a dozvěděl jsem se následující info.Žárovky nelze vyměnit.Výrobce garantuje životnost žárovek rovnající se životnosti celých světel.Lze objednat jedno kompletní světlo samostatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze tam muzes padnou na jeste vetsiho vola jako ta moje, kdyz ji ve dvou stanich chtel presvedcit ze muze za to kdyz vul na krizovatce to nedobrzdil a vpalil do ni, ze prej ma silnejsi auto a tak se mela divat do zadu a nezastavovat i kdyz v krizovatce byly auta :)

Jo zivot to je neco

Jo toje pravda,ale plácat si mohou co chtějí,pokud to jsou schopni doložit fakty.A navíc vždy a všude platí,že oni Tobě musí dokázat vinu a né naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...