Přejít na obsah

motor netáhne


Doporučené příspěvky

VAG nepíše kromě Lambda sondy nic. Olej mi trochu mizí, ale myslím si, že to leze přes chladič oleje, kde je to zaflákané od oleje. Chyba není ihned po startu, ale až po projevení závady. Jestli je zkrat na oba dorazy, to nevím, píše to co jsem napsal v prvním postu. Výhřev to taky nepíše, ale kdyz je motor studenej, ukazuje to docela vysokou spotřebu.

Původní sonda se měnila kvůli vysoký spotřebě a ztráty výkonu nad 3500 ot. Svíčky netuším jaký jsou, nešel mi sundat kabel a bál sem se zabrat. Každopádně se je zítra pokusím demontovat.

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo na servořízení nemá s tímto nic společnýho, měl jsem to čidlo v háji (vag ukazoval zkrat na servořízení) a motor šel úplně normálně. Na svíčky můžeš mrknout, ale ty budou asi OK, vše nasvětšuje, že to bude tou lambda sondou, protože po nastartování sonda nefunguje, začíná pracovat až se ohřeje na ''provozní teplotu'', tzn. začne posílat údaje až po pár minutách a pokud je špatná, tak posílá nesmysly a podle těch nesmyslů ŘJ nastaví směs, na kterou motor špatně jede :)

EDIT: na vytáhnutí fajek ze svíček je nejlepší si vyrobit udělátko v podobě např. zahnutého hřebíku, který je na zahnutém konci sploštělý. Rozhodně NETAHAT ZA KABEL!!!, hrozí vytržení kabelu z fajfky!!!

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

držím palce s tou sondou... vím o tom své. životnost sondy je cca 120-160 tis. kilometrů. jinak ale každopádně hledej proč lambda sonda odešla pokud není proběh kilometů kolem 100tis.. já bych to hledal - nejsem výměnář (může to být i nevhodným palivem).... pokud se závada po výměně bude opakovat - rozhodně hledej problém. Při hledání problému u mého auta to stálo hodně času odborníků i autorizovaný servis pohořel.... málem jsem se nedoplatil. hledej nejen radu, ale někoho kdo má sériovou (vag) i paralelní diagnostiku (osciloskop). z důvodu posílání po "odborníkách" jsem si zapůjčil na týden TEXVIK MS a bylo jasno! bylo vyřešeno více chyb, najednou a za minimální finance. hledej někoho kdo toto vybavení má a umí ho používat. ušetříš hodně peněz a budeš mít klid.

re k tomu čidlu: pokud zlobí při jízdě nad 4000ot/min a v zátěži???? aha... tak tedy nevím proč ho tam tedy dávají..... také mi psalo zkrat na kostru - po dočasném odpojení jelo auto " jako raketa" proč tedy?

ještě koukám, že jednou už se lambda dávala jak jsi psal.... a zase totéž???? Proč? byla to levná čína nebo je chyba jinde?

Editováno: , autor: beny250
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...