Přejít na obsah

Kontrolky (signalizace) otevřených dvěří a kufru


rajtar

Doporučené příspěvky

Piaggio, jaké máš číslo budíku?

Jsem to teď zkoušel nakódovat na elegance a prd :( ale to byl jasný výsledek :D

Teď je otázka, jestli stačí doplnit jen kontrolku, ale spíš bych řekl, že to stačit nebude. :(

Sakra nemůžu najít to téma, kde se ty kontrolky ještě řešili :(

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozes dat cislo budikov?

Tak jsem se včera konečně podíval VAGem, jsou to: 6Y1 919 880C, SW 1.60, HW 2.01

Jíra

p.s. Všechno osazeno, ale při zkoušce akčních členů vagem 3.04 se stejně provede zkouška jen několika základních kontrolek+budíků...

Editováno: , autor: Jíra_82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas dake divne budiky na tvoju motorizaciu a na tvoj popis kontroliek.

Ty kontrolky tam asi dakto naletoval.

No podle kódu, jsou to stejné budíky jako mám já :kuk:

Takže motorizace jaksi nesedí, protože já mám 1.4 16V a budíky jsou origo.

Koupil jsem je tady na fóru od Honzy72. Dva roky zpátky, když jsem dodělával PP.

Můžou být z 1.4 16V, já nevím, kde on je tehdy vzal...to je mi jedno ?!?

Piaggio:

Kontrolky jsou pájené originál, to se pozná ! Prohlídni si pořádně přední stranu v návodu, co jsem tady uvedl.

Což ovšem znamená, Lancelote, že kontrolky máš osazené asi taky, ale neumí je rozsvítit procesor... :feve:

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem je tady na fóru od Honzy72. Dva roky zpátky, když jsem dodělával PP.

Můžou být z 1.4 16V, já nevím, kde on je tehdy vzal...to je mi jedno ?!?

Piaggio:

Kontrolky jsou pájené originál, to se pozná ! Prohlídni si pořádně přední stranu v návodu, co jsem tady uvedl.

Což ovšem znamená, Lancelote, že kontrolky máš osazené asi taky, ale neumí je rozsvítit procesor... :feve:

Jíra

Tak to je zaujmave.A otacky ukazuje dobre?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Piaggio: ano, rychlost i otáčky ukazuje stejně jako na původních budíkách. To je jen o konstantě tachometru. Ta je pro 1.0 37 kW, 1.4 44 kW, 1.4 50 kW, 1.2 40kW a 1.2 47kW stejná, viz DP.

Lancelot: červené pole sedí taky, motivy původních a upravených budíků s PP jsou shodné.

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj lidi mam 1,4 16v rv. 01 comfort. Menil jsem podsvit displaje :) A budiku. Formou vymeny stavajicih tech placatejch diod za stejne v jine barve akorat na dysplaj jsem dal misto 3 jen jedno a vetsi sviti to lepe. Koukal jsem na kontrolku kufru a dver. Na budikach je tma prazdne misto kdyz na to napajim diody cervene samozrejmne pojede mi to ? Podle toho co jste psaly to nektere bsg jednotky zvladnou . Ale je pak pry problem s nakodovanim jak na nakodovani? Co na to potrebuju pin na imobilizer? Rad bych ty kontrolky ale nerad bych tam napajel neco co mi pak bude k nicemu. Radsi se zeptam nez to zkurvim. Pokud bude stacit jen dioda co jsem koukal tak tam je i odpor pripraven. jen tam neni ta diodka. Diky za info. Popripade muzu vyfotit desku a dekuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pin na imobilizer nepotřebuješ. Stačí vše nakódovat VAGem podle dílenské příručky. Nejsem si jistý, ale kvůli kontrolkám kufru a dveří snad ani kódovat nemusíš. Informace (dráty) o stavu dveří jdou do BSG. Ta to přiloží na CAN sběrnici, která jde mimo jiné do budíků - na těch! pak záleží, v jaké jsou verzi. Jestli máš classic nebo ambiente, můžeš zkusit dopájet ledky, pokud svítit budou, máš vyhráno. Pravděpodobně ale svítit nebudou, takže potřebuješ budíky z nejvyšší výbavy (elegance) nebo přelít soft - to je přesně to, co řešil Lancelot o pár příspěvků výš...

Jíra

Editováno: , autor: Jíra_82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže kluci, platí opravdu to, co píšu v příspěvku 42. Včera jsme zkoušeli s "Petr1438" kódovat budíky. On má F1 2005 ve výbavě ambiente a budíky měl nakódované na 00101 - tj žádná (zvláštní) výbava. Zkoušeli jsme postupně měnit první dva bajty a dostali jsme se nejvýš na 19. tj. může si dodělat kontrolu brzdového obložení (01), kontrolu bezpečnostních pásů (02), kontrolu ostřikovací kapaliny (04) Více ne ! Zajímavé je, že se budíky nechaly nakódovat i na 19(101), což je 1+2+16, kde 16 je právě kontrola otevřených dveří. Stejně se dveře ani kufr nerozsvítily. Zkusili jsme i vypnout zapalování, zamknout, odemknout, budíky si sw kódování pamatovaly, ale kontrolky nic.

Další zvláštností bylo, že ani 08 - kontrolu poruchy žárovky nakódovat nešlo.

Všechny kontrolky má Petr osazené, pamatuje si jejich rozsvícení po výměně baterky, při druhém zapnutí zapalování samozřejmě už svítí jenom to, co má nakódované. (procesor už neprojde init)

Taky BSG ví o všech čtyřech dveřích i o kufru.

Ještě dodám, že číslo budíků je 6Y0 920 881 M, motor 1.2 HTP 40 kW originál z výroby. Umí někdo v ETCE nebo jinde najít číslo budíků z té zatracené elegance před a po faceliftu ? Petr chce dodělat kontrolku dveří a kontrolku kapaliny ostřikovačů, ale už pomýšlí i na pás...

Jíra

Editováno: , autor: Jíra_82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ví jenom někdo, kdo programuje procesory. I kdyby někdo tady z fóra poskytl budíky k vyčtení softu (jestli je to vůbec možné ??) tak absolutně netuším, jak to do těch nových nalít ... Je tu někdo takový ?

Možná Cosby by poradil ?!?

Piaggio, díky za to číslo, Petr bude vědět, co má shánět...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Čus

Použil jsem barvy z fora,myslim že tyhle :vodičove dvere

po konektor T6f/2 za husim krkom v dverach (stlpik A) je to hnedo/žltý, potom do BSG vedie buď 0,5 čierny alebo 0,35 hnedo/fialový (zavisi od modelu) na pin 6 konektoru XS4

Spínač jsem vyřešil takto

To je vychytaný.Jsi dobrej,moc se mi to líbí. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...