Přejít na obsah

Yeti - výrobné/vývojové chyby a iné nedostatky


Wheel

Doporučené příspěvky

Ahoj,

toto téma zakladám pre všetkých, ktorý majú Škodu Yeti už dlhší čas a počas svojho užívania už prišli na určité chyby, nedostatky, ktorým sa výrobca mohol vyvarovať (podvozok, ergonomické prehrešky v interiéri, elektrika a pod...) Prosím všetkých, aby sa o svoje dojmy v tejto oblasti podelili a uľahčili tak rozhodovanie potencionálnym budúcim majiteľom (a nie len im). Rovnako zozbieranie týchto cenných postrehov môže prispieť k riešeniu Vašich záručných opráv u servisov prípadne byť stimulom priamo pre Škoda Auto, aby Vami zozbierané skúsenosti napr. pri facelifte odstránila, resp. uznala ako záručné opravy. Nakoľko sa jedná o pokrokový model Škody Auto pre ňu v novom segmente SUV, je možné predpokladať, že sa tak ako u Fabie 1. generácie vyskytnú typické prvé "dětské nemoci" - spomeň si na ložiská, stabilizátory, poruchy servoriadení, vrzání palubných dosiek, praskanie žiaroviek a pod.

Ešte raz ďakujem všetkým za postrehy.

Dúfam, že sa rozvinie zaujímavá a informačne prínosná diskusia...

S prianím veľa šťastných kilometrov všetkým majiteľom Škody Yeti

zostáva

Wheel

Editováno: , autor: Wheel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm...me nejvic vadi,ze jak ho privezl otec domu,me manzelce se zdal hodne uzky...hned jsem ji to vyvratil a ukazal ji miry jak jsou zmerene sirky u yetiho,octy a supa...Pak vzala metr a sla zmerit sirku zadnich sedadel a ...nestacil sem se divit,zadni sedaldla jsou o 10 cm fuck uzsi nez u supa a octy...Takze do budoucna ji asi jako nahraduYetiho za octu nepresvedcim.Pri 2 autosedackach pro deti asi fakt moc mista pro 3ti osobu uz nezbyde..

Pro odpověď použi "rámeček" RYCHLÁ ODPOVĚĎ nebo tlačítko PŘIDAT ODPOVĚĎ CO JSOU AŽ ÚPLNĚ DOLE POD TEXTEM

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to zavisi ci maju cestujuci v zadu velke prdele :) . Lebo sirka v loktech je v Yetim sirsi. Normalny clovek je v ramenach sirsi ako v pase, a v loktech je najsirsi (schvalne som si to zmeral). Tak ja to vidim ako bod pre Yetiho. :palec2:

Editováno: , autor: tondaxyz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě u Yetiho zatím štve jen to, že vpředu není žádný "popelník", taková ta zavírací přihrádka na papírky, kapesníky a jiný bordel. Když si dám bonbon nebo nanuk, tak musím házet obaly do přihrádky ve dveřích. Jinak je tam ale odkládacích prostor spousta, to chválím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak ostatni, ja jsem tam popelnik mel.

Klidne daruju za odvoz ;).

Tak já bych ho vzal, ale Vyškov je pěkně daleko :) Dobírku klidně zaplatím, ale pochopil jsem, že se ti asi nechce nic posílat :) Já ho měl totiž objednaný (i v zadu) a nedodaly mi je tam, protože prý byla v konfigurátoru chyba a popelníky se dodávaj jen s nějakou jinou středovou konzolou, než jsem měl já ... navíc příplatek 200,- Kč za oba popelníky prý taky podražil ..tak nevím. No když bys byl ochoten, tak ho beru :)

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám ale iné problémy s popolníkmi -

Ten predný je celkom dobrý, akurát mi na ňom odpadla tá gumka (čo tam je na to, aby to nebúchalo), ale tá je zatlačiteľná.

Horšie je to, že sa mi nejakým zaujímavým spôsobom zatlačil popolník vzadu (Jumbo Box) a nejde otvoriť. Je tam tak zaondiaty, že sa s ním nedá hýbať. Naviac ešte trčí trochu.

Som rád, že sa mi to stalo pár minút po tom, ako som odtiaľ vybral foťák :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hodne me stve jak jsou ty skodofky uzke proti konkurenci..Fabka a superb jsou jak nudle a yetik straci na new sportage ve vnitrni sirce 8-9 cm a to je sakra dost.Hlavne,ze pisou,ze je to pribuzny tiguanu.Skodofky vzdy mely aspon velke kufry,ale yetik v tomu taky neboduje. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodne me stve jak jsou ty skodofky uzke proti konkurenci..Fabka a superb jsou jak nudle a yetik straci na new sportage ve vnitrni sirce 8-9 cm a to je sakra dost.Hlavne,ze pisou,ze je to pribuzny tiguanu.Skodofky vzdy mely aspon velke kufry,ale yetik v tomu taky neboduje. :)

To je škoda, že se auta nevyrábí rozměrově podle nějakých šablon, viď. Chceš li úzké kup si Suzuki Ignis, široké třeba Q7 od Audi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím.

Yeti po úspěšné reklamaci a jednalo se o ovlhkost v motorovém svazku. Vozy vyrobené do 7KT 2010 mají tuto vadu. Vyměněn motorový svazek a ventil zpětných výfukových plynů. Závada se projevila při jízdě, kdy začala blikat kontrolka žhavení a počítač přepnul do nouzového režimu, ztratil výkon a Maxi Dot hlásil co nejdřív do servisu. Auto bylo v servisu 3 týdny. 14 dní servis čekal na náhradní díl ze škody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si zase vsiml ze chromovane ramecky budiku hazeji odlesky od svetel nejvice v noci a me to pripada jako by blikala nejaka kontrolka.. mate me to myslim si ze blika nejaky esp nebo podobne kontrolky.. melo by to byl matova stribrna kdyz uz... muj postreh..

Přidávám naprostý souhlas. Zažívám to denně, především v tunelu, kde je umělé osvětlení.

Vždy, když to zahlédnu periferně, trhnou sebou a instinktivně se podívám, zda něco na přístrojovce nebliká.

Díky míjení jednotlivých lamp osvětlení to totiž působí jako blikání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yeti po úspěšné reklamaci a jednalo se o ovlhkost v motorovém svazku. Vozy vyrobené do 7KT 2010 mají tuto vadu. Vyměněn motorový svazek a ventil zpětných výfukových plynů.

To neni moc dobra zprava:-( Koukam ze Yeti podedil nemoci z prvni Fabie(hnijici kab.svazek, tycky stabilizatoru).

Mas nejake podrobnejsi informace o tom svazku. Ktery to je a v jakych mistech to hnilo..? A jestli o tomto problemu vi Skodovka a zda to bude nejak preventivne resit. Zaruku mam do konce roku tak se to snad projevi vcas nebo nikdy. Nerad bych po zaruce kupoval svazek za x tisic:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hojte yeťáci,

zítra jedu na víkend na hory a trochu mě nemile překvapila jedna věc. Při demontáži zadního středního sedadla se spolu s ním demontují dva zámky bezpečnostních pásů a tak v zadu po demontáži může sedět defakto pouze jeden cestující. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neni moc dobra zprava:-( Koukam ze Yeti podedil nemoci z prvni Fabie(hnijici kab.svazek, tycky stabilizatoru).

Mas nejake podrobnejsi informace o tom svazku. Ktery to je a v jakych mistech to hnilo..? A jestli o tomto problemu vi Skodovka a zda to bude nejak preventivne resit. Zaruku mam do konce roku tak se to snad projevi vcas nebo nikdy. Nerad bych po zaruce kupoval svazek za x tisic:-(

Škodovka o tomto problému ví a jedná se o výrobní vadu, ale nemusí se nutně projevit. Vlhkost se dostala do sváru vodičů vedoucí do řídící jednotky, který je utěsněn nějakou bužírkou. Z tohoto sváru vedou vodiče asi do 5ti svorkovnic, takže se závada projeví několika způsoby. Vlhkost způsobí nejspíše zkrat. Referenční napětí 5V klesne a počítač se přepne do nouzového režimu. Mě se to projevilo blikáním kontrolkou žhavení a ztrátou výkonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, už jsem to tu někde též psal. Dvakrát se mi dveře tuto zimu nepodařilo otevřít vůbec.

Zajímalo by mě, jestli to u Experience není ještě horší, když je tam nalepená okrasná lišta.

Navíc zadní dveře mají ještě jeden problém a to, když je na střeše zmrzlá krusta ledu.

Pak se dveře nevyklopí nahoru celé a odírá se lak střechy o krustu na dveřích.

Koncept Yetiho jako celek je super, ale návrh zadních dveří se zimou prostě nepočítá :)

Malou náplastí je déšť, když je třeba něco nakládat/vykládat v dešti, tak je člověk krytý jako pod deštníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...