Přejít na obsah

Komfortní jednotka u Fábia I


Kačulka

Doporučené příspěvky

čauky,

mám problém s mojí "fábijkou" 1,4 mpi,rok 2001.Když jsme jí koupili,tak u ní nešlo dálkové ovládání. Centrálně se zamykala,ale začala potom i v tom zlobit,že se sama odemkla a třeba i zase sama zamlka. Někdy se mi centrálem odemkli jen dveře u řidiče,musela jsem vyndat a nandat pojistku a normál jsem jí doodemkla. Pak nám začal houkat alarm,tak se odepla baterka a vyndala se pojistka. Teď se děje to,že při jízdě v jakékolik rychlosti se mi chce zamknout,cvakne v jednotce a rozsvítí se blikny. Zablokovali se mi zadní dveře za spolujezdcem. Přítel odpojil komfortní jednotku. Nemůže to mít vliv na něco jiného než na ten centrál?? Celé auto funguje teď na ruční zamčení,mimo těch pravých zadních dveří,které jsou stále zablokované zamčené. Číslo komfortní jednotky mám 6Q0 959 433 C. Může se koupit i jiná jednotka s jiným označením,když mám dojezd oken,vystřelovací klíč a odskok zadního víka?? :aggressive:

Děkuji za rady..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

pokud nemas vag, rozdelat plast a i trochu hejbnout s komfortkou,....

na cislo neuvidis,.. je tam nejakej nosnik palubky myslim,.. nebo neco tam vadi ;)

ale jak rikam,.... zadna spinava a namahava prace a ta minuta na vyndani komfortky navic te nezabije bych rek ;) ale uvidis sam,....

treba ti uvideji i oci skrz trubku :D

Editováno: , autor: Lukason
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Máme Fabii 1.4 MPi r.v. 2002 a komfortku nemá. Asi nějakej hybrid. Můžu koupit komfortku z toho roku výroby auta a dát jí tam, aby podporovala alespoň centrál. Půjde tam, nebo to sebou nese nějaký problém. Auto je jako náhradní do rodiny, ale nerad bych ho rozbil. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

servis tě pošle do kytek :) namontujou ti tam centrál "originální příslušenství"

http://www.skoda-auto.cz/cze/service/accessories/pages/accessories.aspx?id=BFC400001&searchcat=0000000063&ref=%3fc%3d0000000063

pokud bys pak k němu chtěl dálku, tak přívěšky

http://www.skoda-auto.cz/cze/service/accessories/pages/accessories.aspx?id=BKA400001A&searchcat=0000000063&ref=%3fc%3d0000000063

Pokud bys chtěl centrál jak je z výroby, stačí sehnat centrálové zámky (vrakáč), komfortku, dveřní + interiérovou kabeláž (ideálně z bouračky z originálu) a šílence co ti to namontuje (třeba já :kol-28: ) ale je to práce na půl dne minimálně ;-).. a když už by se to rozebíralo tak bych ti doporučil ještě přední elektrické stahovačky oken (doma jedny kdyžtak mám na prodej)

Jen aby třeba nedošlo k dezinformaci.. pokud teďka centrál nemáš, nestačí jen dodat komfortku.. jsou třeba jiné zámky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ty stahovačky předních oken mě taky napadly. Když už to bude rozdělaný. Ty zámky sem netušil.

Pokukoval sem po něčem takovým http://www.levnealarmy.com/centralni-zamykani-skoda-fabia/d-70484/

Takže jedině na vrakáč a zkusit sehnat co půjde. Zas do toho nechci investovat nějak přehnaně peněz. Znám lepší způsob jak utratit peníze. Tak max. 5 tis., víc ne. koukal sem ti do profilu, ty jsi z F. Místku já z Č. Budějovic - je to kapánek z ruky :) Asi bych si zkusil sehnat někoho v rámci Jihočeskýho kraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle ti namotnuje každý garážník.. jen se připrav na to, že to nebude nijak valné se spolehlivostí.. je to prostě univerzální sada, která funguje na principu elektronického zamáčknutí čudlíku ve dveřích.. jestli ti tohle stačí, tak pohoda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj mám podobný problém. Definitivně mi odešla komfotka na Fabii 1.9 TDi r.v. 2000. Nesvítí mi světla ve dveřích, nefunguje centrál. Předtím než definitivně umřela, tak jsem měl zejména v chladnějších a sychravých dnech problém při zamykání či odemykání auta. Buď zůstaly blinkry svítit a poté se spustil alarm, nebo se spustil bez toho. K jeho vypnutí mi nepomohlo ani otočení klíčku do polohy I. Měl jsem podezření, že je nějaký problém se zámky. Musel jsem prostě počkat, až se alarm uráčí sám vypnout. Bylo mi tvrzeno, že odchází jednotka. Což se mi teď naposledy při problému se zamknutím asi potvrdilo. Od té doby jako bych komfortku neměl. Nechá se opravdu jednoduše vyměnit podle výrobního čísla? Nebo se musí ještě v ní přehrát software podle funkcí, které měla původní?

Díky předem za vaše rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Čaute, páni mám taký problém, mám fabču 1.9 SDI 2002 ASY 6Y  dovoz z Rakúska, má od výroby elektrické predné okná a centrál s DO origo na kluči, niečo mi tam vybíjalo baterku ale aj uplne nabitú to cez noc tak vybilo že som skoro nenaštartoval na druhý deň, hodil som to na vag, ale žiadne chyby to nenašlo. Teraz k problémom:

 

1. Ja blbec som chcel cez VAG zmeniť kodovanie komfortu, lebo som dúfal že sa aktivuje dojazd okien po zamknuti cez DO (funguje len keď dám kluč do dverí a podržím ho na zamknutí) povodne tam bolo základné kodovanie 00002, ale ja som to zmenil na 00064 ciže komplet centrál plus predné okná v elektrike, problém je ten že zrazu mi prestali reagovať oboje zadné dvere a ide len predok a kufor, automaticky sa otvorí len vodič a po viacerých stlačeniach DO sa otvorí spolujazdec a kufor, chcel som tam vrátit základné kodovanie. ale nechce mi to akceptovať a idu tam davať len kódy xxx64, xx256 a tuším xxx16, vov netuším či nemám radšej zohnať inu komfortku, lebo ani pri jednej možnosti sa tie dvere neotvoria ani nezamknu. Pýtal som sa na to jedného elektrikára, ale on povedal že tie zámky nefungujú a ja som sa nechcel priznať, že som do toho fušoval a po mojom "profi" zásahu do RJ to prestalo ísť.

 

2. Vybíjanie, jeden pán mi ukázal že mám od predošlého majitela vypínač na autobateriu pod volantom docela ok, je vidno že to robil niekto dobrý a takisto zistil že mám príliš velký kludový odber a to preto že tam je nejaká iná RIADIACA JEDNOTKA CENTRÁLNEJ ELEKTRINY, povedal že si ju môžem skúsit zohnať, ale vraj to musí biť presne s takej istej fabie, neviete mi niekto trochu poradiť že čo mám kde zohnať???? Chcem to určite riešiť, lebo neni to moc fajn furt mať všetko vynulované a najviac ma trápia hodiny, banalita ale dôležitá.

 

Ďakujem za reakcie.

Editováno: , autor: JS65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

00002 ?  Možná střílím vedle, ale podle mě je základní kodování 00018  (odemknutí nadvakrát) a 00019 (odemknutí na ráz) - těmi většími čísly se jen přídávají okna, nicméně stahování funguje i pokud se nenakódují vůbec. Jaké je číslo jednotky?

 

Nejlepší by bylo změřit klidový odběr a postupným vytahováním pojistek přesně zjistit, co "neusíná". Autorádio máš?

 

Jednotka nemusí být úplně ze stejné fabie, je ale potřeba nějak zjistit, jaká tam patří. Jaké je číslo stávající jednotky?

 

Dojezd oken přes VAG neuděláš. Když tě tak pozoruju, tak ti raději nebudu radit, jak to zprovoznit :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
On 2/8/2018 at 4:41 PM, Wittmann said:

00002 ?  Možná střílím vedle, ale podle mě je základní kodování 00018  (odemknutí nadvakrát) a 00019 (odemknutí na ráz) - těmi většími čísly se jen přídávají okna, nicméně stahování funguje i pokud se nenakódují vůbec. Jaké je číslo jednotky?

 

Nejlepší by bylo změřit klidový odběr a postupným vytahováním pojistek přesně zjistit, co "neusíná". Autorádio máš?

 

Jednotka nemusí být úplně ze stejné fabie, je ale potřeba nějak zjistit, jaká tam patří. Jaké je číslo stávající jednotky?

 

Dojezd oken přes VAG neuděláš. Když tě tak pozoruju, tak ti raději nebudu radit, jak to zprovoznit :-)

 

Ahoj, sice uz to mam za sebou, ale mal si pravdu, trebalo tam dat 00019 zistil som to v dielenskej prirucke, dalej k tomu vybijaniu uz som zistil ktora jednotka to je podla prirucky čo som tu na fore nasiel, ovšem treba sa k nej dostat a zistit oznacenie lebo v scheme je len nieco ze J519 a vlastne to mi aj elektrikar hovoril, ze ta jednotka stale hlada nejake spotrebice ktore tam vobec nejsu.....kludovy odber som meral bol okolo 120 a kamos na rovnakej fabci mal 20, takze velky rozdiel, paseku to ovsem robi len cez zimu kedy je bateria oslabena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...