Přejít na obsah

A zase to servo


Fábiátor

Doporučené příspěvky

Zdravím.Chci se zeptat na jednu věc,nikde jsem to tady nenašel.Asi před 14 dny jsem koupil Fábii a asi je problém se servem.Když stojím na místě,tak volant jde hodně lehounce a taky jsem si všiml že když chcípnu motor tak servo dobíhá.Ale volant je rovně,což by servo nemělo fungovat.Jinak vše v pořádku,žádná kontrolka prostě nic.Mám to hodit za hlavu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že je vše v nejlepším pořádku. Vše co popisuješ je charakteristické chování staršího typu serva TRW.

Mě jenom překvapilo že já mám Fábii z roku 02 a servo mi nedobíhá,ale u týhle Fábie z 00 dobíhá.Ale díky za příspěvky,nebudu to tedy řešit. -_-

Je to jednoduché on má TRW, ty Koyo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim panove, nechci zakladat nove tema, tak pisu takhle... Jak a kdy spravne merit vysku hladiny kapaliny v servu??? Ma to byt za studena??? Po vysroubovani??? Nebo vysroubovat a pak namocit??? Nebo po dojeti??? Po dojeti, pri vysroubovani ma pod ryskou a dnes jsem se zaposlouchal a pri otaceni volantem na miste se ozyva jakoby drhnuti, tak nevim jestli to neni nedostatkem kapaliny... :unsure: Diky predem za reakce.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim panove, nechci zakladat nove tema, tak pisu takhle... Jak a kdy spravne merit vysku hladiny kapaliny v servu??? Ma to byt za studena??? Po vysroubovani??? Nebo vysroubovat a pak namocit??? Nebo po dojeti??? Po dojeti, pri vysroubovani ma pod ryskou a dnes jsem se zaposlouchal a pri otaceni volantem na miste se ozyva jakoby drhnuti, tak nevim jestli to neni nedostatkem kapaliny... :unsure: Diky predem za reakce.... ;)

Kuwa, já vám všem s HTP tak závidím ten prostor v motoru :wub::w00t1:

Klidně si koukáte na nádobku serva, na odmotaný kabelový svazek, klidně si vyměníte prasklou žárovku u světla....... O tom si u MPi můžu nechat jenom zdát ! :076:076:angry:

Jinak při nedostatku oleje v servu to kňučí jak blázen, to bys 100% poznal. Já jsem u minulého auta dolíval cca 0,5 l/měsíčně, protože mi to chcalo jako sviňa. A ten červený servo olej je pěkně drahej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že je vše v nejlepším pořádku. Vše co popisuješ je charakteristické chování staršího typu serva TRW.

Já mám taky TRW (ale to už dávno víš :) ) a to co je zde popisováno teda nepozoruji...dobíhání serva po vypnutí motoru...slyším prvně :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to rano zkoumal ... pri uplne zatazenem vicku, se zda byt hladina v poradku ... ted zatazene vicko vysroubuji a zkontroluju hladinu... viz obrazek ... cervene pole urcuje rozmezi a modra je vyska hladiny...

Pokud se ovsem hladina meri ve vysroubovanem stavu, tedy vysroubovano a vlozeno, pak je ryska oleje dost pod minimem...

Nemate nekdo tuseni, jak to tedy spravne ma byt???

post-7-1150870667.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak při nedostatku oleje v servu to kňučí jak blázen, to bys 100% poznal. Já jsem u minulého auta dolíval cca 0,5 l/měsíčně, protože mi to chcalo jako sviňa. A ten červený servo olej je pěkně drahej.

No ja si vidim tiez na nadobku a aj si kludne sam skontrolujem servoolej.

Ak si mal minule auto diesel s automatickou prevodovkou,tak ten cerveny olej je v poho a u nas stoji do 300SK.Ked som kupil auto ,bol tam tento cerveny olej,daky chytrak ho tam nalial.Je to nevhodny olej pre Skoda.Pripisujem mu odchod servoriadenia.Original do Fabie je zeleny a v origo servise stoji 800Sk..

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=2747

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak při nedostatku oleje v servu to kňučí jak blázen, to bys 100% poznal. Já jsem u minulého auta dolíval cca 0,5 l/měsíčně, protože mi to chcalo jako sviňa. A ten červený servo olej je pěkně drahej.

..No ja si vidim tiez na nadobku a aj si kludne sam skontrolujem servoolej...

Jj jde to snadno..ale třeba u MPI musíš vydělat betreku a pak box..není to zrovna chytře vyřešené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když vypnu ventilaci a radio tak je slyšet u v klidu jemne piskaní

Je to normalny jav,servo pracuje a vydava tento zvuk...

To je sice normální jev...ale servo by mělo "pískat" jen když je v činnosti když člověk točí volantem...v klidu když auto stojí a volntem se nehýbe nemělo by být slyšet...zaleží jak to Lada taky myslel to v "klidu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
když vypnu ventilaci a radio tak je slyšet u v klidu jemne piskaní

Je to normalny jav,servo pracuje a vydava tento zvuk...

To je sice normální jev...ale servo by mělo "pískat" jen když je v činnosti když člověk točí volantem...v klidu když auto stojí a volntem se nehýbe nemělo by být slyšet...zaleží jak to Lada taky myslel to v "klidu"

Tak jak to chlapi je? Je v klidu, tj. když se nesahá na volant slyšet pískání serva nebo ne? Jde o to, že teď mi zničeho nic po nastartování servo začalo pískat i pokud na volant nesahám. Před tím jsem nic neslyšel, jen to charakteristické kňučení při otáčení volantem. Mám 2001, 70.000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když vypnu ventilaci a radio tak je slyšet u v klidu jemne piskaní

Je to normalny jav,servo pracuje a vydava tento zvuk...

To je sice normální jev...ale servo by mělo "pískat" jen když je v činnosti když člověk točí volantem...v klidu když auto stojí a volntem se nehýbe nemělo by být slyšet...zaleží jak to Lada taky myslel to v "klidu"

Tak jak to chlapi je? Je v klidu, tj. když se nesahá na volant slyšet pískání serva nebo ne? Jde o to, že teď mi zničeho nic po nastartování servo začalo pískat i pokud na volant nesahám. Před tím jsem nic neslyšel, jen to charakteristické kňučení při otáčení volantem. Mám 2001, 70.000km.

nastartuješ...nesaháš na volant servo není slyšet...lehce pootočíš volantem a servo sepne a začně pracovat a "píská"...pustíš volant nepracuje a není slyšet nepíská.

To co to dělá tobě není uplně správně... tipuji to na klasiku..čidlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...