Přejít na obsah

Pujde toto na Superba?


tom.faktor

Doporučené příspěvky

Ahoj, mam moznost koupit za dobrou cenu toto-

Velikost disků: 18", Rozteč: 5x112, Šířka: přední 8,5J zadní 10J, ET: přední 30 zadní 35. Obuté na pneu: přední Continental ContiWinterContact TS 810 S, 225-45 R18, vzorek 5mm, zadní Pirelli Winter 240 Snowsport, 255-40-18

Muj dotaz je jednoduchy- pujde to tam? Diky moc

post-35591-013285000 1284374053_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam moznost koupit za dobrou cenu toto-

Velikost disků: 18", Rozteč: 5x112, Šířka: přední 8,5J zadní 10J, ET: přední 30 zadní 35. Obuté na pneu: přední Continental ContiWinterContact TS 810 S, 225-45 R18, vzorek 5mm, zadní Pirelli Winter 240 Snowsport, 255-40-18

Muj dotaz je jednoduchy- pujde to tam? Diky moc

Pro 18ti palcové pneu doporučuji rozměr 225/40. Jinak ti bude blbě měřit tacho. Viz tento pneu kalkulátor. Vycházel jsem ze standardního rozměru 225/45 R17.

Na přední máš v tomhle rozměru odchylku 4%, u zadních dokonce 4,6% a je to celkem dost. Ale když se s tím naučíš jezdit, změříš si tacho třeba od GPS nebo podle radarů, tak proč ne. Já osobně bych se tomuto rozměru vyvaroval.

Boužel zimáče mám 225/50 R17 a už to jde poznat - rozdíl 3,5% a nemůžu se "trefit" do radarů ve vesnicích, pořád jedu kapánek rychleji. Letní mám 225/45 R18 a pohoda, rozdíl asi 0,5% - což už může být i tolerance nové a ojeté gumy.

Editováno: , autor: Miloslav Janda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, vždy je tam odchylka, pokud jedu tachometrově 55, jedu ve skutečnosti 50 (alespoň u mě). Blbý je, že tyto odchylky, co jsem psal, jsou pro tachometr mínusové. Takže při tachometrových 50ti, pojedeš ve skutečnosti 52,3km/h. Mě osobně by to teda vadilo, abych si musel hlídat rychlost řěkněme 45-47km/h; aby mě orgáni nezměřili. Samo beru v potaz, že jsou i tolerance na měření. Možná budu za debila, ale ve městech striktně dodržuju rychlost, už jenom kvůli "slepým" a arogantním chodcům, člověk nikdy neví co se stane.

Sám jezdím 2ma autama a odchylka je plus mínus stejná, mít to rozdílné o 5procent by mě asi hodně vadilo. Jinak je to samozřejmě každýho věc.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libi se mi hlavne cena, bezne bych za ni koupil novy gumy 15" bez rafku......

Je pravda, že mě zánovní obuté 18tky vyšli levněji, než jakékoliv nové 17tky s gumama. Takže jsem řešil podobný problém. Ale dlouho jsem nad tím uvažoval a po přepočítání rozměrů jsem usoudil, že to bude v pohodě. V tvojem případě těžko říct, mě by to na auto nesmělo. Ale život je otázkou priorit a každý může říct "tvoje auto se mi taky nelíbí" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej vědět, jak ti tam pásli ty 255/40/18 ... přeci je to jen trochu širší a vyšší, tak by mne to zajímalo. :-) Kdyby se ti to chtělo dát na předek a otestovat, jestli se s tím dá jet a zatáčet, taky by nebylo na škodu :-DDDDDD

Ale ten zadek bude stačil :-) já můžu mít 245/40/18, tak právě nevím, jestli to půjde na předek, ale nemám možnost to otestovat :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Blaaazni co davate takovy pneu na Superba :)

Jde dolu jak komfort tak pruznost a o designu neni moc rec ptz vam ta 10" bude pomerne list z blatniku :palec2: ikdyz to et se jeste da :)

Naprostej nesmysl davat na auto takovyhle pneu :) navic design je tak sto let z5 :))

Tachometr bych neresil ptz jak uz nekdo psal ukazuje blbe i na oem rozmerech :)

Predni naprava bude pekne v p...i na 245 :) a kazdy koleje pojedete jak ve starym Jaguaru takze budete muset furt korigovat smer :)

Ideal 7" - 9" na cely auto s pneu 215-235 ..nejlepe stejne 225 design/funkcnost vse splnuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej vědět, jak ti tam pásli ty 255/40/18 ... přeci je to jen trochu širší a vyšší, tak by mne to zajímalo. :-) Kdyby se ti to chtělo dát na předek a otestovat, jestli se s tím dá jet a zatáčet, taky by nebylo na škodu :-DDDDDD

Ale ten zadek bude stačil :-) já můžu mít 245/40/18, tak právě nevím, jestli to půjde na předek, ale nemám možnost to otestovat :-(

Pokud ti to pomůže,tak mám 19´´ 245/35 ET 30 a vlezou se naprosto v pohodě. Je to samozřejmě trochu tvrdší a vyjetý koleje to hůř snáší,ale jelikož jsem do toho sedl z Omegy,kde i přesto,že jsem měl 15-ky,tak žádný rozdíl :D Na tachometr bych nehleděl. Jak bylo již zmíněno,podle Gps změříš skutečnou hodnotu a po čase ježdění si to automaticky v hlavě spočítáš... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...