Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

Cawte , no a samo sebou i pan Profor :palec2: ,sorry ,ale mal som zly comp čiže som nevedel dať fotky ,ale už je dufam v poho všetko :) , no fotky nič moc ,ale svieti to super :)

kuwa,dalsi takovej, kteremu sviti to podsviceni paradne :palec2: az bude po zkouskach, toz musim aj predelat svoje, aby bylo krasne podsviceni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim, plánuje si předělat podsvícení celého interiéru. Bavil sem se o tom se známym a radí mi abych se do toho sám nepouštěl. Neděláte to tu někdo třeba za nákej solidní peníz??????kdyžtak napište na mail. bahnys@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci,je mozny, ze kdyz predelavam budiky do cerveneho podsviceni, tak to sviti trochu do ruzova? ted jsem predelaval fabii a ma to, jak spise doruzova. Bych rekl, ze to bude asi osemetnou folii :feve:

ahoj ja mel puvodni podsviceni cerveny a zadna folia tam nebyla kdyz sem to predelaval do bile ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

potřeboval bych radu, určitě to už je někde napsané, ale nemám tolik času procházet všechny stránky, tak kdyby někdo věděl na jaké to je, tak mi prosím hoďte link...

Měnil jsem diody na podsvícení ručiček u budíků a diody mi začaly blikat, někde jsem četl, že sundání origo diod mohlo narušit plošný spoj, tak se to musí nahradit drátkem, jen nevím kam ten drátek napojit? Nevěděl by někdo?

Díky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beduin to tak kompletne predrotoval...

Nahradit treba preruseny spoj na plosaku, cize kablik zapojit tam, kde to nevedie (nedzi diodami, alebo dioda-odpor, dioda-konektor, ...)

Cize zmerat a zadrotovat, pripadne rovno cele predrotovat a ides na istotu (len je to strasna praca :feve: ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono to pájení mi nevadí, to je v klidu, jen vůbec nevidím kudy to vede, vždycky to je slepá ulička. Podle mě to bude potrhané hned pod diodou, protože jak byly ty staré přilepené, tak se to mohlo narušit. Zkusil bych ty diody napojit napřímo, ale nevím kam :(

zatím jsem to opravil tak že jsem ty diody ručičky u otáčkoměru napojil paralelně na diody ciferníku, u otáčkoměru je to v pohodě, u tachometru mi ty propojené diody svítí normálně, ale občas se zesílí oproti ostatním :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ tak ako pišeš. Na plošaku ako máš napojené dva kontakty diody, tak medzi nejakymi ide dalšia cestička. Origo SMD diody tam boli nalepené a pri odpajani držala a pri troške násilia sa ta cestička narušila, pripadne sa dotyka druhej cestičky a potom sa dostavaju do obvodov rozne napájania a začína to blbnút. (bliká, alebo svieti aj vtedy kedy by nemala). Vtip je v tom, že nevieš pod ktorou ledkou to asi bolo, teda nevieš presné miesto, kde sa narušila doska. Ked mi to začalo blbnút, išiel som "proforovi" (on má super profi nástroje na letovanie :palec2: ) a skúsili sme "blbnúci" okruh lediek dat na dráty. Po napojení do auta potom začali blbnút iné ledky, ktoré boli predtým OK.

Preto som to potom riešil tak, že som všetky ledky podsvietenia dal mimo dosky "na dráty". Z dosky som bral iba (-)kostru a (+) 12V Ktoré prichádzalo k odporom pre príslušné vetvy napájania LEDiek. Odpory a ledky na podsvietenie už sú na drátoch mimo dosky ;) .

A miesto odkial som bral napájanie? Pozri si fotky kde už je urobene kompletne zadrotovanie a na plošáku odkial je brané +12V ide červený drát a pri nom je na doske fixkou nakreslene +.

Všetky zelené dráty idú už od poslednej ledky v okruhu ku kostre(-) Podla zelených drátov vidíš jednotlivé okruhy :)

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=33761

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

JJ presne ako piše "olisoft" SMD maju vatší uhol svietivosti (120 - 130°)a klasické LED (20 - 30°) by ti na budíkoch svietili iba kolečká.

Odpory a počty lediek sú rozpísane v mojom návode na niektorej stránke, pohladaj si to tam ;)

No a climatronic ten by mal byt jednoduchý, tam iba vymeníš zelené SMD za modré SMD :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...