Přejít na obsah

1.6 TDI CR (66 kW)


Doporučené příspěvky

Ospravedlňujem sa že som sem to dal ale motor by mal byt rovnaký

Jazdil som aj so slabšími motormi ako bola aj jednotková fábia 1.4 tdi a tam som dokazal spotrebu urobit aj pod 4 litre, výkon bol nič moc ale keď som jazdil pohodovo tak aj spotreba bola vynikajúca niekedy lepšia ako výrobca udával a ten diesel normálne točím do 2500 ot aby  nasledujúci prevod mal otáčky min 1500

Čo som udával spotrebu bola meraná pri konštantnej rýchlosti a pneu mali totožné 195/50 R15 teraz ako sa zozimuje tak je vidieť aká je rozdielna ta spotreba diesel viac papa a u benzínovej sa to trosku navýšilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri pneumatikách nejde len o rozmery... S michelin energy saver som mal spotrebu nižšiu ako s pirelli p7... Uvádzať hodnoty podľa palubneho počítača - je dobre nakalibrovany? (Sedí tí priemerná spotreba ak prepocitas natankovane palivo na prejdene km na nádrž?)

Spotreba je veľmi závislá na šoférovi, s dieslom sa jazdí znatelne ináč ako s benzínom...

Ďalej dôležité faktory:

Ako je auto zabehnuté?

Ako sú gumy zodrate?

Aké je počasie počas jazdy?

Ako je auto naložené?

Ak sú všetky faktory porovnateľné, tak by som tipoval, že na vine bude práve zabeh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky teď v zimě koukám jakou má ta nafta spotřebu .. jezdím s 1,6 TDI 77kw a spotřeba dříve v létě šla pod 5L bez problému .. teď jsem rád jak se v zimě dostanu pod 5,5 :D většinou 5,7-6 .. byl jsem u TDI funu a říkal že vše vpořádku jen jeden vstřik si na volnoběh přídává palivo .. Ale řekl bych že to je tím, že u benzínu není elektrické topení. u nafty už pod nějakých 6 stupňů alespoň mě něco 1x cvakne v palubovce a auto začne topit po chvíli ikdyž je studené. Pod 4,5 už to cvakne 3x a zvýší se otáčky a auto topí téměř okamžitě.. a s tím jde samozřejmě výše spotřeba .. Takže bych to přirovnal k tomu. I odborník TDI fun mě to takhle řekl... je zima, motor je déle studený, do toho to elektrické topení, vyhřívaní sedadel, oken .. Ale já teda stále jezdím za mnohem méně než s 1,4 MPI 44kw kterou jsem jezdil předtím. S tou nebyl problém 7-8L .. a s menším komfortem samozřejmě. Jenže to si člověk nepřipustí když ji vlastní..

 

Jo zapoměl jsem dodat, tankuju jen Verva diesel - doporučuji ti ho. Po pár nádržích ti klesne o pár deci spotřeba a po chvíli se i zklidní motor. Má oproti Shell cetanové číslo vyšší a je aspoň u nás o dost levnější než ty prémiové shell ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem no veru, 6.2L som hádam ani nikdy v živote u Fabie 1.6TDI nevidel, pokiaľ trasa bola dlhšia ako 10km :D Moja (2010) chodila aj po 220tkm priemerne na tých 5L a otcova (august 2014) má priemer nejakých 4.6L.

Akurát v sobotu som s ňou išiel po dlhšej dobe až som neveril ako to vie chodiť (a nie, nebolo to dole kopcom :D)fc8d33769305618ffa8f1a67a452ba2d.jpg

A potom mi niekto bude tvrdiť že 1.9 TDI chodí skoro zadarmo..

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mám při delší jízdě náhodou spotřebu na 5L, tak jsem hodně nervózní. Ale jen na silnicích do max. 100km/h. Při plynulé delší jízdě klidně 4.2L.

Na dálnici je to samozřejmě víc. Ale to moc nejezdím.

 

Chce to ale jezdit hodně předvídavě a brzdit motorem. Krásná je okamžitá spotřeba 0L/100km.

Např.:  s minulou Feldou 1.9D jsem na 170 000 km měnil destičky jen jednou a ještě se slušnou tloušťkou destiček jsem ji prodal. Kotouče jsem neměnil nikdy. Teď to vypadá podobně, jen ještě mám málo najeto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako pozerám ako píšete že vaše vozidlá  máličko papajú oproty môjmu. Pred týždňom som šiel z NR do BA po diaľnici a  stále som šiel 110km/h a ukazovalo mi to priemerku 6.6l/100 ( bol som sám v aute a auto bolo prázdne). Dnes som šiel vyše 80 km a to prevažne skoro po rovinnom úseku a šiel som veľmi citovo s plynom,  z kopca som brzdil motorom a pri miernom svahu zase šiel na neutrali a priemerka mi vyšla 5.6l/100 a max som šiel 100 aj to zmierneho kopčeka aby som ľahšie vyšiel protyidúci. Zaujímalo by ma ako vám to ukazuje ( uz po zohriatom motore ) pri určitých rýchlostiach na rovnom úseku pri konštantnej rýchlosti za priaznivých podmienok napr.: 3pr.st. 50km/h - 60km/h,    4pr.st.60km/h - 80km/h    5pr.st. 90km/h - 100km/h - 110 km/h - 120km/h - 130km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko ti někdo řekne kolik to ukazuje za jaké rychlosti. Musel by jsi mít přesně stejnou trasu, stejně zmáčklý plynový pedál a stejně by musel foukat i vitr .. Tam je tolik proměnných že to je k ničemu vědět. Zkontroluj nahuštění pneu, zkus natankovat pár nádrží lepší nafty a uvidíš. Hodně taky dělá elektrické topení a vyhřívaní sedaček.

já jel teď do Zlína z F-M asi 100km tam za 5,3 a nějak jsem nejel na spotřebu. Předjížděl jsem a jel rychle. Zpět jsem jel lehce plynuleji ale potom před FM na dálnici jsem jel 200 .. doma jsem měl průměr 4,8 :) což si myslím že je krásné na to že jsem valil asi 10km vzdálenost 180 - 200km/h a do kopce jsem jel na 4. stupeň přes 150 :) zkoušel jsem kdy mě to ukáže ať přeřadím výše .. nedočkal jsem se :)

 

A dnes jsem zjístil že jsem měl podhuštěné pneumatiky všechny 4 takže uvidíme kolik to udělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jazdil som na predoslom dieslaku  fabia 1   1.4 tdi a tam spotreba bola pekna

U tejto 1.6 tdi som skusal vsetko povipinat a aj lepsiu naftu mam natankovane a aj gumi su ok ale skoro nic to nepomohlo

No pekne a to ja som šiel na spotrebu a mal som ju oveľa vyššiu ako ty, skôr by som povedal že stým mojim motorom niečo bude, mam aj 1.6 benzinák a tam mam mensšiu spotrebu ako u dieslaka

Kopca pri 100km/h na volnobehu mi to ukazuje aktualnu spotrebu 0.6l/100 u TDI

Editováno: , autor: jarino2222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jarino2222, jedna vec je to, čo ukazuje palubný počítač, druhá vec je realita. Nabudúce keď budeš tankovať plnú, vynuluj počítadlo s indexom 2. Následne si do najbližšieho tankovania plnej zapisuj tankovania a odsleduj následne vyrátaj, že akú máš reálnu spotrebu. Nie je to síce bežné, ale palubný počítač sa dá nastaviť aj tak, aby ukazoval väčšiu spotrebu ako je reálna.

Ďalšia vec je, že môžeš mať niečo s motorom. Určite by som zašiel na diagnostiku a na aktualizáciu software. A to ešte rýchlo pred tým, ako sa začne akcia aktualizácie všetkých RJ kvôli diesel gate! Tak isto by som si nechal skontrolvať aj geometriu. Zlá zbiehavosť kolies môže tiež spôsobiť zvýšenú spotrebu PHM.

A nakoniec by asi nebolo od veci zistiť, že ako jazdíš. Už sme tu mali zopár prípadov vodičov, ktorí nechápali vysokú spotrebu preplňovaného motora, lebo s ním jazdili ako so starou benzínovou atmosférou. Pri nafte treba radiť skôr a jazdiť na nižšie otáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja viem aj takto to robím ako píšeš, teraz ako tam tankujem výkonnejšiu naftu tak to o trosku lepšie vypadá stou spotrebou aj tak je to ešte moc

Skúsim ist na aktualizáciu to som nevedel že sa to robí

Šiel som na diagnostiku do ŠKODOVKY, na začiatku všetko prebehlo v poriadku, že mi bezproblémovo spravia  diagnostiku už keď tam bolo auto v garáži tak mechanik volal do predajne že ju nemôže urobiť, že najprv treba vymeniť všetky filtre a potom to bude možné urobiť,  ( vravel že to bude pravdepodobne chyba že tak auto žere ) tak ja som to odmietol pretože maju nadhodnotene ceny za náhradne dielce -  povedal som mu na rovinu predajcovi že sú drahý - tato moja odpoveď sa mu vôbec nepáčila a ja za take presne iste náhradne dielce dám min o polovicu menej a aj tak sa mi to potvrdilo ( za vzduchový chcel 30€, palivový 53€ ďalej som sa už  ani nepýtal )

po ukončený si vypýtali 10 € za pozretie vzduchového filtra, keď už nemali ako so mňa vytiahnuť prachy

Ako som sa dozvedel tak auto ani vo v nutrí nebolo, lebo som bol potom pri garáži a pýtal som sa zákazníka že on mu už auto robí vyše hodinu, keby toto viem vopred tak aj toto by som mu dal najavo a toto si hovoria že značkový servis

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv dôležitá vec. Nikdy necituj posledný príspevok ak na neho odpovedáš!

A teraz k téme. V autorizovanom servise si za filtre vždy priplatíš, rovnako ako za náplne a kvapaliny, alebo náhradné diely. Za marže aké majú internetové obchody si to nemôžu dovoliť predávať. Ale nič ti nebráni v tom, aby si si filtre kúpil sám, alebo si ich aj rovno vymenil. Každopádne je určite rozumnejšie vymeniť všetky filtre a vylúčiť jeden z dôvodov ktoré môžu spôsobovať tvoj problém. Potom zájdeš na diagnostiku, prípadne požiadaš o ten novší softvér. Len sa s tým poponáhľaj, aby si už nedostal rovno ten ktorý je modifikovaný kvôli diesel gate. Mám silné tušenie, že budú priškrtené, alebo budú mať inak naprogramované znovupoužitie výfukových plynov. A určite to nebude k dobru motora ani majiteľa.

P.s.: Ak si dlhodobo odsleduješ svoju reálnu spotrebu (minimálne 3 nádrže) a spotrebu podľa PP, tak potom si môžeš vypočítať o koľko percent PP skresluje a následne sa dá nastaviť korekcia, aby to ukazovalo správne.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol sa informovať o aktualizácii softvéru, zistili že na mojom aute je ten posledný,  akurát zmena softvéru bola pri automatických prevodovkách.

Áno teraz jazdím už tretiu nádrž z vyšším cetanovým číslom a ako som počítal zatiaľ je to minimálny rozdiel okolo 0,2 - 0,3 na 100km ako u bežnej nafty

Dnes mi povedali že to môže byt vsrekovacmi ( že počas minúty môže vstrekovače najviac vynechať asi 20 vstrekov - to je že normálne - pri vedsom opakovaný už to je chyba ), alebo turbom

Editováno: , autor: jarino2222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Prečo by sa trápil motor? Fabia je malé auto a desatisíce kusov jazdia s motorom 1.2 HTP ktorý má tých koníkov o tretinu menej a jazdia bez problémov, tak nechápem prečo by sa naftový motor s objemom 1,6 litra mal trápiť s takouto plechovkou. Normálne to jazdí, a keď sa chce, tak so spotrebou o ktorej sa pri aktuálnych cenách PHM nemá zmysel ani baviť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Křivky 66 a 77kW: http://forum.skodahome.cz/topic/7712-krivky-v%C3%BDkonu-a-to%C4%8D-momentu/#entry1504410

 

Tomáš Slabý: Sejde na tom, jak a s čím budeš jezdit. Na klidnější jízdu v rámci zákonných limitů i na nějaké to předjíždění 66 kW/230 Nm v pohodě stačí. Na nějakou rádobyzávodnickou divočinu nebo předjíždění v kopci s plně naloženým Roomsterem je i 77 kW/250 Nm málo. Ale jak píše Petr, fyzicky jde o stejný motor a originální 77kW software tam dnes umí nahrát skoro kdekdo, takže...

 

e1: Zase HTP je podstatně lehčí než TDI. ;)

 

Petrkiller: 55kW je se svými 195 Nm dost zdechlina. Mezi 66 a 77kW sice rozdíl je, ale že by byl až tak ohromný... Znatelný rozhodně ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nikdy nejel se slabší verzi takže to mám z doslechu. Jezdím někdy s caddy 66 kW 1.9 a je to zdechle ale rozhodne je to větší a mnohem těžší auto jak fabia.

Tomáši pokud mas možnost koupit hezkou 1.6 66kw tak jdi do ni a pak ti tam nnějaký čip tuner nahraje oreginal software na 77kw a budeš vysmáty.. v ddnešní době a dnešním provozu se každý kilovat hodi.. někdy ta vteřina rychlejší dokáže rozhodnout ze se ne zabiješ :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám vlastní zkušenost, ale s Roomsterem. Ve Fabii, která je přecejen lehčí, může třeba rozdíl vypadat subjektivně větší. Nevím, nezkoušel jsem. Roomster by si se svou váhou a nic moc aerodynamikou zasloužil něco ještě trochu výkonnějšího než 77kW TDI CR. Obzvlášť když to máš na 205/40 R17 - v zatáčkách sedí jak přibitý, ale prostě moc nejede, no. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď aktuálně jezdím F1 Combi, 1.4 TDi s 51 kW a kromě náročnějších situací, jako je plné auto a jízda s predjizdenim s ním nemám problém, co se výkonu týče. Nemělo to vyznít tak, ze Fabie by se s tím motorem pěkně nerozjela, je to lehčí auto. Spíš mi jde o to, aby měl motor ještě nějakou výkonovou rezervu pro náhlou změnu situace. Jezdím spíše po silnicích, kde takový provoz není, spíš jsou to klikaté okresky, jezdím podle rychlostních limitů maximálně 10 - 15 km/h navíc mimo obec. Nejsem závodník, nemám to zapotřebí. Nejslabší variantu neuvažuji určitě, právě kvůli té rezervě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi zvyklý na 51kW 1.4, tak by ti stejné auto s 66kW 1.6 vadit nemělo, až si zvykneš na rozdíly. Jen nečekej, že bude subjektivně výrazně živější - nejspíš nebude. 1.4 má krátké převody, 1.6 je má naopak pekelně dlouhé, což jinak dobrý motor dost zabíjí a na okreskách dlouhou pětku pochopitelně nevyužiješ. Na tvém místě bych si vyhlídl nějakou 66kW F2C v nejbližších Áčkách a došel si jí projet. Vlastní zkušenost je 100x lepší než jakékoliv řeči v diskusích. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě bude nejlepší si motor vyzkoušet osobně a do budoucna před koupí to tak i udělám. Je to jediný motor, který do F2C FL uvažuji. Pokud bude alespoň tak živý jako můj dosavadní tříválec, nebo o něco málo víc, tak bych si zvyknout měl. Předpokládám, že jeho výkon a síla se projeví na dálnici a při větším zatížení vozu. Nechci z toho závoďák, ale občas si rád užiju trochu dynamičtější jízdu po okreskách. Pneu bych si nechal z mé současné Fabie, letní elektrony R15 určitě. Ještě se zeptám na tu podobnost motorů s 66 a 77 kW, opravdu se liší pouze softwarem? Nemají rozdílnou například spojku, převodovku, případně další věci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...