Přejít na obsah

Motor neštartuje a ani po roztlačení nenaskočí so zaradenou rýchlosťou


bobocop

Doporučené příspěvky

Ahoj. Už pred pól rokom sa mi objavila závada na štartri. Po otočení kľúčikom len cvaká, niekedy sa pretočí po 2 pretočení kľúčikom inokedy ani na 20-ty krát. Závada je len občasná, niekedy len 1 - 2 x za týždeň. Inokedy funguje bez problémov. Štartér som rozobral, riadne som ho premazal, keďže sa mi zdali byť uhlíky trocha opotrebované, vymenil som celý držiak s uhlíkmi. Závada žiaľ naďalej pretrváva, hoci len sporadicky. Podarí sa mi auto naštartovať, keď pootočím kľúčikom, štartér cvakne, zaradím rýchlosť auto pohnem a hneď naskočí, stačí mu trocha pomôcť. Kde by mohla byť závada ? Pri rozobratí som na štartri nevidel žiadnu poruchu. (povolený drôt a pod.)

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Tak dlho som kľud nemal, porucha stále pretrváva, vymenil som aj spínač štartra spolu s puzdrami na rotor a nič. Dnes ma skoro šľak trafil keď len začal cvakať. Mám pocit, že ten štarter nevládze pretočiť, keď tam hodím rýchlosť, spustím štartovanie a pohýbem autom, štartér sa roztočí. Máte ešte dáke návrhy čo by to mohlo byť ???? Už ostáva len rotor alebo stator. Môže mať na toto vplyv aj zotrvačník ???

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele asi ti moc neporadím, ale alespoň se s tebou podělím o problém, který to dělá mě. Startér se roztočí, ale jen na prázdno, netočí motorem. Po několika pokusech nakonec vždycky tím motorem zatočí. V servise mi to analyzovali jako špatnou volnoběžku. To co ty popisuješ je sice trochu jiná závada, ale alespoň si myslím, že by to v tvým případě neměla být volnoběžka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Odvtedy nič nového, dnes detto problém, skúšal som pripojiť kábel z 30-ky na 50-ku, štartér točil. Keď som ich premostil tak nie. Potom znova fungoval. Chybu vidím v spínači, alebo by bol niekde v štartéry --- skrat, že by kostra prebíjala alebo čo a preto ho netočí ???

Našiel som na tebe štartér na predaj, len ma zarazilo, že z pastorka ešte trčí kovová tyčka. Má to tam byť na 1,6, 55kW ? Lebo ja to nemám.

1577442_1.jpg

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štarter som zreparoval podľa návodu vo fóre, vymenil púzdra, novú cievku... pekne všetko vyčistil a premazal. Dnes som pri štartovaní počul čudný zvuk, také cvakanie pod prístrojovkou počas štartovania a následne ako štartér natočil motor bolo z neho počuť taký chrapľavý zvuk. Štartér zatiaľ točí OK, viete dakto poradiť ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám fasa problém a už som zúfalý. Už mám dlhodobo problém so štartrom, vymenil som v ňom uhlíky, púzdra, elektr. spínač, všetko prečistil a premazal. Trocha fungoval ale mal divný zvuk, ťažko sa roztočil a pri vrátení sa do pôvodnej polohy vydával občas taký škrípavý zvuk, pri štartovaní spod prístrojovky vychádzal taký cukavý zvuk akoby som mal slabú baterku. Neskôr keď som auto natočil, začali sa kurevsky hýbať otáčky v rozmedzí 1500-2000 a stále, trhalo to autom ako šľak, ledva som na ňom došiel domov. Nahodil som na VAG :

Řídící jednotka: 032 906 014 E

Komponent: MARELLI 1AVM 2177

1 Nalezeny chyby:

01259 - Rele palivoveho cerpadla (J17)

31-10 - preruseni n.zkrat na kostru - Sporadicky

Readiness: N/A

Potom som chcel naštartovať a hľa, len cvaká. Prúd vyše 12V prechádzal cievkou ale na výstupe už bolo len niečo cez 4V, keď som priamych 12 voltov napojil na výstup, rotor sa nerozkrútil, no fasa aj som prepojil kontakty kombinačkami a nič. Podľa tohoto vypadá, že je v riti ako spínač, tak aj rotor. Viem že sa to nemá kvôli katalyzátoru, ale skúsil som auto roztlačiť a zaradiť rýchlosť a nahodiť motor, a nič, motor nenabehol, kurnik šopa. Predtým na jednom metri chytil. Čo ma však viacej serie, vymenil som rele palivoveho čerpadla a skúsil auto zase len nešťastne roztlačiť a nahodiť motor s rýchlosťou, zase nič. Dačo je v riadnej prdely a VAG mi nič neukazuje. Nejaké rady a nápady ? PLS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som vybral cievku a premeral prechádzanie prúdu, všetko OK, premeral som aj štartér a to takým spôsobom, že som voltmeter dal na + kontakt a druhú časť na kontakt štartra, kde sa pripája cievka, a hľa tam 12 V, takže mi niekde skratuje štartér. Podľa môjho názoru by tam prúd nesmel byť, už len zistiť kde je skrat a čo ho môže spôsobovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, ale objednal som už nový, nejaký číňák so zárukou 2 roky, ajtak plánujem predať auto, ale z prostého princípu by ma zaujímalo kde na ňom môže byť chyba alebo čo ju môže spôsobovať (napr. prepálené vynutie rotora a pod.). Rozprával som sa s elektrikárom, podľa jeho názoru to vypadá na prepálený rotor resp. jeho vynutie.

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...