Přejít na obsah

Tlumice


Chossse

Doporučené příspěvky

Zdravim panove, uz je to tu vickrat ale chtel bych to jenom upresnit, protoze to mam na 4-kolku! Mam octu 4x4, 74kw, r.v. 2003. Pred pul rokem jsem menil tlumice a tak jsem byl rad, ze najeti na diru neni takova hruza. Mam ale na leto 17" kola a nizky profil takze to takova lehka bricka. Ted se mi ale ozvalo takove divne cinkani v kufru. Porad jsem hledal co to je! Nevedl jsem prohledal jsem to vsechno a pak jsem to prohlid a nasel jsem jsem gumy u pruzin, ze jsou uplne ztyrele na leve strane a na prave uz nejsou vubec. Otazka je co vlastne musim vsechno vymenit? Diky moc za odpoved. :palec2:

post-6174-001374000 1285008104_thumb.jpg

post-6174-014270500 1285008142_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to tak strašné. Na horním konci je miska a pak podložka: díly 4A a 4. Oboje mají na cc-autodíly docela za draho, ale co naděláš, budeš muset koupit originál... Takže shodit ramena a pružiny, vyměnit a pak udělat ještě geometrii zadní nápravy, pro jistotu. Díly budou na jednu stranu tak za 1200 a k tomu nějaká práce... Jinak já jezdím taky na 4x4 a mám 17-ky kola, stejnej ročník jako Ty... Takže se těším, až to taky budu dělat, ale co jsem koukal, tak to mám zatím v pohodě. Pak napiš, jak jsi dopadl...

Jo ještě objednací čísla:

4A: 1J0 512 149 A

  4: 1J0 512 149 G

post-10111-014564300 1285050611_thumb.jp

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to luxus sundávat ramena ? Docela sranda je tam nandat zpět...

Podle mě to nemá cenu řešit... pokud si dobře vzpomínám, tak já tam nic takového nemám... asi už to upadlo samo :)

S tou geometrií vzadu je to sranda, ramena jsou pevná, tam není co řešit, takže odklon stejně nesešteluješ, maximálně sbíhavost, ale když nepůjdou dolů vlečený ramena /není důvod/ tak není co štelovat...

Jinak zvuky mohou vydávat špatný tyčky stabilizítoru, špatný uložení tlumiče /spodní se vytahává jak na běžícím pásu/, dále zarezlý vodící klouby v těhlici /jak zareznou tak rády praskají příčná ramena/... doporučuji projít a vyměnit... moje má v těle 320t km a tohle vše mám za sebou :D

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ty tycky stabiku uz mam, no a nejhorsi, ze mam podobny pocet km jako ty! Mam 302 tis, ale zatim porad jede! :) A za to jsem vdecny. No verim, ze par veci se jeste vymenit bude muset, no a na te zadni naprave urco! Jdou ty veci prohlidnout jenom tak opticky nebo se musi neco sundavat? Dikes

Editováno: , autor: Chossse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...