Přejít na obsah

SAMOpadajúce okná - POMOC


josse1

Doporučené příspěvky

Ahojte,

mám dosť závažný problém. Na Octavii II r.v. 2004, 1,9 TDI, 77kW sa mi občas samé spustia okná o 2 - 10 cm (možno aj viac - je to len odhad). Neviete mi poradiť, čím to môže byť spôsobené?

Stáva sa to v zime, niekedy po silnom daždi alebo keď je chladnejšie počasie s rosou.

Auto nie je vybavene alarmom ani nezávislým kúrením. Diagnostika nezistila žiadnu chybu.

Bližší popis problému:

Začalo to minulú zimu, keď sme ráno šli s priateľkou do práce. Všetky 4 okná boli otvorené rovnako, asi na 2 cm. Samozrejme, že som upodozrievala priateľku, že ich nezatvorila ona. Neprikladal som tomu dôležitosť...

Problém sa zopakoval o pár týždňov neskôr. Opäť všetky 4 okná otvorené rovnako, na pár centimetrov. Po malej diskusii sme sa zhodli, že sa okná otvorili samé a predpokladal som, že je auto vybavené nejakou funkciou vetrania, ktorá okná spustila. Túto moju teóriu nepotvrdil žiaden dokument...

Okná sa spustili opäť, tak sme rozhodli problém riešiť. Na diagnostike u známeho, ani v Škoda servise nezistili žiadnu závadu...

Mám hlavu v smútku, pretože neviem prísť na to, čím je to spôsobené. Okná sa spustili celkovo asi 6 krát a viem, že sa to stávalo najčastejšie v zime, občas po silnom daždi a najnovšie dnes ráno, keď padla v noci alebo nad ránom rosa (6°C).

Naposledy sa to stalo asi v marci, tak som si myslel, že sa problém vyriešil, ale dnes ráno sa to zopakovalo. Okná boli otvorené na 10 cm a to už ma dosť znepokojuje.

Možno, že je to spôsobené kondenzom a následným krátkodobým skratom, naozaj neviem. Ale zakaždým sú všetky 4 okná spustené na presne rovnakú úroveň v rozsahu 2-10cm.

Ďakujem Vám za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Borce...

No tak dneska se mi stala podobna situce, byloa rano asi 6 stupnu a mokro, rano me soused budi, ze mam na aute otevrena okna.

Se kouknu z balonu a vsechny 4 okna otevrena az na doraz.

Nevim, jestli bylo auto odemceno, nebo ne - zavrel jsem okna klickem na dalku, takze nevim, jestli se neklo pokousel auto ukrast, nebo se neco udelo v samotnem aute.

Trochu jsem patral a zjistil, ze na ridicovych dverich, pod plastovou zasleplou vedle klicky by se mel skryvat zamek a okna se daji otevrit timto zamkem i pri zamcenem aute.

Takze je teoreticky mozne, ze se ten kontakt pusobenim chladu, nebo vlhka nejak sepne a spusobi stazeni oken.

Chystan se tyto draty odpojit a hlavne dodelat Alarm.

Octavia 2006

Mnoho zdaru...

Editováno: , autor: Streho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...