Přejít na obsah

Hučení od kol - čím to?


Terminator3

Doporučené příspěvky

Zdravím, 

dnes jsem nechal v rámci předzimní prohlídky zkontrolovat zmiňovaný zvuk od levého předního kola, který už je nyní natolik slyšitelný, že ho slyší opravdu každý pasažér. Závěr: hlučné ložisko PL kola. Na výměnu obou ložisek jsem objednán na konec listopadu. Jen řeším, jak s opravou naložit, protože mi nepřijde adekvátní, aby tříleté auto s nájezdem lehce nad 40tk vykazovalo takovouto závadu. Protože je auto koupené přes Škoda Ojeté vozy s garancí 12 měsíců, budu po servisu chtít nějakou kompenzaci nákladů. No, uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Závěrečný update mého příběhu: v pondělí bylo autu vyměněno PL ložisko. Pro jistotu jsem nechal překontrolovat i PP, které je dle servisu v pořádku. Škoda Auto se k mému problému postavila čelem a díky ochotnému servisnímu technikovi uhradila 80% materiálu a 50% práce. Za mě tedy spokojenost a hlavně konečně klid při jízdě ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Mne hučalo od ľavého predného kolesa v rozpätí rýchlostí 50-65,hučalo pri zaťažený,pri odľahčení hluk ustával,tým som vylúčil ložisko a nakoniec som zistil že som mal nadhustené gumy a nielen to predné,obe mali 2.5 bar,ubral som tlaku na 2.1 front a 2.2 rear a hluk odišiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám Matador MP 44 Elite3   DOT 1214  rozmer  195/55 R15.Na F1 som som mal raz Dunlop SP Sport 01 185/60 R14 a tie už po opotrebení dezénu na polovicu  hučali ale brutálne ešte viac ako tieto matadorky.

Určite nesie na takýchto javoch veľkou mierou stav našich komunikácií,niekedy už na hranici únosnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

195/55R15 Dunlopy SP01 jsem mel na mem z fabriky. Moc nehucely dokud jsem je po 2 ci 3 letech neprohodil na napravach. Hodnoceni servisu tenkrat bylo (otazka mezi reci na servisce), ze to mohlo udelat to prohozeni. ja dal predek do zadu a zachoval strany a udajne jsem mel dat je krizem. JInak na tech pneumatikach se pri sjizdeni udelaly nejake zuby a ty hucely (mysleno, ze se nesjizdely rovnomerne, ale stavalo se z toho mensi ozubene kolo).

 

Takze dalsi pak sly Turanzy a s nimi byla naprosta spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

S odstupom času som pozoroval hluk hu hu hu hu ako tu už bolo spomínané,v prvom prípade v príspevku v 2017 to boli prehustené gumy,no teraz niečo iné.Hluk išiel zo zadnej časti, rýchlosť 40-60km/h,no všimol som si že pri zatãčaní vpravo bolo cítiť slabé vybrovanie do volantu.Bol som na výmene pneu za zimné a hluk aj vybrácia sa stratila, takže pravdepodobne nevyvážené alebo poškodené pneu vpredu buď jedna alebo obe a aj hluk sa pravdepodobne prenášal z predu do zadnej časti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím.

 

Momentálně řeším stejný problém. Hledám odpovědi zde na fóru, byť mám Seat Toledo. Mám model 1.2tsi a nové Michelin Primacy R15/60/185 pneu. Auto má 42tkm najeto a od předních kol jde hučící a takový "škrabavý" zvuk, jak kdybych konstantně jezdil po bílém pruhu na silnici. Auto jsem kupoval, když mělo 40tkm s ojetými pneu a měl jsem za to, že se problém vyřeší s novými koly, ale nevyřešil. V servisu mi kontrolovali čepy a prý jsou v pohodě. Každopádně jsem četl, že se mohla dostat do čepů voda a následně rez, co by mohlo způsobovat tenhle problém.  Vyřešil někdo tuhle záhadu?

 

Ještě bych se chtěl zeptat - ze zadní nápravy mi při přejezdu nerovností jde ohlušující nízkofrekvenční zvuk, až z toho uši zaléhají. Když jezdím s pootevřeným kufrem, tak to lehce pomůže. Neví někdo, jak tohle odstranit? Za každou radu budu rád, jelikož jsem autu udělal kompletní servis od olejů, brzd, kotoučů po pneu a nechce se mi ho zase prodávat. 

 

Díky moc,

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...