Přejít na obsah

Hydroštely


TomasB

Doporučené příspěvky

Tak už je to tak. Klepou. Dneska jsem se stavil za Pepanem(můj servisák) a potvrdil mi, že opravdu klepou. Není to prý ale zas tak strašné, slyšel horší. Akorát se na to asi dřív jak za měsíc nedostane. Ale nemám prej stresovat, že mi to určitě za měsíc neklekne. Ale trošku se obávám, protože za ten měsíc našmejkám určo nějaký 4 tkm. Je pravda, že kdybych nevypnul jednoho dne rádio, tak bych ani nevěděl :D

že vono to rádio je dobrej opravář? :smich::smich::smich:

Nj, tak musím objednat u Elitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Elitu rozlišujou hydroštely do čísla motoru 034858 a od čísla nahoru. Číslo motoru se ale nikde neuvádí. Nebo je někde na motoru? A hlavně jsem z toho docela zmatenej.

poznámka u dílu na Elitu:

pro prepracované hlavy válcu je k dodání místo 420 0022 10 v

etsí zdvihátko 420 0040 10 (D= + 0,5 mm) k dodání

A to druhý nestojí 280,- ale asi 1200,- :o

Tak jak to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomas: a kolik ze mas najeto?

necelých 200 na tacho, ale myslím, že ve skutečnosti tak o 50-100víc. Je dovezená z DE, ale měla najeto při koupi kolem kila, přičemž dle mobile.de by věkem odpovídala tak 150-200. Takže těm km nevěřím, i když můj mecho říkal, že by ty km mohly i sedět.

Jinak mám na Elitu dojednanou slevu 35%, takže paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přecejenom klepou.Když je motor studený, tak klepou dost, a to tak do cca 1500-1700 ot. Pak už neklepou. Jak se motor pořádně prohřeje, tak slyšet nejsou ani na volnoběh. Tak už aspoň vím, co a jak. Docela mně to mátlo, protože to vypadalo, že někdy klepou a někdy ne. Teď už vím jak to je. To vypadá asi na počátek jejich odchodu do věčných lovišť. Nejvíc klepou v záběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, a pro jistotu jsem nechal vyměnit olej, i když jsem byl v půlce intervalu. Můj servisák neměl čas, tak jsem to nechal udělat jinde, a ten kokot mi to přelil, i když jsem mu jasně řekl, ať tam dá jen 3 l, že si to případně doleju sám. Narval tam debil 4,2 l, tak to mám asi 1mm nad maximem. Kokot k pohledání...

Ku*va, nejraději bych si ho měnil sám, ale nemám ten přípravek na filtr a hlavně jámu nebo rampu a bez ní jsem v pr... Přípravek na filtr stojí 600,-, to by problém nebyl. Já snad budu muset kvůli auta koupit nějakej barák s garáží a budu si dělat všecko sám podle příruček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim,mam problem bud to se mě zda nebo nevim,ale taky mně klepali hydrošteli.Tak sme je vyměnili,dali sme novi.Ale furt se mě to nak nezda,furt slyšim klepani jako nakof.Mam najeto 165000km.Ale asi to taky nebude pravda,tak nevim.Poradit co to muže klepat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ceny hydroštelů 200-800 za ks

životnost dle stilu jízdy -podtočenej motor trpí víc

u nás výměna v soukromým (dobrým ) servisu 5000 i s matrošem

mě to trvalo s čištěním sání cca 1/2 dne

cvakání může dělat i vymačkaná stopka ventilů (vruby pro klínek ventilu)

Stopky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ceny hydroštelů 200-800 za ks

životnost dle stilu jízdy -podtočenej motor trpí víc

u nás výměna v soukromým (dobrým ) servisu 5000 i s matrošem

mě to trvalo s čištěním sání cca 1/2 dne

cvakání může dělat i vymačkaná stopka ventilů (vruby pro klínek ventilu)

Stopky

kurňa, v pondělí mi je bude měnit, nemám nechat vyměnit i ty stopky? Kolik stojí?

Jinak teď už to klepe jako prase. Za studena masakr, jak se zahřeje, tak to tak hrozný není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...