Přejít na obsah

Hydroštely


TomasB

Doporučené příspěvky

Rozhodně doporučuji hydroštely vyměnit pokud klepou. Mě klepaly na motoru cca 60tis.km co stím jezdím a chystal jsem se je vyměnit i s rozvodama do kterých mi zbývalo 5tis. km, ale když jsem jel z dovolené, tak mi auto na dálnici z ničeho nic dojelo. Myslel jsem že je to nějaká blbost, ale když se otevřelo víko na ventilech, tak jsem bohužel zjistil, že se jeden hydroštel rozletěl na kusy. Výsledek - vačka ko, hlava- ko, ventil- ko, píst - ko, = nový motor. Takže jsem sehnal jiný motor a teď mi ho budou montovat. Nicméně mě ta sranda vyjde na cca 25tis.kč.

Takže doporučuju všem radši vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně doporučuji hydroštely vyměnit pokud klepou. Mě klepaly na motoru cca 60tis.km co stím jezdím a chystal jsem se je vyměnit i s rozvodama do kterých mi zbývalo 5tis. km, ale když jsem jel z dovolené, tak mi auto na dálnici z ničeho nic dojelo. Myslel jsem že je to nějaká blbost, ale když se otevřelo víko na ventilech, tak jsem bohužel zjistil, že se jeden hydroštel rozletěl na kusy. Výsledek - vačka ko, hlava- ko, ventil- ko, píst - ko, = nový motor. Takže jsem sehnal jiný motor a teď mi ho budou montovat. Nicméně mě ta sranda vyjde na cca 25tis.kč.

Takže doporučuju všem radši vyměnit.

tak to je pešek. Já byl nervózní dokud sem to neměl zpátky poskládaný. A sral mně, že jsem ho 1,5 měs. k tomu dokopával. Furt nemám čas, nemám čas, nemám čas, víš co mám aut?, .... No je fakt, že těch aut u něj čeká dlouhá řada. Holt znamení, že ledasco umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Zdravim,ale ja sem dal novy hydroštely novi stali 5500kč.Ale furt se mě zda žetam něco klape.Ale jeto takovi nepravidelny cvakani.

Octavija81kwk kombi.

Čau,mám ten stejný problém potvrzeno u 3 odborníků špatné asi 2 hydroštely, objednával jsem 8 ks je lepší je vyměnit všechny když už je to rozdělané.

Měl jsem výběr ze dvou druhů originál nadzdvihátek zn. Ina jednoduché cca 310 kč/ks vč.DPH nebo zdvojené 380 kč/ks.

Objednal jsem ty lepší takže cena za 8 ks 3150 kč proto vyměním všechny práci mám u známího 1000 kč Je to machr na TDI motory je to jeho každodení práce a bylo mi řečeno že po výměně hydroštelů mi to ještě chvíli bude cvakat než se zaplní pořádně olejem, tak nehaž flintu do žite a vydrž co ukáže pár kilometrů po výměně.

mário1 O1.r.v.2000,19TDI 81 kw, najeto 190000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdepak, podívej se na ten špatnej hydroštel, nevím, jestli to z té fotky není vidět blbě, ale je tam vymlácená rýha od vačky. Časem by se mohlo odkurvit něco dalšího. Takhle mám jistotu. Dneska jezdí Octa jak z praku, mnohem líp než předtím. Jsem naprosto překvapen(mile). Po složení to sice vypadalo dost blbě, mlátilo to ze začítku jako kráva, kouřilo jak diesel lokomotiva nebo snad ještě hůř a pořádně nejelo. Nakonec ale po ujetí asi 100tkm se to nějak srovnalo, vůbec to nekouří a nádherně táhne. A už to ani tolik neklepe. Jako kdyby si to sedlo. Jsem to dneska cestou z práce zkoušel trochu okulit a 180 jsem tam měl natošup a furt táhla, ale už jsem musel brzdit. Fakt jsem valil bulvy, protože před výměnou to lezlo nahoru jak když sere a maluje. Před výměnou to taky lehce kouřilo při velkém zatížení, teď nic není vidět.

jestli po nasazení řemene seřídil předvstřik tak je jasny že to míň kouří a víc jede a samozřejmě líp chytá

Editováno: , autor: dadaoct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole to tu citam, a mne cvaka celi motor jak traktor, cvaka mi ta nadobka s ak uhlim a asi v 3x vacsej frekvenci to cvaka v hlave valcov niem ci ma aj 1,8T hydrosteli alebo co to je, to prvykrat pocujem ze nieco take existuje. co to moze cvakat??? Ak by to boli hydrostely tak to ma asi vyde trochu drahsie kedze mam tych ventilov 20. Inac motor ma nabehane cez 200 000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole to tu citam, a mne cvaka celi motor jak traktor, cvaka mi ta nadobka s ak uhlim a asi v 3x vacsej frekvenci to cvaka v hlave valcov niem ci ma aj 1,8T hydrosteli alebo co to je, to prvykrat pocujem ze nieco take existuje. co to moze cvakat??? Ak by to boli hydrostely tak to ma asi vyde trochu drahsie kedze mam tych ventilov 20. Inac motor ma nabehane cez 200 000.

Mozna je budu menit. Automechanik mi rikal, ze jeden stoji kolem 500kc. Tak to bude pekna palka. Pry to muze byt olejem, nebo ze nekdo nemenil olej.

Nejprve ale se na ne koukne, nez je kopim. Nebo koupit cely motor?

1.8T 20V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna je budu menit. Automechanik mi rikal, ze jeden stoji kolem 500kc. Tak to bude pekna palka. Pry to muze byt olejem, nebo ze nekdo nemenil olej.

Nejprve ale se na ne koukne, nez je kopim. Nebo koupit cely motor?

si to pročti celý a zjistíš, že se daj koupit INA za 200,-\ks

1.8T 20V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 6 let později...
  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...