Přejít na obsah

Vibrace při rozjezdech,při jízdě


zdendyp

Doporučené příspěvky

Všechny Vás zdravím,

od letošního května mám Škodu Octavii Combi II,r.v.2008,1,9 TDi 77 KW,najeto poctivých 108 tisíc - servis ve Škodě.

Z ničeho nic se projevilo na spojce nepříjemné rozjíždění,zabírání, jako by spojka zabírala jen v jednom bodu a trhá to při rozjezdech s autem,proto ho musím držet při rozjezdu více pod plynem.

S tím vším souvisí i další závada.Jak v rychlosti 50 km/hod, tak i v 90 km/hod, ale nejvíc v 70 km/hod mi poskakuje,škube auto.Pokud jedu po ideálně rovné cestě,tak to cítím opravdu dost.Jako vy jsem měl šišatá a nevyvážená kola,nebo s poloosama.Byl jsem s tím v servisu Škoda, kde mi nic nezjistily, a vše má být v pořádku.Koukli na brzdy,poloosy,čepy,klouby,silentbloky,ložiska,vyvážili kola,geometrii.Vše v pořádku.

Početl jsem v diskuzích , že by to vše mohl dělat dvouhmotový setrvačník,který může ovlivnit i spojku?

Je to možné, že by se to takhle projevovalo?Pokud ano, napište mi prosím svoje zkušenosti s tímto problémem a taky odkud co nejlevněji objednat díly a jaké,protože to určitě nebude levná oprava.

Moc vám děkuji za příspěvky a názory.

Ahoj Zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHOJ. Mám úplně to samé OII 08 1.9 77KW. Přesně ty samé problémy návštěva servisu údajně vše naprosto v pořádku. Sjel jsem si snovou OII FL a tam úplně sametoví rozjezd. Dost mě to ser…e a začíná stého bejt dost zoufalej jak to vyřešit, když se k tomu takhle servisy staví. Najeto pouhých 30000 km. Auto ještě 2 roky v záruce. Nevím jakou páku najít ,aby se s tím začal někdo zabývat. Dej když tak vědět jak si dopad po výměně setrváku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam neco podobneho, akorad mam /04 1.6 MPI a spojka mi nahore pri jemnem seslapnuti dost silne vibruje, hlavne pokud jedu..Pokud stojim, tak zadnou vibraci necitim a pokud spojku zcela sesplapnu, tak vibrace spojky zmizi. Vadny setrvacnik? spojka vypovidajici sluzbu?

Dalsi vec, ktera me stve, ze pri vyssich otackach mi vibruje radici paka, neni to nic strasneho, ale dost to kazi pozitek z jizdy, cim tohle muze byt? vymlaceny silent bloky?

Jinak mi auto taky skube, hlavne na 1, 2, a 3, ale zalezi, jak citlive seslapnu plyn:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

AHOJ. Mám úplně to samé OII 08 1.9 77KW. Přesně ty samé problémy návštěva servisu údajně vše naprosto v pořádku. Sjel jsem si snovou OII FL a tam úplně sametoví rozjezd. Dost mě to ser…e a začíná stého bejt dost zoufalej jak to vyřešit, když se k tomu takhle servisy staví. Najeto pouhých 30000 km. Auto ještě 2 roky v záruce. Nevím jakou páku najít ,aby se s tím začal někdo zabývat. Dej když tak vědět jak si dopad po výměně setrváku.

Ahoj. Tak se po dlouhý době opět hlásím s mým problémem se spojkou. Tak skoro po dvou dlouhých letech jsem se dočkal nápravy. Vystřídal jsem 4 servisy kde ze mne vždycky ve slušnosti udělali blbce,že je vše pořádku a že je to normální a co po nich vlastně chci. Až po spoustě telefonů a zjišťování jsem se dostal shodou okolností na jednoho výše postaveného člověka v MLADÉ BOLESLAVY a ten po našem rozhovoru to konečně rozhýbal. Najednou telefon a že mám přistavit auto do jednoho značkového servisu kde prozkoumají mojí záležitost. A ejhle druhý den po přistavení telefon a tam-dobrý den pane máme pro vás dobrou zprávu,měl jste pravdu setrvačník je ko bude vám vyměněn v rámci záruky. Ještě že mám 4letou záruku,protože bych mněl dávno po záruce a pěkně bych to za cáloval. A to jsem to řešil už v prvním roce po koupi v cca 10000km. Tak takhle to chodí asi ve většině servisech-něž koupíš tak modrý z nebe a po koupi od nás nic nechtěj. Moje rada( kupuj auto té značky u které máš někoho dobře postaveného za známého). Berte to z nadhledem,ale je smutný jak to u nás funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Dobrý den chtěl bych se zeptat na octavii II 2.0tdi 125kw je možné aby dvouhmotový setrvačník cukal s autem? Teď ale nemyslím když stojím na místě na volnoběh ale při pomalém rozjezdu se celé auto začne cukat dopředu a dozadu když přidám víc plynu tak to přestane a dělá to jen když je to studené po zahřátí nic. Dvouhmota jě špatná to vím protože při nastartování to rachotí a po vyšlápnutí spojky zmizí ale taky jen za studena. Jen by mě zajímalo jestli tak silné cukání ta dvouhmota dokáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano maxidot ukazuje otevřené dveře a světýlko na dveřích svítí taky ale teď nevím jestli to funguje ikdyž to nepípá ale mám pocit že ano. Zkoušel jsem když mám otevřené dveře šroubovákem zacvaknout a vycvaknout zámek a pak už to fungovalo ale jak říkám někdy to jde a někdy ne musím to ale co nejdřív vyřešit protože jednou to nechám svítit a už neodjedu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Vím že je tu hodně támat o dvouhmotě.Ale celé to prohledat by dalo zabrat a nevím zda by jsem našel odpověď.Koupil jsem OII 103 KW 8V najeto 115 tis,vše je jako kdyby vyjela z fabriky,jen při vyšlápnutí spojky před přeřazením se ozve takový zvuk jako když se něco dotáčí a má to vůli.Při volnoběhu nic a jinak se žádný zvuk neozívá.Při jízdě uberu,přidám a nic,žádný náznak že by setrvák klepal,co to může dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...