Přejít na obsah

Yetiho ještě nemám,ale budu mít! Koupě nového Yetiho


Artigas

Doporučené příspěvky

Já si myslím, že úvaha ze strany koncernu je více než jasná a vychází z toho jak tady uvažovalo mnoho z nás při objednání. Na co Climatronic za tisíce, když Climatic zdarma je taky celkem pohodový a není na něj třeba skoro sahat. Nastavíš si tam 21-22 stupňů a funguje to více než dobře. Tak bylo potřeba vytvořit pádnější důvod a větší rozdíl ve funkci a komfortu obou systémů, aby zákazník opravdu vážně uvažoval, jestli těch pár tisícovek za Climatronic připlatit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím by se dalo souhlasit. Opravdu, ten komfort už byl blízko climatronicu. Faktem je, že climatronic je dvouzónový se senzorem okolního vzduchu, umí sám nejen regulovat teplotu a sílu, ale místa, kam je potřeba vzduch v určitou chvíli přivádět, vyrovná se i se slunečním svitem na palubní desku. Měl jsem ho ve všech autech (kromě stodvacítky :) ) a musím říci, že jsem si na něj doslova přivyknul. Nedávno jsme měl půjčenou octu bez něj a byl jsem z toho hodně rozladěný, neustále něco štelovat, bud mi bylo horko, nebo zima, nebo mi mrzly okna, mlžily se skla....atd. Takže tohle všechno u climatroniku nemusíte, protože funguje opravdu dobře.

No určitě chtěli udělat propastnější rozdíl, protože Climatic nebyl špatnej a řadě lidí naprosto vystačoval. Teď už člověk bude furt hejbat s kolečkem, pač chvíli mu bude horko a chvíli zase moc zima, než zjistí, kde je to asi tak ideální v závislosti na okolní teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nevim jestli to bylo tim, ze uz Climatik slapal na paty dvouzonovymu Climatroniku.

Vzdyt i tady na foru podle me 90% lidi nevi jaky je rozdil mezi Climatikem a manualni klimou - z "normalnich", na forech se nepohybujicich lidi, kterych je mezi kupujicimi Skody vetsina, to netusi skoro nikdo.

Myslim si, ze jde o pouhe setreni, ktere poznaji tak 3 lide ze 100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě už docela bolí zadek od sezení před monitorem. Prošel jsem většinu vláken škoda Yeti hluboko do minulosti a snažil se najít něco, co ještě nemám ve svých poznámkách v hlavě, něco, co se ještě dá řešit poslední týden před výrobou a pak hlavně, co budu řešit u prodejce před převzetím auta. Jde o zimní gumy. Že je budu kupovat je jasný, ale rozměr? Vím jen, že nechci 205/55R16. Koberečky do auta a zástěrky bych měl dostat k autu, dcera chce za spolujezdce plyšového Yetiho, ten boční nápis Yeti pomalu pouštím k vodě, vybírám nějaké hezké poklice na plechové disky. Pojištění vyřeším jen co mi prodejce pošle podklady pro uzavření pojistky. O parkovacích senzorech rozhodnu po prvních km a hlavně až uvidím, jak dcera a manželka se budou trefovat do brány baráku. Corner funkce bude později a asistent rozjezdu, opět až uvidím, co a autem budou tropit mé ženské… Zbývá už jen zabezpečení auta proti krádeži, to vyřeším u souseda, montuje zámek zpátečky a pak maličkost typu příčníky na nosiče kol. Takže už aby byl ten můj brouček vyrobený a pak i doma a já jdu konečně něco dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem tuto zimu poprvé přezul na plechové disky a použil origo "poklice", které jsem s autem dostal (v létě mám alu) vydržela mi radost přesně den a půl.

Jsem z Prahy Vršovic a mé nové poklice druhý den po nasazení zmizely.

Tak nevím, jestli to nejsou vyhozené peníze, aby jsi je kupoval, ale samozřejmě záleží, kde se s autem pohybuješ.

V mém případě je lepší nechat plechová kola holá - černá je dobrá.

Jz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem tuto zimu poprvé přezul na plechové disky a použil origo "poklice", které jsem s autem dostal (v létě mám alu) vydržela mi radost přesně den a půl.

Jsem z Prahy Vršovic a mé nové poklice druhý den po nasazení zmizely.

Tak nevím, jestli to nejsou vyhozené peníze, aby jsi je kupoval, ale samozřejmě záleží, kde se s autem pohybuješ.

V mém případě je lepší nechat plechová kola holá - černá je dobrá.

Jz

Tomu říkám povzbuzení do budoucna. Z Prahy nejsem, ale dcera tam studuje a nejspíše tam už zůstane. Takže před Prahou mám poklice preventivně sundat? Bohužel se domnívám, že toto není problém jen Prahy, o celé auto ( octavii ) jsem přišel například v Liberci, můj šéf o supa 14 dní na to v Olomouci. Z tohoto pohledu je ztráta poklic maličkost, ale doufám, že mi vydrží déle jak tobě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do Liberce jezdím velmi často. O tom, že tam mizí Škodovky častěji jsem slyšel.

Proto mám zamykání zpátečky a nově jsem si dokoupil zamykání pedálů od firmy http://bullock.cz

Alarm nemám a ani ho neplánuji.

Snad zloděje odradí ty "mechanismy".

Jinak co se poklic týká, tak jsem na několika autech viděl, že si je majitel pojistil stahovacími pásky (bauhaus, obi, mají je všude).

Odstranění těchto pásků je sice práce obyčejnými nůžkami na 5 vteřin, ale ne každý z oněch mizerů je má zrovna u sebe.

Jz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu říkám povzbuzení do budoucna. Z Prahy nejsem, ale dcera tam studuje a nejspíše tam už zůstane. Takže před Prahou mám poklice preventivně sundat? Bohužel se domnívám, že toto není problém jen Prahy, o celé auto ( octavii ) jsem přišel například v Liberci, můj šéf o supa 14 dní na to v Olomouci. Z tohoto pohledu je ztráta poklic maličkost, ale doufám, že mi vydrží déle jak tobě

Před Prahou si poklice klidně nech, dneska hrozí ztráta poklice kdekoli a specielně v tomto a následujícím ročním období než to spraví, když vymeteš některou z děr na silnicích tak poklice odskakují jako divé, sám sem jich už za poslední měsíc potkal na silnicích a v příkopech asi dvacet..... Známý ale před lety přišel se zlepšováčkem a na každé kolo si dal skrz dvě díry plechového disku a následně přes žebro police tenkou bílo-šedou plastovou stahovací pásku a poklici Ti ani neukradnou ani ji neztratíš a ze dvou metrů si toho nikdo nevšimne :pNo vidíš, JZ73 mě o minutku předběhl lol

Tak kdy je vlastně ten Tvůj den D kdy se přesuneš do sekce Můj Yeti ???

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se náhradních dílů a doplňků týká, já pro vše chodím do prodejny Přerost a Švorc v Praze.

Super je, že co nemají skladem, tak je do druhého dne ráno.

Škodovka díly zaváží někdy v noci.

A to si mohu vymyslet skoro cokoliv. Snad jen jednou to trvalo dva dny.

Překvapilo mě, jak snadně a rychle se dá jakýkoliv díl sehnat.

Dodělával jsem si takto schránku pod sedačku, držák na brýle, hasící přístroj s origo držákem, kompresor, atd, atd.

Pokud je díl v ETCE je možné si objednat libovolný šroubek, podložku třeba i v ceně 2 korun :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před Prahou si poklice klidně nech, dneska hrozí ztráta poklice kdekoli a specielně v tomto a následujícím ročním období než to spraví, když vymeteš některou z děr na silnicích tak poklice odskakují jako divé, sám sem jich už za poslední měsíc potkal na silnicích a v příkopech asi dvacet..... Známý ale před lety přišel se zlepšováčkem a na každé kolo si dal skrz dvě díry plechového disku a následně přes žebro police tenkou bílo-šedou plastovou stahovací pásku a poklici Ti ani neukradnou ani ji neztratíš a ze dvou metrů si toho nikdo nevšimne :pNo vidíš, JZ73 mě o minutku předběhl lol

Tak kdy je vlastně ten Tvůj den D kdy se přesuneš do sekce Můj Yeti ???

No ten můj by měl jít do výroby příští týden. Nechci prodejce bombardovat dotazy. Pokud nepřijde příští týden zpráva, že je auto na cestě, pak tam zavolám, co se děje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, 2.0 TDI 4x4 81 kw by se mi taky líbilo. Můžu se zeptat, kolik ti slevili u prodejce? Já jsem si konfiguroval jen ambition+nějaký blbosti a na míň než 500 to nešlo ukecat, což je i tak pro mě moc :-(. Takže zůstanu u předokolky, jen nevím diesel nebo benzín

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten můj by měl jít do výroby příští týden. Nechci prodejce bombardovat dotazy. Pokud nepřijde příští týden zpráva, že je auto na cestě, pak tam zavolám, co se děje.

...Tos vidim ze ste vseci nadrzeni jak mali kluci....ale tak to ma byt..preju vam to, hlavne tobe "Atigasi"..pises tu uz hodne dlouho a s tvych prispevku je jasne ze prvni tyden co bude ten tvuj "cervenak" YETI v chalupe budes spavat v garazi.... :prc: ...tak prosim nezapomen na ty kocky co mas doma...okay?...pac je to preca jen auto...vim ze zvolils 1.4 a myslim ze budes spokojeny....ten muj "londynsky taxik" ;) je v dieselu 4x4 takze krome vzhledu je to vlastne uplne jine auto s jinyma vlastnostma...po 14 dnech a 900km muzu napsat ze jsem moc rad ze jsem nesel do oktavky nebo neceho jineho....stejne tak i Ty nebudes litovat....tos at sa ti lepsi ceka posilam par fotek pac sem tu cernu krabicu dneska umil.......

ps...daj si tam zadni zasterky pac to zadni sklo je v momente zasrane.... :doh

post-55844-0-82131400-1294608643_thumb.j

post-55844-0-16711600-1294608658_thumb.j

post-55844-0-35536300-1294608704_thumb.j

post-55844-0-47540100-1294608712_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, 2.0 TDI 4x4 81 kw by se mi taky líbilo. Můžu se zeptat, kolik ti slevili u prodejce? Já jsem si konfiguroval jen ambition+nějaký blbosti a na míň než 500 to nešlo ukecat, což je i tak pro mě moc :-(. Takže zůstanu u předokolky, jen nevím diesel nebo benzín

Mam to na ztp/p (invalida) tak sem dostal 11% od Škodovky a 7% od salonu dohromady 90 tis.dolu

Editováno: , autor: Eda z kopce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, 2.0 TDI 4x4 81 kw by se mi taky líbilo. Můžu se zeptat, kolik ti slevili u prodejce? Já jsem si konfiguroval jen ambition+nějaký blbosti a na míň než 500 to nešlo ukecat, což je i tak pro mě moc :-(. Takže zůstanu u předokolky, jen nevím diesel nebo benzín

Mam to na ztp/p (invalida) tak sem dostal 11% od Škodovky a 7% od salonu dohromady 90 tis.dolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Tos vidim ze ste vseci nadrzeni jak mali kluci....ale tak to ma byt..preju vam to, hlavne tobe "Atigasi"..pises tu uz hodne dlouho a s tvych prispevku je jasne ze prvni tyden co bude ten tvuj "cervenak" YETI v chalupe budes spavat v garazi.... :prc: ...tak prosim nezapomen na ty kocky co mas doma...okay?...pac je to preca jen auto...vim ze zvolils 1.4 a myslim ze budes spokojeny....ten muj "londynsky taxik" ;) je v dieselu 4x4 takze krome vzhledu je to vlastne uplne jine auto s jinyma vlastnostma...po 14 dnech a 900km muzu napsat ze jsem moc rad ze jsem nesel do oktavky nebo neceho jineho....stejne tak i Ty nebudes litovat....tos at sa ti lepsi ceka posilam par fotek pac sem tu cernu krabicu dneska umil.......

ps...daj si tam zadni zasterky pac to zadni sklo je v momente zasrane.... :doh

Marně tápu, jakou odpověď sem dát, jak napsat, že nebudu týden v garáži spát, že garáž zděnou mám, ale topení tam nemám. Za týden by mi umrzl, se žádnou holkou bych si už ani nevrzl a Yeti by se mi smál. A taky už mě nedráždi fotkama, kdo se na to dívat má, když toho svého stále ještě nemá.

Já tu někde slíbil, že nebudu prodejce otravovat, na to, kdy už ho budu mít se stále dotazovat, ale věř mi nebo ne, je to pro mě obtížné, od doby, co jsem se probudil ( 7:40 ), už mockrát jsem v ruce držel mobil a do salonu chtěl zavolat, na Yetiho se zeptat. Místo toho budu snít, jak Yeti se ve škodovce rodí, jak díl k dílu se pojí a Yeti svou krásu získává……..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ps...daj si tam zadni zasterky pac to zadni sklo je v momente zasrane.... :doh [/color]

Zástěrky tam budu mít, dostanu je od prodejce i s koberečky. Jen v radosti nad tím, že dostanu něco zadarmo jsem se neoptal, jestli budou gumové, textilní a nebo gumotextilní. Ty první se mi nelíbí. Druhé měla dcera ve Fabii a už bych je nechtěl a ty poslední mám nyní a jsou fanj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že od prodejce dostaneš pouze gumové koberce, ty jsou pratické na zimu a já je dokupoval na zákaznickém s bočními lištami s Alu dekorem, jenže mě tam slečna na prodejně tak trochu dostala dotazem "a nechcete aby Vám tam teda ty koberečky dali dovnitř až budou lepit ty lišty" a mé přikývnutí mě stálo 100,-Kč za "práci" !!! Za jejich vybalení z igelitu, otevření dveří a položení na podlahu je to podle mého chabého rozumu poměrně dost !

Na léto možná koupím nějaké gumotextilní koberce, někde na webu jsem našel koberce s barevným opletením asi v 15ti barvách, ale mám to doma v oblíbených tak případný odkaz dodám odpoledne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální vkládané koberce mají u řidiče a spolujezdce pevné uchycení, něco jako patent, který je zašroubovaný v celoplošném koberci auta.

(možná za to si řeknou tu 100vku při montáži :) )

Já jsem pořídil dvě sady. Gumové na zimu a textilní na zbytek ročního období.

Jsou to originální od Škodovky a tak uchycení pasuje (patent i rozteč) na oba typy koberců a nemusím tak měnit uchycení.

Editováno: , autor: Jz73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..koberce davaju ke kazdemu novemu autu...uz s tim pocitaji.. rikaji ze to je zdarma aby dobre vypadaly....ale kdyz uz koberce, tak hosi neblbnete s gumakama....vypada to blbe, drzi sa v tom voda....vypada to lacine a neutulne. Take sem (mimo jine) dostal koberce, jsou tam napevno prichycene jak uz tu nekdo psal. Ale se mne nelibilo ze tam neni ten napis YETI jak je psano v originalnich dilech........Můj odkaz.......vim je to blbost, ale stve mne jak furt nekdo spekuluje a nedodrzuje to co ma....je to proste SKODOVKA ;)

Editováno: , autor: TRDLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má zkušenost je tato: Textilní vypadají dobře, ale když přišla zima, začalo být auto cítit "zatuchle" a to právě díky vodě, která se v textilních koberců držela, kam se dostávala z bot (a to můžete oklepávat sníh z bot jak chcete). Proto jsem si koupil gumové a je to ok¨, ty gumové prostě oschnou. Na léto to zase přehodím, protože skutečně textilní vypadají lépe. A jiné než originální bych nekupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...