Přejít na obsah

Sviečky pre 1.2 HTP 51kW a výmena


miggy

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

máme již druhým rokem Fabii II. r.v. 2008 s motorem 1,2 HTP 51kW. Už na podzim jsem se jal zkoumat, jak to je s výměnou svíček. (přístup,demontáž atd.) No a když jsem se teď k tomu vrátil, narazil jsem na problém, že prostě nerozumim tomu jejich patentu, co tam na tom mají...

Prakticky jsem skončil na tom, že nevím, jak sundat tu "mističku" pod třema cívkama. Tu, jak jsou v ní uloženy všechny kabely k jednotlivým cívkám a vede krz ní i zemnicí kabel. Jinak dál už si snad poradim, až budu vědět, jak se tohle provádí. Nemůže to přece bejt tak složitý, když ten motor je konstrukčně vlastně starej.

Pokud to prosím už někdo dělal a ví jak na to, popište mi to. Většinu věcí na autě si v rodině děláme sami. Jak na Renaultu Laguna, tak na FII, tak na stařičké Š130L z roku 1985 :) Ale na tenhle německej bazmek, prostě nemůžu přijít.

Děkuji za všechny rady,

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja som síce menil len 40kW HTP, tam sú sviečky z boku, ale aj tak je tam taký držiak na cievky a sviečky sú pomerne hlboko. Sviečkový kľúč 16 mi ale cez tie otvory držiakov prešiel, tak sa musí zmestiť aj tu, v tom sviečkovom kľúči (použil som 3/4 16mm "orech" na sviečky) by mala byť taká gumená vložka, čo tú sviečku udrží pri vyberaní aj vkladaní. Cievky sú skoro také isté, len 40kW verzia je tuším niečo dlhšia, ale priemer je rovnaký.

Orech versus cievka:

post-8574-0-15002800-1304789113_thumb.jp

post-8574-0-54063000-1304790021_thumb.jp

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za odpoveď, myslím, že mi pomôže. Nejdem to skúšať teraz, lebo v prípade neúspechu som dosť ďaleko od najbližšej predajne Škoda, no cez pýždeň sa do toho pustím. Nemyslel som si, že sviečky budú až tak hlboko, som zvedavý, či sa mi ich podarí dostať vonku klasickým orechom, alebo budem musieť kupovať prípravok na montáž sviečok :) No každopádne ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na to špeciálny prípravok nazvaný T10094, v podstate sa jedná o to aby bol ťah prevádzaný v ose cievky, tak teda skrutkovačom určite nie, lebo ju budeš priečiť, iba ak zahnutým o 90°, prípadne si vyrobiť prípravok z hrubšieho plechu, jemné pootáčanie tam a späť (cca 1mm) tomu výrazne napomôže, šikovnejší to vytiahne aj rukou, jemne pootáčačať a ťahať, milimeter po milimetri by to malo ísť.

T10094:

post-8574-0-16579600-1304968748_thumb.jp

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím pokud jste si svíčky u tohoto motoru někdo měnil sám, tak jak jste postupovali? Díky, z toho vlákna nejde nic vyčíst.

a toto si si tam nevšimol ?? :kuk:

Ten dekl se musí sundat, třeba já u 1,4 16V ho mám na šroubech s TORX hlavou. Pod ním je zapalovací lišta, která je spojená kabelovým svazkem s ŘJ motoru - po tom svazku jdou veškeré povely. zapalovací lišta je nastrčená na horní kontakty svíček a gumovými "objímkami" se drží za izolátory svíček jako dřív "fajfky" na samostatných kabelech - jde sejmout tahem. Některé motory ji mají ještě přišroubovanou - "pro sichr". No a svíce jsou pod ní, použít klíč na svíčky snad zvládneš sám, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak nechceš poškodiť tie zapalovacie moduly,tak je najlepší nato ten vyťahovák :palec2:

dá sa to ale zvládnuť aj bez toho,šrobovákom opatrne podpáčiť....POZOR,aby sa nezlomila tá zap.cievka :feve:

tu máš celú sadu pre názornosť:

http://www.uni-max.sk/vytahovak-zapalovacich-cievok-vw-set/d/img/

Editováno: , autor: libero1071
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podebírám dvěma velkými šroubováky a nikdy se nic nestalo ... poprvé mi to dělali v servise a myslíte že bral do ruky nějaký vytahovák ?lol ... houby tak leda, držel šroubováky, povystrčil modul, odpojil konektor a pak sundal rukou, tak to dělám zrovna tak :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...