Přejít na obsah

Zadni sedacky versus plato


mrmobil

Doporučené příspěvky

V jednom vlákně je diskuse o porovnání vnitřních prostor FII Combi a R. Z ní vyjímám : "...vytku mam k zavazadlovymu prostoru. Sice objemem vetsi nez u FI Combi ale kratsi a hlubsi. Z meho hlediska neprakticke, ne vzdy jde veci vrstvit na sebe. Z tohoto pohledu ma Combi vyrazne navrch....."

Efektivnější využití kufru u R a také zabránění pohledům na náklad mezerami mezi zadními sedadly a platem (tu plachtu jsem sice koupil, ale hned zase sundal, nelíbí se mi) mě přivedlo na myšlenku, jestli by nešlo používat (byť příležitostně) v kufru 2 plata. Např. na vrchním platě nic (já tam mám jen model R), na nižším platě babské kabelky, deštníky, svrchní části oblečení apod., dole v kufru pak klasická batožina nebo nákupy.

Nekamenujte mě, spíše by mě zajímalo, co vy na to, a hlavně, jestli nemá někdo možnost od druhého R to tam vrazit, vyzkoušet a dát sem foto.

Druhá věc, neví někdo, co to plato vůbec stojí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 blacky: kufry by přeci byly dole, nahoře jen nějaký serepetičky.... jinak, už sem asi o iluzi přišel, protože jsem poprvně zkusil dát origo plato na tu nižší pozici a není to to, co jsem si představoval... dojem jakési zvýšené spodní podlahy to origo plato asi nesplní, protože nezakryje celou plochu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
2 blacky: kufry by přeci byly dole, nahoře jen nějaký serepetičky.... jinak, už sem asi o iluzi přišel, protože jsem poprvně zkusil dát origo plato na tu nižší pozici a není to to, co jsem si představoval... dojem jakési zvýšené spodní podlahy to origo plato asi nesplní, protože nezakryje celou plochu

mno ja ji tam obcas davam a v pohode. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

Abych přispěl taky troškou do mlýna. To zadní plato to moc kluci ve škodovce nevymysleli. Ja taky kupoval ten kryt mezi sadačky a plato a je tam vidět stejně a hned dalších 560 kaček víte kde. Neřešil jste někdo jiným způsubem? Třeba dám dát kus sololytu a potáhnout to černou látkou? Ten mezikus je fakt hrozný. <_<

Editováno: , autor: omartinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz jsou zadni sedacky u R posuvny a naklapeci ( na rozdil od FII), tak to jinak resit nejde. Nevim jak vy, ale ja s tema sedackama sibuju docela casto. Mam tam tu kozenkovou vypln na suchej zip a pohoda. Jeto i prima misto pro destnik. :)

Tady je ale spis rec o 2 platech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Za prvé - pohledu na obsah kufru účinně brání Sun Set. Ta deka mezi opěradla a plato je skutečně nevzhledná a lituju, že jsem do ní investoval. Jako alternativa, aby byla zachována variabilita jednotlivých zadních sedadel, mně napadlo na přední hranu plata namontovat 3 samostatné roletky a zaháknout je za opěradla. Otázka je, zda budou existovat roletky odpovídající šířkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tím, že prakticky všechno řeší SunSet. Dost jsem se rozmýšlel při odjezdu do Francie, jestli brat sedadla. Trochu mě hlodalo, jestli nebudou viditelné věci lákat zloděje.

Se SunSetem jsou ale věci vevnitř (ať už na dně zadní části auta nebo v kufru) vidět hodně blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahojte vsichni.

Stal jsem se hrdym majitelem Roomstera Scout 1.2 TSi a musim rict ze jsem moc spokojeny. Je ale jedna vec ktera mi nejde do hlavy. A to sice zda se daji zadni sedacky dat az uplne k platu. Me to nejde a nevim jestli je to schvalne nebo jen u me.

Budu moct rad kdyz mi date vedet vase postrehy.

Jinak do Romstera jsem se ja i moje zena zamilovaly az po usi :DDDD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tohle "soudruzi z Boleslavi" dost nedomysleli, když navrhovali uspořádání zadních sedadel a krycího plata - ale ono to asi nebude zase taková jednoduchá věc, obzvlášť pokud jsou sedadla nezávisle na sobě posuvná a ještě mají sklopná opěradla. Ten pás koženky nebo co to je je sice jistá forma řešení, ale i tak - za ty prachy...? To už by snad bylo elegantnější řešení pomocí nějaké rolety jako u Octy - klidně i dvojdílné (podélně rozdělené a spojené jen na koncové liště), aby se každé zadní sedadlo dalo napolohovat zvlášť a oba podélné pásy by se jen založily do nějakých držáků na zadní straně opěradel - navíjecí cívky by musely být buď přímo součástí zadních sedaček, nebo uložené v podlaze. Ale takové řešení by asi vyžadovalo mnohem víc financí, kontrolovaných z Vlkohradu, než bylo na vývoj Roomstera uvolněno...

Prostě je "takzvaná krize", musí se šetřit, tak budeme jezdit s dírou za zadními sedačkami...

Mimochodem moje děti tuhle díru milujou, protože jim umožňuje za jízdy přístup do kufru k taškám, ve kterých je obvykle nákup - samozřejmě s nějakou laskominkou pro ně, sice striktně zakázanou sežrat v autě, jenže říkat nebo neříkat něco takového vyjde úplně na stejno, stejně je na zadních sedadlech za chvíli svinčík jako v chlívku - a to i když se každou chvíli luxuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tohle "soudruzi z Boleslavi" dost nedomysleli, když navrhovali uspořádání zadních sedadel a krycího plata - ale ono to asi nebude zase taková jednoduchá věc, obzvlášť pokud jsou sedadla nezávisle na sobě posuvná a ještě mají sklopná opěradla. Ten pás koženky nebo co to je je sice jistá forma řešení, ale i tak - za ty prachy...? To už by snad bylo elegantnější řešení pomocí nějaké rolety jako u Octy - klidně i dvojdílné (podélně rozdělené a spojené jen na koncové liště), aby se každé zadní sedadlo dalo napolohovat zvlášť a oba podélné pásy by se jen založily do nějakých držáků na zadní straně opěradel - navíjecí cívky by musely být buď přímo součástí zadních sedaček, nebo uložené v podlaze. Ale takové řešení by asi vyžadovalo mnohem víc financí, kontrolovaných z Vlkohradu, než bylo na vývoj Roomstera uvolněno...

Prostě je "takzvaná krize", musí se šetřit, tak budeme jezdit s dírou za zadními sedačkami...

Mimochodem moje děti tuhle díru milujou, protože jim umožňuje za jízdy přístup do kufru k taškám, ve kterých je obvykle nákup - samozřejmě s nějakou laskominkou pro ně, sice striktně zakázanou sežrat v autě, jenže říkat nebo neříkat něco takového vyjde úplně na stejno, stejně je na zadních sedadlech za chvíli svinčík jako v chlívku - a to i když se každou chvíli luxuje...

Moc dekuju za odpoved :DDD dost me pobavila, hlavne ta pasaz s detma. :DDDD

No on se to dalo resit tak aby alespon v zakladnim posunuti sedadel vzad to sedelo na plate. To by jsem teda udelal ja jako vyvojar a az po posunuti v pred by jsem rekl bohuzel, ne?

Jeste ze nemam zadne spinice zadnich sedadel zatim. I kdyz vim ze obcas dokazi udelat i radost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Roletu tam nedáte, protože jsou sedadla samostatná. Se SunSetem dovnitř do kufru na dno nejde vidět ani za silného slunka. Musí tam být opravdu něco výrazného nebo přímo u plata. Na začátku mně to přišlo divný, ale zvykl jsem si. Yeti má plato s takovým jazykem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...