Přejít na obsah

Dětská autosedačka Yeti


liborch

Doporučené příspěvky

Používáte někdo dětskou autosedačku originál ŠKODA ISOFIX G 0/1 ???

- možnost upevnění po směru a proti směru jízdy

- pro děti o hmotnosti 0-18 kg (při použití RWF rámu) a

9-18 kg (při použití FWF rámu)

- pro upevnění proti směru jízdy nutno použít Isofix rám RWF

(DDF 000 003A), u vozu Yeti (5L0 019 902A) - nejsou součástí

balení

- pro upevnění po směru jízdy nutno použít Isofix rám FWF

(není součástí balení)

- Yeti (5L0 019 902)

- výškově nastavitelné bezpečnostní pásy

- poloha spaní

- nový originální potah Škoda

- hlavovou opěrku 5L0 019 903 nutno použít vždy s rámem

po směru jízdy FWF

- u modelů Yeti (5L) možnost

upevnění na sedadle spolujezdce, pokud je sedadlo vybaveno

úchyty ISOFIX (mimořádná výbava) a s ohledem na národní

legislativu

POtřebuji se zeptat na nějaké zkušenosti

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manipuluje se s ní celkem jednoduše, nechávám ten rám na pevno v autě a sedačku radši vyndavám, nandat tam jde hrozně jednoduše, jen se položí a otočí tím žlutým kolečkem. Polohování se dá i jednou rukou když řídím. Jinak prckovi se už přez rok líbí a nestěžuje si :-) .

Potah je myslím celkem odolný a hlavně dobrá barva-nic na tom není vidět-zatím jsme nečistili. Trošku nevýhoda je že když ji nechám v rámu a jedu někam pro prcka a je nezatížená tak jakoby vtom rámu cvaká, ale když se zatíží tak je to vpohodě. A ještě si chce zvyknout na vyndavání rámu z isofixu (to jde občas složitěji), ale párkrát si to zkusíš vyndat a zandat a naučíš se to hned. Ale jak píšu máme Fabii-ale myslím že sedačka je úplně stejná akorát ten rám možná bude trošku jinej.

Jinak kupoval jsem ji na Jarově-měli ji skladem a i mi ji ochotně vyzkoušeli v autě. Jinak kdyžtak se dál ptejte rád poradím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prima,díky-manželka má v oku nějakou Romer,prý vychází v testech jako nejlepší-stojí ale kolem 8tisíc a to je docela ranec.

Uvidíme,jak bude vypadat naživo,ale mám chuť na tu škodováckou...... :palec2:

tak to je to u vás stejný, mojí manželce se také líbí Romer,

odkaz

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/safefix-plus

ps: když připočítáš ke škodovácké sedačce rám a opěrku, tak jsi na ceně Romera

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem nakonec neodolal a koupil při předávce auta tu originál ŠKODA-pro škodovku je vyrábí Romer,takže je to asi prašť jako uhoď.

Vím,že až ji budu prodávat,tak se tady na foru prodá bez problémů,jinak manipulace s ní je opravdu jednoduchá,nacvakávání do rámu logické a polohování v mých očích plně dostačující....

Jen pořizovací cena není žádná bomba-fakt 6700KČ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobře, že si spokojenej. Já to měl na fábku trochu levnější asi necelejch 5 tisíc-tam je myslím nějakej jinej ten rám, u tý tvojí se to chytá i nějak do kufru ne?-a podle toho obrázku tam nemám tu opěrku na hlavu. Jinak ať slouží ke spokojenosti i sedačka a i YETI-toho ti trochu závidím :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kufru ne-rám se cvakne do isofixu,kde je zobrazeno,že je to locknutý....

No a sedačka se položí na rám,otočí zajišťovacím kolečkem a je přiděláno. :palec2:

Fakt je to lehký,jinak synek má zatím 7,5kg takže musí ješt něco mléka popít,než do 9 až 18kg doroste. :)

Jinak tady je video:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kufru ne-rám se cvakne do isofixu,kde je zobrazeno,že je to locknutý....

No a sedačka se položí na rám,otočí zajišťovacím kolečkem a je přiděláno. :palec2:

Fakt je to lehký,jinak synek má zatím 7,5kg takže musí ješt něco mléka popít,než do 9 až 18kg doroste. :)

Jinak tady je video:

Na tom videu je zřejmě originální sedačka od škodovky, ale divím se že je červená

mě nabízí v obchodě pouze modrou

Červenou by jsme koupili holce raději

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tom videu ten rám a i ten spodek tý sedačky vypadá úplně stejně jako ta moje. Akorát tady ta sedačka je taková bytelnější a má lepší u krku tu opěrku. Jinak já jí mám takovou tmavě šedou s malejma barevnejma obrázkama a vyrábějí jí do fábky nějaký Italové-hold Yeti je lepší auto a tak to dělá Romer :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tom videu ten rám a i ten spodek tý sedačky vypadá úplně stejně jako ta moje. Akorát tady ta sedačka je taková bytelnější a má lepší u krku tu opěrku. Jinak já jí mám takovou tmavě šedou s malejma barevnejma obrázkama a vyrábějí jí do fábky nějaký Italové-hold Yeti je lepší auto a tak to dělá Romer :palec2:

Jak jsi přišel na to, že do Yetiho dělá sedačky Romer ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informaci,že pro Škodu dělá sedačku Romer mi poskytl prodejce auta-neptal jsem se ho,ale prý si to u nich Škodovka zadává jako noname výrobek,který si oni pojmenují jako své originální příslušenství.Nevím,zda se to zakládá na pravdě,ale každopádně má v testu 4 hvězdičky stejně jako Romer.

Jinak já mám také tu modrou barvu,kombinace se čedivou a do auta se docela hodí..... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to i vidět, romer vypadá stejně a taky mi řekli, že je pro ně vyrábí

teda koukal jsem na nabídku Romerů, ale tomu škodováckému není podobný ani jeden.

Jaký model Romeru máš namysli ?

U škodovácké oproti Romeru chybí, že nejsou výškově stavitelné pásy. Jsou tam pouze dvě polohy (vlastně díry kudy protáhnete pásy za hlavou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci sa daju v Yetim dat dve detske sedacky vedla seba. Mam na mysli tesne vedla seba, teda jedna na kraj a druha na stredne sedadlo tak aby sa to zvysne dalo sklopit alebo uplne vybrat? Cakame dvojicky a takato moznost by bola uplne super :)

Ahoj, teoreticky to jde, záleží na tom, jaké máš sedačky. My máme autosedačku, která se upíná pomocí standardního 3 bodového bezp. pásu, takže tam je to v pohodě, protože Yeti má vzadu tříbodové pásy 3 (pro každé sedadlo jeden ( ten prostřední vede ze střechy ;) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, myspulin, dika za odpoved.

Pytam sa zatial len teoreticky. Nemam ani Yetiho, ani sedacky. Nevies ci je ISOFIX aj na strednom sedadle? To by mohlo tiez naznacit ci je na to dimenzovane.. Ja viem, da sa to ist aj pozriet k predajcovi, ale ten mi bude tvrdit ze ano, mna zaujima ci s tym ma niekto realnu skusenost.

A este ak sa mozem opytat, ako je to s ulozenim kocika do kufra? Nemas s tym problem? Myslis ze by sa tam zmestila este jedna vanicka, napr. ta vasa 2x?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kufru dáš kočárek v pohodě-to byl jeden z prvních testů,který jesm prováděl.

Výhoda je,že si zadní sedačku můžeš "šoupnout" o 20 cm dopředu,ale v praxi to nebude nutné-záleží tedy na velikosti kočárku.Já mám Casualplay S4,do Fabie 2 musel jezdit na výšku, a korbička na místě spolujezdce.

V Yetim v pohodě naležáka i s korbou. :)

K tomu isofixu-jsou na 2 krajiních sedačkách,ta prostřední se jako plnohodnotná jen tváří.Už jsem ji vyndal,manželka si libuje,že se nemusí natahovat-obě zbývající sedačky se dají šoupnout blíž k sobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...