Přejít na obsah

Fabia II RS combi (17" giraro) ale co za kola na zimu?


walkerjohn

plech/alu 17/16  

49 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Už za 3 týdny mi přivezou novou fábku RS combi v modrý race metalíze s bílýma 17" giraro. A tak jsem začal přemýšlet co na zimu...

Moje idea je nějaké pěkné 16" alu protože ty nízkoprofily 17" 205/40 jsou zimáky dost drahé a navíc asi dost náchylné k poškození na našich silnicích...

co byste doporučili vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky doporučuju na zimu plech - nemám sice RS, ale Alu mám na léto a na zimu, když se solí a sype ostrou drtí a kdy navíc není o nějaký anonymní šťouchance o ledovou hranu nebo sněhem zneviditelněný obrubník nouze, na to stačí plechy a plastové poklice... Samozřejmě se najdou takoví, kteří i v zimě jezdí na 17" Alu - a k tomu nazouvají "dvěstěpětky s hrotama" - a není jich málo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Kdyby v ankete byly i 15" kola, volil bych spise takova. Nemam sice velke zkusenosti s jizdou na 16" kolech, ale z doby, kdy jsem jezdil Formana byly i 14" tak akorat a na 15ky bylo auto moc lehke a proste nedrzelo. Alespon to rikalo vice lidi a sam jsem se o tom presvedcil. Auto musi svou vahou k vozovce prilnout, takze davat tam velka, resp. siroka kola je podle me (a v zime o to vice) nebezpecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

asi uz celkom neaktualne ale mam eReSu a dal som na zimu 15´´ disky DEZENT RE DARK ... 17´´ si da v zime len masochysta. zimne pneu su tvrdsie ako letne takze v zime na 17´´ to bude este "horsie" ako na letnych. a to nevravim o dierach ....

ja som rozmyslal medzi 16´´ a 15´´. Najprv som bol nakloneny 16´´ ale nakoniec som sa nechal presvedcit a dal 15´´ alu disky. A DOBRE SOM SPRAVIL! aj tak je auto dost tvrde a to nehovorim ked vpalite do vymolu, ktory si nevsimnete! mne sa tak stalo a keby mam 16´´ tak mozem disk a pneu menit... profil 45 na 16´´ je dost nizky...

btw rozmer 195/55 R15 nemozes na fabiu RS pouzit. nemas tento rozmer zapisany v TP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám 205/45 R16 aj na zimu, nie je to taká katastrofa. Zopár výmoľov som už trafil a nič sa nestalo. Netvrdím že to nebola veľká rana, ale veľký výmoľ buchne aj na R15. Inak keď som pozeral cenníky gúm, tak práve pri tejto veľkosti majú všetci výrobcovia nadštandardne spevnený bočný profil, takže by som sa toho naozaj nebál.

P.s.: Samozrejme vždy je najlepšie dávať pozor a výmoľ vôbec netrafiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...