Přejít na obsah

Zimní pneu na Yetiho


Jz73

Doporučené příspěvky

:) dnes som si objednal 16" disky Borbet LV5 farba matny antracit. Doma mam z predosleho auta Goodyear Ultragrip7 jazdene jednu zimu v rozmere 205/55 R16. Nespekulujem nad inym rozmerom, aj tie disky aj gumy su zapisane v TP a hlavne mam ich doma, nemusim utracat dalsich cca 400 EUR. Povodne som chcel plechove disky, no cez znameho sa mi podarilo zohnat Borbety v cene okolo 80 evri za kus. Yetik si to predsa zasluzi :)

Teraz jazdim letne 17" Pirreli z prvomontaze na Spitzbergoch, tak som na to zvedavy ci to na tych zimnych kolesach nebude vyzerat jak elektricka :D fotku prilozim, len ked mi slubite ze sa nebudete rehotat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) dnes som si objednal 16" disky Borbet LV5 farba matny antracit. Doma mam z predosleho auta Goodyear Ultragrip7 jazdene jednu zimu v rozmere 205/55 R16. Nespekulujem nad inym rozmerom, aj tie disky aj gumy su zapisane v TP a hlavne mam ich doma, nemusim utracat dalsich cca 400 EUR. Povodne som chcel plechove disky, no cez znameho sa mi podarilo zohnat Borbety v cene okolo 80 evri za kus. Yetik si to predsa zasluzi :)

Teraz jazdim letne 17" Pirreli z prvomontaze na Spitzbergoch, tak som na to zvedavy ci to na tych zimnych kolesach nebude vyzerat jak elektricka :D fotku prilozim, len ked mi slubite ze sa nebudete rehotat :D

Nebudeme :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenost s černým PLASTI DIPem? Myslím tím sundání třeba po roce. Jestli to poškodí lak na kole nebo ne. Vím že jsou různé značky a kvality, proto by mne zajímalo, která je třeba dle zkušenosti dobrá.

Editováno: , autor: mattisse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

retaze co spominas ma celkom zaujali, tak som poslal na ne dotaz priamo do Pewag-u:

 

Je mozne bezpecne namontovat retaze SERVO SPORT RSS 74 na vozidlo Skoda Yeti a pneumatiky 215/60-16? Vyrobca totiz uvadza, ze na tento rozmer pneumatik sa mozu montovat retaze len na zadnu napravu, ja by som vsak chcel retaze aj na prednu napravu na tento rozmer pneumatik.

 

Tu je ich stanovisko:

 

Prověřila jsem veškeré možnosti a je to tak jak píšete. Na Váš vůz je možné použít řetězy RSS 74, ale pouze na zadní nápravu!
Měl byste to mít i uvedeno v manuálu vozidla.


S pozdravem / With best regards,

Jana Vaskova
prodejní oddělení / sales department
__________________________
pewag Czech s.r.o.
CZ-56002 Česká Třebová, Matyášova 2095
Phone: +420 494 549 - 926
Fax: +420 494 541 - 098

Editováno: , autor: arch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawe, já zopáknu co už jsem párkrát psal. Ta kola mají nějaký "objem" v podběhu. Pokud ho ale zvětší někdo nad možnosti(ten podběh je +- stejný jako u OII, jen jsou zvednuté límce podběhů kol a ty v podstatě neexistují a jsou jen místem pro točení kol) onoho podběhu právě použitím řetězů na letní rozměr, tak při použití na př. nápravě, a zatočení do rejdu, tento podběh z velké pravděpodobnosti rozcupuje. U zadní nápravy vytáčení do rejdu nehrozí a tudíž je to použitelné. Proto u Haldexu- POUZE ZADNÍ KOLA. Protože při prohrabu předku se přidá zadek a ten s řetězy i krásně brzdí a nehrozí přetočení auta "přes předek". Snad srozumitelné. Ovšem teď dělám machra, ale i já mám díky "chytrým hlavám" našeho kolektivu na skladu plnotučný rozměr a musel jsem tak gumy nechat a pořídil jsem "kompozitní" síťovky na předek- Michelin Easy Grip. Alespoň to není jak "električka".

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Tak jsem na tuto zimní sezonu pořídil barum polaris 5, 205 55 r 16 91 h, předtím jsem měl continental 830, ale jsem s barumkami zatím spokojený, možná nebudou mít takový nájezd jako ty continentalky, ale zatím spokojenost. Na léto jsem měl taky continentaly a nyní jsem pořídil Firestone 215 60 r 16 95h, tak u obou letních i zimních pneu uvidím časem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...