Přejít na obsah

Zimní pneu na Yetiho


Jz73

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

včera vyměněny komplet pneu a alu. Auto koupeno na 17 discích a pneu 225/50/R17 zimácích které už ovšem byly po smrti. Respektive vzorek jako by jsem je včera koupil, ale DOT hlásilo na předku 17 týden roku 2007:-(. Zadní trochu lepší...2013:-( Takže okamžitě s nima pryč. Bohužel jsem si toho při koupi nevšiml.....moje blbost...holt mě zmátl ten vzorek, který byl jako nový.

 

Alu 17 disky zůstanou na léto a teď jsem koupil ve výprodeji origo Škoda alu disky 16 HELIX za 8000Kč sada. K tomu Nokiany 215/60/R16, které podle ADAC testu dopadly na výbornou za 8800Kč.

 

Nicméně....nevím, zda je to menším průměrem alu disků a nebo novejma zimákama s vyšší pneu, ale komfort jízdy je nesrovnatelný. Auto krásně sedí, výmoly a díry už nejsou tak znatelné. No, uvidím v létě, až na ty 17ky disky obuju nové letňáky, jak to bude vypadat.

 

Ale teď o moc lepší jízda.....

 

Obecně zastávám názor, že na zimu menší alu a širší a vyšší pneu.....

 

mějte se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím,

 

měl jsem na zimu 16ky a na leto 17ky... Letos na jaře jsem se rozhodl k pravděpodobně ne moc časté věci...prostě sem nenasadil sadu 17tek ale přes bazoš koupil za 8tis sadu letních 16tek...

 

Prostě se mi nechtělo po zimně na 16kach zase hrkat na 17kach.

 

Ti co na všechna auta potřebuji co největší kola...ať si dělaj co chtěl, já řeším jízdu, a ta je prostě lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


S pneu 215/60 R16 je kolo s 16" diskem celkove urcite vetsi nez s pneu 225/50 R17 se 17" diskem.
http://www.pneukalkulacka.cz/?sirka1=225&profil1=50&prumer1=17&sirka2=215&profil2=60&prumer2=16

Ja kdybych uz mel 17" disky na leto, tak bych volil vetsi pneu 225/55 R17, i kdyz neni schvalena v TP, mista je v blatniku dost, tahle pneu uz neni tak nizka, takze bude jizda pohodlnejsi, a na STK bych jezdil v zime. :-)
http://www.pneukalkulacka.cz/?sirka1=225&profil1=50&prumer1=17&sirka2=225&profil2=55&prumer2=17

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim,mohu se zeptat:probiralo se tady vhodne velikosti pneu na yetiho.Napadlo me dat pneu 215/65R16.jsou vyšší a na zimu komfortnejsi.Vim ze nejsou podle tp.povoleny.Vetsina dnes prodavanych suv maji osazen tento rozmer.205 nebo 215/55/R16 vypadají malinke.Co vy na to?ma nebo mel nekdo podobny napad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Davson napsal:

Zdravim,mohu se zeptat:probiralo se tady vhodne velikosti pneu na yetiho.Napadlo me dat pneu 215/65R16.jsou vyšší a na zimu komfortnejsi.Vim ze nejsou podle tp.povoleny.Vetsina dnes prodavanych suv maji osazen tento rozmer.205 nebo 215/55/R16 vypadají malinke.Co vy na to?ma nebo mel nekdo podobny napad?

 

Pokud rozměr není zapsaný v TP, máš jen jedinou možnost ... nechat si jej tam zapsat. První, co bude zajímat pojišťovnu v případě nehody je, zda na autě byly zimní/letní pneu a zda jsou rozměru dle TP ... ono je to tak nejjednodušší, dělat ofuky s pojistným plněním. Ono obecně, ty 16 vypadaj na yetim divně, bo je tam mezi blatníkem a pneu díra jak vjezd do pískovny ... ale zasejc se na nich jede dobře. Měl jsem na 1.2 TSI letní 225/17 ... oproti zimním 205/16 na nich bylo auto vyšší, bytelnější, lépe sedělo a vjezd do pískovny nebyl tak markantní ... ale zase ten motor měl problém je rozpohybovat ... na užších a nižších zimních jsem měl o 0,5 - 1 L nižší spotřebu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chapu,ten motor neni na takove auto nic moc.Ja mam 2.0tdi,103kw.tak nic nepocituji.jde jen o to jak to vypada.vydel jsem Yetinu s 20" a to byl masakr?.otázka je jestli by to vubec zapsali kdyz to neni ofiko rozmer z Skoda auto.zatim to necham u ledu a na zimu se rozhodnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...