Přejít na obsah

Zimní pneu na Yetiho


Jz73

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ohladom tohto problemu som pisal do zakaznickeho mail.Predajca sa vyjadril,ze mozem pouzit 215/60 R16 a este ze mozem pouzit vsetky rozmery uvedene v technickom preukaze na zimne aj letne pneumatiky.Zimne M+S v technickom su vraj ako odporucanie vyrobcu.Ohladom tych retazi,to by asi bolo treba skusit nahodit na letne.Mail mi dosiel v tomto zneni"pre rozmer kolies 215/60 R16 je možné použiť snehové reťaze len pre prevedenie 4X4, pretože tieto reťaze je možné upevniť len na koleso zadnej nápravy (v sortimente Škoda originálneho príslušenstva sú takéto reťaze vedené pod katalógovým číslom 5L0 091 355). Pri použití snehových reťazí na rozmer kolies 205/55 R16 alebo 205/50 R17 je možné tieto reťaze umiestniť na koleso prednej nápravy.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mam prezuto a je fakt ze 205/55 R16 jsou takovy kolecka. Zatim nemam poklice. Nemusi byt nahodou na stredu krytky?

Ale nejvic me trapi, ze mi tam prodejce dal gumy s ozanceni 91T. Coz na rychlost me netrapi. Ale vaha. Nechapu jak to tam mohl dat. Kdyz jsem mu jasne rikal ze to je na yetiho. V technkcaku je max hmotnost 2090. A tyhle gumy unesou 2050. Vetsinou jezdime ve dvou a pes. Ale nekdy jsme plny. A doknce v technicaku neni 91T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou dotaz ohledně rozměru zimních kol v 16". Budu kupovat ojetého Yetiho, který má na sobě letní kola klasicky 215/60 R16.

Já mám v techničáku jako variabilní provedení (jedno z možných) 7Jx16 ET45 205/55 R 16 M+S 91 H a v těchto parametrech mám i zimní pmeu pořízené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nejvic me trapi, ze mi tam prodejce dal gumy s ozanceni 91T. Coz na rychlost me netrapi. Ale vaha. Nechapu jak to tam mohl dat. Kdyz jsem mu jasne rikal ze to je na yetiho. . . . . A doknce v technicaku neni 91T.

Reklamuj to - byl jsem v podobne situaci - na tech spatnych zimnich jsem cca 3 dny jezdil nez sehnali adekvatni a pak mi to zadarmo prezuli na spravne (resp. se sparavnym hmotnostnim indexem, rychlostni mam trosku nizsi, ale to nevadi). Je to jednoznacne jejich pochybeni - pokud neuspejes - posli stiznost do Skodovky at si proveri kdo prodava jejich vyrobky - mel by tomu nejspis rozumet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také jsem pro CONTINENTAL ContiWinterContact TS830 205/55 R16

Mám je tam a zatim tedy jen nas suchu a mokru spokojenot.

Kola jsou sice menší kvůli nižšímu profilu pneu ale na zimu čím menší a užší pneu tím lepší.

Už aby napadl ten sníh !!!!!!!!!! Poprvé co se na něj těšim. A kdo by také ne s 4x4 !!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo me to rikal taky. Ale pozor podle tabulek je 91 2050kg max celeho auta. Asi to nescitaji. Jeste tam jdu s velkym technicakem. Vymenu nabizel, ale uz za katalogovou cenu. A to bych doplace cca 3000. Jinak ve skoda servisu mi taky nabizeli na yetiho 91T nebo 91H samozrejme rozdil v cene. Takze to asi necham tak. My stejne jezdime poloprazdy. A stejne pneu musi vydrzet vic nez 615 kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se i já s následující zkušeností. Mám Yeti s motorem 1.2 Tsi. Ve velkém techničáku je u variabilního rozměru zimních pneu tento údaj : 6J x 16 ET 50, 205/55 R 16 91 H M+S. (atd....) Tato motorizace má pro tento rozměr schválený zatěžový index 91 bez problému. Rychlostní údaj postačí i označení T do 190 km, protože stejně tento motor více nejede. Také jsem konzultoval v sevisu Škoda, bez problému. Koupil jsem nakonec nové Barum Polaris 2 v tomto rozměru za cenu 1650 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám příspěvek do tématu zimní kola na Yetiho - nejlevnější dosažitelná varianta.

Protože stará Octavia najezdila přes zimu jen cca 2000 km a drahé Barumky Polaris se ani nestačily ojet

(nový majitel je za to asi rád, jen jestli za tu dobu příliš neztvrdly a jako zimní už moc sloužit nemohou),

tak jsem pro zánovního Yetiho vybral variantu jako pro "socky":

Alu-disky OZ MSW15 6,5 x 16 ET38 5x112 stříbrný za 1444,- (http://www.extrapneu.cz/zbozi/Msw-MSW15-6-5x16-ET38-5x112-stribrny/p-55917/)

pneumatiky Infinity INF049 205/55 R16 91H za 1275.- (http://www.pneunet.cz/pneu/13897/infinity-inf-049-205-55-R-16-91-H-zimni/)

Tento týden mi to vše auto od DHL na dvakrát přivezlo na parkoviště u zaměstnavatele, dnes jsem celou sadu předal kamarádovi do jeho pneuservisu

a už zítra si mám namontovaná a vyvážená kola odvézt.

Jejich montáž na auto si nechávám pro sebe, chci se seznámit se zvedákem, najít na prazích body pro zvedák, podívat se jak vypadá přední a zadní náprava,

skouknout tlumiče, kotoučovky, hadičky, bowdeny a jiné detaily, vyzkoušet točivé odpory odlehčených kol - jsem docela technicky zvídavý.

To že kola vyjdou na průměr o něco menší a že opticky budou v podbězích ještě víc utopené než ty současné letní 215/60 R16 na Moon-ech mi vadit nebude.

Tachometr o něco zvýší svou standardní odchylku do "plusu", asi neznatelně se může zlepšit dynamika akcelerace.

V našem regionu většinou jezdím po upravených silnicích, v případě kalamity není problém přijet do práce později nebo autobusem, sněhu si nová kola

užijou maximálně na výjezdu od garáže, když budu jedním z prvních ranních jezdců ještě před příjezdem obecní prohrnovací čety.

Aspoň si letos udělám srovnání jak mírné stoupání zvládala Octavia a jak nový Yeti 1,2TSI.

Když by došlo k "prohrabu", mohu se otočit a odjet rovinatým okruhem k nejbližší obecní upravené komunikaci. Takže "Zima" mi problémy nedělá.

Další poznámky přidám průběžně, bude-li ovšem na toto téma něco zajímavého ke sdělení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím úvodní foto pro příští porovnání.

Pokusím se udělat fotku na stejném místě.

Sorry, myslel jsem, že lze vkládat fotky jako přílohu k textu.

Přes upload to neumím, mé příspěvky budou tedy bez fotek.

Editováno: , autor: tom271
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...