Přejít na obsah

Zimní pneu na Yetiho


Jz73

Doporučené příspěvky

Tak včera jsem volal snad do 20 obchodů, ale viděl jsem jen Pirelli Sotozero II. Vím, že v posledním testu nevyšly zrovna nejlépe (zejména hlučnost), ale uvidíme. Pořád si myslím, že bude lepší tato značka než něco levnějšího.

Editováno: , autor: Jirka67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Yeti-ho 1,2TSI z letošního května jsem pro zimní sadu zakoupil velice levné Alu-disky MSW15 6,5x16 ET38.

Mám na nich (také docela levné) Infinity INF49 205/55 R16, ale ještě na autě nejsou.

Chtěl bych se zeptat, zda se na zimu doporučuje nějaký vosk či dokonce lak na disky

nebo stačí častějším omýváním disků úspěšně omezit vliv zimního agresivního prostředí.

Až po případném ošetření celého povrchu disků bych se vcelku rád a sám seznámil se zvedákem a s prostorem kolem podběhů.

Jsem na to docela zvědavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes dopoledne jsem přezul na zimní sadu (viz popis v minulém vstupu).

Poprvé jsem použil zvedák, našel si na prahovém plastu značky pro jeho umístění, zaměnil jedno kolo po druhém

a je hotovo + otestováno vyvážení soupravy cestou do ČB (krátkodobě 100-110-120 km/hod).

Poznámka: Hlídání opotřebení brzdových destiček je zprostředkováno jen přes jednu destičku

a navíc jen na levém předním kole - zajímavé.

Na parkovištích před obchodními domy jsem sledoval "svoje" kola v porovnání s autama,

která mají vykrojení blatníku "rozumnější". Yeti má teď docela směšné "bačkůrky".

Znát dnešní zkušenost dříve, asi bych zůstal u pneu 215/60 R16 nebo bych zkusil nějaké obutí na discích R17.

Mít dvoje Alu-disky R16 (originály Moon + nové MSW) je možná kravina, lepší by bylo mít jednu sadu R16 a další R17.

(přes internet jsem zvolil nejlacinější variantu zimního obutí, vše bylo za 10 900 Kč, dovoz zdarma,

varianta R17 by byla nejméně dvakrát dražší)

PS: vkládat fotky neumím, kdyby to bylo tak jednoduché jako přetáhnout soubor přímo sem do textu, tak to jo,

ale je to nějaké složitější, ani jsem si žádný návod nepřečetl, takže raději jsem se o nic nepokoušel.

Můžu poskytnout odkazy:

http://www.extrapneu.cz/zbozi/Msw-MSW15-6-5x16-ET38-5x112-stribrny/p-55917/

http://www.pneunet.cz/pneu/13897/infinity-inf-049-205-55-R-16-91-H-zimni/

Editováno: , autor: tom271
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Diky za odpoved. Ja totiz chci vyuzit operativni leasing od spolecnosti RT-Torax (www.RT-Torax.cz). Tam mi kazdy rok daji novy vuz. Jediny co potrebuju poresit jsou zimni pneu. A tak si myslim, ze nejlepsi varianta je koupit 225/50 R17 pneu a nechat je nasadit na original alu disky. Pneu bude sice drazsi, protoze bude vetsi, ale zase neutratim za novy disk. A alu disky budou vypadat skvele i v zime. Disku caste zmeny pneu asi neprospivaji, ale to nemusim resit. Ja provedu zmenu jen 2x (z letnich na zimni a naopak) a pak pujde z baraku. Tohle je moje idealni predstava, ale rad bych znal nazor vice lidi. Takze diky za prvni nazor. Apropos, co stoji takovyhle zpusob prezuti? A muzu si koupit vlastni pneu na netu a v pneuservisu je jen nechat prezout + uskladnit tam ty letni? Co stoji to uskladneni? Doted jsem mel na Fobii zimaky na ocelovych discich a menil je sam s tim, ze jsem je skladoval u rodicu, coz je ovsem trosku z ruky. Ted uz bych si to rad "zjednodusil" a menil je nekde pobliz mista pobytu :)

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tema gumama nevahej...225/50 R17 je ta nejlepsi volba...to kolo je takove masivni a cele auto pak vypada tak "dospele".......a zas dat si tam R16 tak usetris hovno a na aute to vypada blbe jak chces!...proste nebrat kol3 .....ja sem dal Dunlop SP WINTER SPORT 3D 225/50 R17 V 98.........Můj odkaz........v salonu sice tyto gumy nemely ale byli ochotni je z internetu objednat a zadarmo mne to obuly...(zadarmo.. kol1 ...za ty penize co sem jim tam nechal by obuly celu dedinu)....jen sem podepsal papir ze zaruku nesu sam...to je ok....

post-55844-0-02084600-1293741515_thumb.j

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, vypada to fakt dost dobre! Diky za nazor. Co jinak, jaky jsou zkusneosti s JaTym v tehle pekne zime? Musi to byt parada. Ja tuhle zimu jeste dojezdim s Fobii, mezitim objednam JaTyho, abych ho hned v dubnu mel. Uz se na nej tesim, na kluka ;)

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty gumy řeší i jiné aspekty než je vzhled a to třeba komfort jízdy.Zkoušel jsem jízdu na 215/60/16 a výše uváděných 17tkách,stejná trať hned po sobě, okamžitě to poznáš.Jasně pohodlnější ty 16tky. Odpružení Yetiho je tvrdší než u Octávky (já mám dvě-1 i 2). Takže když tam dáš ještě 17tky,tak to je rozhodně poznat. Tohle by snad nevadilo v Německu,kde mají kvalitní cesty,ale u nás??? Navíc celkový průměr kol je větší u těch 16tek o 7,6 mm. Já bych si na zimu vybral jednoznačně 215/60/16 nebo-až bych sjel ty 17tky,tak na ty ráfky 7x17 bych místo 225 /50 dal 215/60/17,stejné,jako Delta v Německu (tuningová firma) Tady ještě stoupne průměr kola a komfort zůstane zachován. Tyhle kola nejsou v TP,ale jdou tam.(2 rozměry pneu ze 3 jsou povolené) Sněhové řetězy na ně sice nedáš,to nedáš ani na 215/60/16-ty povolené jsou.Já jezdím už 32 let a nikdy jsem je nepotřeboval. Tak pokud nebydlím na horách,tak bych se na tohle klidně vykašlal. Pokud jsou řetězy nutností,existují takové, které by tam šly dát-protože nezasahují do zadní čísti kola.Najdeš je na Internetu,stojí ale necelých 6000 Kč.Ono koukat na tenhle problém jen vizuálním pohledem je dost jednostranné a nedostatečné. To si musíš zhodnotit sám.Svez se s Yetim na obou rozměrech kol a bude ti to jasný. Na těch,co ti doporučovali 17tky je hodně vidět nadšení,ale argumenty moc ne.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já taky jezdím originál rozměr 225/50 R17 a taky s Dunlop SP WINTER SPORT 3D, jezdím i po špatných cestách a nevidím v tom problem, auto se chová zcela jistě, solidní záběr vzhledem ke stykové ploše gumy a vůbec se mi nejeví auto jako nepřiměřeně tvrdé ani na rozbitých cestách, takže mě se jako jediná nevýhoda jeví vyšší cena pneumatik v tomto rozměru, ale aspoň to vypadá normálně a ne jako dětskej kočárek..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvůj problém je v tom,že aby jsi to mohl porovnat,musel by jsi se v tom svézt hned po sobě stejnou trať jako já.Udělal jsi to?

Určitě ne,panč jinak by jsi nenapsal,to co jsi napsal.

Netvrdím,že se na 17tkách nedá jezdit,ale 16tky jsou zřetelně pohodlnější. A k SUV se více logicky hodí vysokoprofilové pneu než nízkoprofilové,ty se zase hodí lépe na Shirocco. Je tohle moc složitý? A víš vůbec ty dětskej kočárku,že ty 16tky v součtu kolo+guma mají větší průměr,než ty 17tky? Nemyslím proboha ty 205tky/16,to je jasná hrůza,to vypadá jako 4x dojezdová rezerva

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, si mě dostal, koukám, že i v jiných vláknech máš pravdu vždycky jenom ty (aspoň si to myslíš ) a pokud má někdo jiný svůj subjektivní názor tak ti to strašně vadí, ale to je prostě tak....., si musíš zvyknout. Jinak jsem se samozřejmě vozil na 17, tak i 16 i za sebou (předváděčkama) ale jak píšu - záleží na vkusu každého "soudruha". Netvrdím, že nebude měkčí, ale vše má své klady i zápory, záleží jestli chceš měkčí auto, nebo lepší jízdní vlastnosti, jak ti záleží na vzhledu, nebo preferuješ nasazování řetězů. (taky jestli preferuješ povolený rozměr pneumatik výrobcem, nebo vlastní pokusy) Jinak ono nezáleží jen na těch tvejch milimetrech, co si tak pracně počítáš, ale na optickém pohledu - pokud je velká černá guma a malý disk působí to opticky jinak, nehledě na pohledu zezadu na auto na úzkých a širokých kolech.... . Jinak mě je naprosto jedno, co si budeš obouvat ty na auto, dej si klidně offroad gumy pokud máš takovou potřebu. Nikomu nevnucuji svoje názory, jen sděluji svoje zkušenosti a pocity s tím co používám já. K těm tvým usťepačným poznámkám jen tolik, že to dělaj malý děti.....

Tak zdar všem, ať se vám to kutálí na čem chcete vy a jak má ...... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co jsem říkal nebylo určeno ani tak tobě,jako tomu kolegovi,co si o problematice výběru gum a kol chtěl trochu podebatovat.Na zimu se obvykle používají užší,protože víc auto drží,snad víš proč,jednoduchý fyzikální zákon. Ty jsi zřejmě názoru,že v zimě čím širší gumy,tím lepší..No tohle je hodně odvážný.Ale nakonec ta Fyzika není srozumitelná pro každého. Ty jsi upřednostnil jen vzhledovou stránku věci-tvoji subjektivní,já jsem ji rozšířil o další věci, které s tím souvisí. To vadí?Ty jsi o tomhle pomlčel,zajímavý postup....Řetězy nikdy nepoužívám,ale pokud ten dotyčný ano,tak jsem ho upozornil na tuhle problematiku. To jsi už vůbec nepochopil.

Mimochodem,že jsou ty 17tky pro spoustu lidí tvrdý,to řeklo několik lidí,co ty auta testovali a dělají to ve svý pracovní náplni.Takže auta trochu znají,protože jich hodně odzkoušeli. Já budu mít na autě 17tky i 16tky,což je celkem rozumný kompromis.

Tak si myslím,že je dobrý se zmínit o tom pohodlí jízdy.Nebo myslíš,že to ostatní lidi nezajímá? Pneu 215/60/17 není můj vlastní pokus,to se pleteš, je to standartní postup firmy Delta v Německu,to jsi nevěděl? Off road gumy na SUV? Kde jsi to ode mne slyšel? To je tvoje fantazie.Já se do terénu nechystám,to bych si na to Yetiho nekupoval. Mě je taky jedno,co si obouváš ty a nikomu nevnucuji svoje názory. No a malý děti koukaj jen na vzhled,to máš úplně pravdu. Mimochodem,hledat polymerní nátěr uvnitř gum,jak jsi se zmínil dřív,to má k malým dětem skutečně blízko a svědčí to o hlubokých neznalostech dotyčného. Tak snad hlavně hodně zdraví,to ostatní už se vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

seš prostě dobrej..... :palec2: , ale tvojí diskuse už se účastnit nemíním, vše co jsem chtěl jsem již napsal a blábolat pořád dokola mě nebaví, už se ti ale matou příspěvky uživatelů fóra dohrmady, dělej si poznámky... ;) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem. Moc diky za vsechny vase nazory. Souhlasim s tim, ze na problematiku je treba se divat vice komplexne a zvazit vsechny parametry. Jak jsem psal vyse, chtel bych pro zimni pneu pouzit original 17'' alu kola. Jednak proto, ze vypadaji lepe nez ocelova :), a pak take protoze je pro mne "zbytecny luxus" kupovat dalsi (ocelove) disky - z duvodu vyse uvedeneho.

Cili pokud jsem to dobre pochopil, jsou tam v zasade 2 moznosti: 225/50 nebo 215/60 s tim, ze ty 215ky by mely byt jednak vhodnejsi na zimu (z ciste fyzikalniho hlediska :) ), jednak i komfortnejsi z hlediska pohodli jizdy.

Dival jsem se na nabidku pneumatik a prijde mi to, ze v ty kat. 225/50 je preci jen vetsi vyber (alespon na www.pneunet.cz). Mate v teto kategorii pneu, ktere muzete na zimu doporucit z vlastni zkusenosti? Dival jsem se treba na Good Year UG Performance 2. Cenove mi prijdou OK, recenze taky uchazejici.Osobne mam velmi pozitivni zkusenost s Good Year UG 7 na Fobii. Samozrejme ale kazda smes od Good Year nemusi byt tak dobra.

Jeste jednou diky za vase nazory a mejte se fajn v roce 2011!

Tomas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...