Přejít na obsah

Mlhovky Fabia RS / denní svícení


lukas513

Doporučené příspěvky

tak sa oteplilo tak som spravil nejake foto LED denneho svietenia RS. Povodne som mal hranate hmlovky ktore maju ako som po rozobrati zistil ine uchytenie ako gulate. . tak som tie hranate rozlamal a pouzil z nich uchyt :D a prilepil tavnou pistolou. Fotky montaze nemam lebo som to ledva tam natrepal a na fotenie som nemal naladu . .ale niekedy to dam dole a nafotim..

post-15408-0-40856100-1297029138_thumb.j

post-15408-0-19147000-1297029188_thumb.j

post-15408-0-93726900-1297029421_thumb.j

post-15408-0-08762800-1297029693_thumb.j

Editováno: , autor: Arts
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsichni co mate denni sviceni misto mlhovek, nepocitujete nahodou jejich absenci?

Napadlo me (bez ohledu na to, jestli to legislativa dovoluje nebo ne), jak by tyhle denni led svitili coby mlhove? Bylo by od toho neco videt, nebo by to vypadalo podobne jako klasicke mlhovky - tj. skoro zadna zmena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal tie corner a nepocitujem ziadnu absenciu. Za 3 roky som hmlovky pouzil mozno 3x a to ze sa rozvecovali do zakrut bol sice plus ale stale namna niekto blikal ze svietim z hmlovkami a aj to ze jedna mi nesvieti :/.

Preco by to nedovolovala ? Predne hmlovky niesu povinne, len zadna je povinna minimalne jedna a popravde s hmlovkami ci bez v hmle ja nevidim moc rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte,

Mam fabiu 2 predface a silno zvazujem, ze si nahodim denne svietenie namiesto hmloviek. Mam dve otazocky:

1. Ak by som si chcel nahodit denne LED svetla z fabie RS, potrebujem na ne nejaky "starter", aby sa mi spinali automaticky. Ktory by ste mi odporucili? Je ich niekolko typov a samozrejme aj vyrobcov. Zvazujem medzi tym s pripojenim na starter (aj so zoslabovanim comu rozumiem tak, ze ked zapnem stretavacky, tak sa denne prepnu na tych 30%), alebo ten, co sa pripaja priamo na baterku (tam vidim problem, ze by bolo treba ist cez nejaku poistku, aby som nevyhorel) - http://www.tuning.sk/dokument-denne-svietenie-led-28led-autostyle-daylight-svetla-start-modul

2. Neskusal niekto napasovat "vnutro" z neorigo denneho svietenia do fabiackych hmloviek (tak ako poprehadzovali vnutro z RS DLR do hmlovkoveho uchytu)? Ktore tam mozu pasovat (70mm , alebo 90mm http://www.tuning.sk/dokument-led-diody-denne-svietenie-osvetlenie-predne-svetla-daylight)?

Dakujem za rady :-)

Editováno: , autor: pauliej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na jednotkovej Fabii vymenené hmlovky za DLR z Fabie RS. Prehodil som vnútro do pôvodných úchytov. kabeláž som použil z hmloviek. konektory som pri hmlovkách odcvakol, napojil nové konektory na DLR. Na prepínači svetiel som urobil úpravy kabeláže hmloviek a doplnil obyčajným autorelé na 12V s prepínacími kontaktami. V kľudovom stave relé ide napájanie DLR z +12V po zapnutí zapaľovania cez relátko. Po prepnutí prepínača svetiel do polohy parkovacích svetiel relátko zopne +12V z kontaktu parkovačiek na prepínači a vypne 100% DLR. DLR 30% ako parkovačky som napojil na pôvodné parkovačky v konektore do svetlometov. Pôvodné žiarovky 4W/12V som zo svetlometov vybral. To je všetko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som zapojil uplne jednoducho. Pin TFL na spinači svetiel som napojil na Denne LED FIIRS, ktore bude svietiť len pri vypnutych svetlach. Uzemnenie predpokladam je kazdemu jasne. Takze ziadne rele ani ine startery a somariny som nepouzil.

Funkciu o 30% na pozicne ci ake svetla som nezapojil , nechce sa mi vysvetlovat nikomu preco to svieti aj ked mam zapnute svetla :)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

nevie niekto, ako presne funguje to stlmenie o 30% na RS dennych svetlach? Vsimol som si, ze su tam 3 konektory: minus, druhy predpokladam plus a treti? Ide mi o to, ci ked privediem 12V na treti pin, tak elektronika v svetle to vyhodnoti ako zapnute stretavacie svetla a stlmi denne na 30%, alebo sa stlmenie riesi niekde v riadiacej jednoke auta. Apropo ktory z pinov je plus a ktory minus?

Este jedna otazocka: kde sa da v motorovom priestore najst spinanych 12V?

Dakujem

Editováno: , autor: pauliej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravim, ja mam tiez denne svietenie z FIIRS na FI rs narazniku. svetla som do kritiek upevnil pomocou tavnej pistole. Denne svietenie som zapojil na parkovacky zo svetiel a hmlovky som nehal napojene klasicky. Sice mi svietia pri stretavacich aj denne ale pri inych novych autach svietia tiez pri stretavacich (MB, oktavia rs, pezoty....) s policajtami a na stk zatial problem nebol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahojte, kupil som denné svietenie LED z FRS, namontoval som ho namiesto hmloviek, kabelaz som pouzil z hmloviek. Moja otazka znie: ake je spravne zapojenie v konektore vo vypinaci svetiel???

Mám aj origo automaticke zapinanie stretavacich svetiel. Ak by som odpojil vo vypinaci NL (hmlovky) a zapojil ich na TFL a povodne TFL nechal nezapojene, je to takto OK????

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...