Přejít na obsah

Převodovka - opravy


def

Doporučené příspěvky

... len málo kto mení olej v prevodovke veď na čo keď radí dobre ale potom keď nejaký problém nastane zrazu sa zaujímajú či pomôže výmena oleja...

Tak s tímto mohu jen souhlasit. A přitom je to nákladově jedna s těch menších položek a velmi důležitých. Osobně jsem dnes najezdil kolem 200km a musím říct, že zlepšení řazení pociťuji již trochu výrazněji. Řadící páku stačí popostrčit na rychlost, kterou potřebuji a páka skočí (zapadne) přímo na místo té dané rychlosti bez mé námahy. To předtím nebylo. Takže za mě, pokud máte někdo nalítáno kolem 150tis.km nechte si vyměnit olej v převodovce. Náklady nejsou vůbec velké v porovnání s tím jak může dopadnout převodovka bez výměny. HLAVNĚ NIKDO V TÉTO DOBĚ NEVĚŘTE SLOVNÍMU SPOJENÍ CELOŽIVOTNÍ NÁPLŇ. :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

takze sa podelim o nove informacie. Prevodovka vymenena aj so spojkou a zotrvacnikom. Radenie je teraz super, spojka funguje krasne. Na vymontovanej prevodovke bola rukou citit vola v hriadely dopredu-dozadu. Zial nova prevodovka vydava rovnake zvuky pri radeni 5tky, dokonca aj ked zosliapnem plyn na podlahu tak na 5tke a 6tke je pocut nepravidelny hukot. Mechanik hned volal znamemu a ten mu potvrdil, ze kazda druha prevodovka na 2.0tdi sa takto pokazi (Skoda, WV, Seat) a dokaze to opravit za 200euro. Problem spociva v tom, ze je tam slabo uchytene nejake lozisko v plasti ktore casom povoli. On tu cast plastu dokaze odfrezovat a privarit novy pevnejsi kus. Cena by mala byt okolo 200evri. Ked to bude spravene tak napisem ako to jazdi.

Vela stastnych km,

JohnyBA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

2 JohnyBA

Podle toho co jsem si v tomto topicu přečetl, tak se zde baví všeobecně o všech převodovkách. Jak 6 tak i 5 rychlostních. Je pravda, že 6 qualty převládají, ale nechápu proč by se měl na specifickou otázku (kterou podle mého zasadil do správného topicu) se ptát v tématu motoru 1.9?? :kol-32: Domnívám se, že ti nikdo neřekl, nebo jsi si pořádně nepřečetl tento topic, o použití 6 rychlostních převodovek i u 1.9 (jen v motorizaci 4x4).

2 David Klima

Nezapomeň, že maximální rychlost na 1.9TDI je 190km/h. Tomu by měli i odpovídat otáčky. Nikdy mě toto nenapadlo a až budu mít možnost tak to zkusím. Nepiš kolik ti to točí. Můj hrubí odhad bude při 160km/h tak kolem 3500 ot/min

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sniper_2003:

Pretoze toto bola "mrtva tema". Keby si si ju precital pozorne ty a celu tak by si vedel, ze prvy prispevok je vyse roka stary a nikto neodpovedal na otazku. Druhy prispevok je moj a bol napisany asi rok potom. Povodne sa tu zacal riesit problem 6rychlostnych prevodoviek a postupne to preslo na olej do nich. Tymto som ho nijako nechcel napominat alebo upozornovat, ale v dobrom som myslel ze si to tu nemusia ludia vsimnut a na odpoved si pocka.

Nechapem preco by otazka na prevodovku a otacky motora 1.9tdi nemohla byt polozena v teme toho motora, podla mna to s nim priamo suvisi a je vacsia sanca ze si ju vsimnu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nesouvisí víc topic převodovka než-li topic motor 1.9TDI????? Pro téma ohledně převodových poměrů čily převodovky??? Jinak je sice téma rok staré, ale to neznamená, že pokud máš problém s převodovkou tak budeš zakládat další a další topici na stejné téma. Krom toho je to porušování pravidel tohoto fóra. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Topic otacky motora suvisia ako s prevodovkou tak rovnako aj s motorom!!!! Takto sa tu mozme natahovat o p*c*vinach tyzden a nikam to nepovedie. Nechapem co vrtas, nic som tu nemyslel v zlom, len som chcel aby mal rychlejsie odpoved, pretoze tu bola polozena otazka a rok tomu cloveku nikto nebol schopny odpovedat!!!! Naviac som mu nepovedal aby zalozil novu temu, ale skusil sa spytat v teme o tom motore!!!!

Preber si to ako chces ale toto je moja posledna veta k diskusii o vhodnosti temy!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pan Sixta mi psal přes e-mail že má na zahradě domeček plný koleček tak jsem tomu nevěřil, ale jakmile ho navštívíte tak se nestačíte divit kolik těch koleček se tam do té malé garážky opravdu vejde. Jinak o celoživotní náplni říkal .. KECY nevěřte tomu, říkal, že olej po 5-ti letech zhruba po 120 tis je v hajzlu. Takže měňte a nemeškejte. Sice 2 litry mě vyšly na 1000 :-D origo škoda ale co už

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meme ve firne 2 octavie,tdi cr....jednu 103kw a jedno ereso....Ta slabsi ma ale rychlejsi prevodovku na 6ku pri 3000ot jedu minimalne 185,ale to ereso ma jen 165.Myslite,ze by ty prevodovky sly prehodit..? S eresem jezdim dalky a nizsi otacky mi trosku chybi,coz se projevi i na spotrebe...Motory jsou podle me stejne,takze by to prehozeni nemel byt problem,ale nejsem si jisty a auta menit nechci....

Dekuji za pripadne rady a nazory..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem vyměnil olej v převodovce, a mohu říci že nic moc.Čekal jsem že bude čistější.Najeto 165 tis.Žádné usazeniny, ani šponky,ale byl docela černý.Pokud se píše že to to celoživotní náplň,tak možná ano,ale kde je ta životnost se neuvádí.Doporučil by jsem určitě měnit. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdarek,

tak ja mam prevodovku konecne doriesenu. Vymenili mi jedno lozisko a vypodlozkovali, jazdi skoro ako nova :-).

Inak vsimol som si jednu vec, vacsina ludi si mysli ze vsetky prevodovky na 2.0tdi su rovnake. Moja origo je HDV a mal som tam asi 2 mesiace strcenu HDU, ktora by mala byt z VW (davala sa do golfov). Ta HDU mala mensie prevody, na 6tke tocila asi tak o cca 300 otacok viac a bola dost hlucna (ale to mozno tym ze mala tiez uz vybehane lozisko).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím

 

tak včera mi zacalo to vrznuti při prerazeni na 5st. do ted to jen dělalo hu....chtěl jsem se zeptat nekoho kdo mel stejny problém, jak dlouho s tim jezdil?nevim jestli to mam resit akutne nebo s tim muzu klidne jezdit...diiik za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ja som auto kupoval od otca aj s tym huknutim pri pustani spojky na 5. stupni. On s tym najazdil minimalne 10-20 tisic km. Ja som pridal dalsich cca 5 tisic.

Byt tebou tak by som to riesil hned ako budes mat moznost nechat auto chvilu v servise...

 

Johny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...