Přejít na obsah

1.6 FSI (85 kW)


roman5a9

Doporučené příspěvky

možná mi něco uniklo, ale v posledních příspěvkách tu čtu, jak ropák chybu nepřizná, jak dostávaj od Mariose kartáč...můžete mi pomoct a najít tady někde, kde se nějakej naftovej vyjadřuje k benzínovýmu motoru?

To byl zřejmě jen úlet nikoliv zlý úmysl, nezlob se.

Jinak máš pravdu, že nákupka 1.8TSI je o hodně výše nežli 1.6 FSI a asi je lepší držet se při zemi pokud jsou omezené finance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rozdíl mezi 1.6 FSI a 1.8 TSI je 45000,- Kč (podle ceníku) což mi nepřijde jako "o hodně více" za 45 koníků, 95 Nm a 3 sekundy z 0 na 100km/h, ale mě berte s rezervou, pač mě nepřišlo ani 40 000,- Kč za FSI oproti MPI jako moc peněz (a to jsem měl rozpočet taky našponovanej, dokonce 1.6 MPI v Eleganci mi nabízel prodejce o 6000,- Kč levněji, ale já chtěl víc koníků a méně serepetiček v intoši :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem jel na otočku (pro přitelkyni) do Náchoda a jelikož jsem vyjížděl vcelku pozdě, tak aby tam nečekala moc dlouho, tak jsem to "trošku" oroštoval přes polsko, bo já stejně u nich nikdy nepoznám kdy jsem v dědině a kdy už mimo, jelikož to jejich značení je na pikaču. Takže jsem to jel plnej knedlík pořád, dědina nedědina, plna (nebo i dvě plný) čáry jsem neřešil a výsledná průměrná rychlost byla při cestě tam 93 km/h s průměrnou spotřebou 8,3 l/100km (s puštěnou klimou a častým předjížděním aut a kamionů)

Na cestě zpět jsem se už trochu krotil, protože už nebylo potřeba spěchat a tak jsem měl průměrku 71 km/h a spotřebu 5,8 l/100km (s klimou, ale s výrazně menším podílem předjíždění - byl už menší provoz k večeru) Takže bych řekl, že spotřeba je vcelku slušná i při agresivní jízdě, ne jen jak si někteří myslí v režimu jízdy kloboučkáře s platem vajíček na zadním skle...

Jinak celkem zajimavý reakce jsem postřehl u pšonských polecajtu, kdy jsem v jednom táhlým stoupání na vrcholku kolem nich prolítl asi ve 150 km/h. Asi 100m předtím než jsem kolem nich prolítl, tak začal mávat plácačkou jak zběsilí, jenže ono se jaksik na 100m ze 150km/h zastavit nedá, takže jsem se ani neobtěžoval sundávat nohu z plynu a v okamžiku průjezdu kolem toho šaška, když pochopil že nezastavím tak mi ukázal fakáča :fakac: Říkal jsem si, že nasednou a bude honička ve stylu Semira Gerchána, ale nic se nekonalo, ono taky v tom jejich džipu Lada, by to moc nešlo :D nicméně tohle by si česká švestka asi nedovolila ukazovat fakáče na řidiče... Hold jsou to nevychovanej národ kreténů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marios: tohle mě se povedlo i v ČR, jel jsem po rychlostce z kopce, ve 180km/h jsem míjel měřící oktávku, tak už jsem ani neubíral a držel to dál, dole jsem si všimnul druhýho auta, který to vybíralo, 150m od nich jsem si všimnul, že se otevíraj troje dveře a než si nasadii čepice, tak já už byl 200m za nima a jenom jsem viděl, jak na mě ukazujou. rychlost okolo nich byla něco přes 200km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 VikiMPI: Tak tak, měl jsem tam asi něco lehce přes 5000 ot/min, bo jsem celej kopec letěl na čtverku.

Jinak s tím hodnocením poláků to není krátkodobá zkušenost s pár jedinci, ale pozoruju to už dlouho že se chovají jak hovada, navíc řidič-polák se dá zařádit jen do dvou kategorii a obě kategorie jsou extrém. Buď to je posera, kterej vždy a všude brzdí (z kopce to je uplně strašné za nima jet), vůbec nepředjíždí, a všude jedou o 10km/h pomaleji než je povolenou zákonem. Této skupiny je větší část poláků a nebo druhej extrém a tak trochu asi národní sport pár jedinců, jezdit vždy a všude plnej knedlík a plnou brzdu (jedno jestli to je město, prší, sněží, nepřehledná zatáčka, auto do protisměru atd...)

No ale to jsem už hooodnĚ OT, takže zpět k tématu :-)

Luke288: :specool:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marios: tohle mě se povedlo i v ČR, jel jsem po rychlostce z kopce, ve 180km/h jsem míjel měřící oktávku, tak už jsem ani neubíral a držel to dál, dole jsem si všimnul druhýho auta, který to vybíralo, 150m od nich jsem si všimnul, že se otevíraj troje dveře a než si nasadii čepice, tak já už byl 200m za nima a jenom jsem viděl, jak na mě ukazujou. rychlost okolo nich byla něco přes 200km/h

:palec2: ty brdo slusnej pribeh!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jinak ty příběhy vážně jka z Cobry, ale když tak si je běžte vyměňovat do svých témat a ne sem, 180 z kopce jede i Fabie s 1.2, takže to není potřeba u každého motoru řešit :p

Ale do kopce Fabka s HTP 150 určitě nejede což? Jinak tohle je k tématu, aspoň člověk co uvažuje nad 1.6 FSI zjistí jak to asi jezdí, když se tomu trochu přišlápne

Jinač luke, já měl taky staženou zadnici, když jsem kolem nich projel, ale když jsem viděl ve zpětným že nenasedaj do auta, tak jsem to dál neřešil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...