Přejít na obsah

Snímače otáčok Octavia 1.6 74kw AKL


wladko1307

Doporučené příspěvky

Spoiler

 

Tak jsem z toho trochu jelen, pročítám to vlákno po několikráté a jestli jsem to dobře pochopil tak na 1.6 74kw typ AKL je nahoře na čele motoru čidlo otáček vačkového hřídele a dole na boku schovaný pod rozvodama snímač otáček klikového hřídele.
Měl jsem teď dva dny auto v servisu . Diagnostika říká 0203 Hallův snímač nevěrohodný signál, takže výměna...
Po opravě mi v zakázkovým listu píšou že vyměnili snímač otáček vačkového hřídele 0232 101 031 a účtovali si za něj 2130 kč (na netu je k tomuhle číslu běžně cena kolem 1200,- budiž, slevu si asi nechali pro sebe). No ale říkali že to tam museli mít dva dny protože, to museli rozhrabat dole u rozvodů, že sundali řemen ale kola jen povolili atd... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj našel jsem zajímavé video jak otestovat snímač vačkového hřídele na 16AKL.

Zkoušel to někdo nebo myslíte že je to možné ,takhle otestovat ?já jsem to zkoušel na starým čidlu a nevyšlo mi to.

Je to hrozně jednoduché zapojení normálně se přivede na konektory 1 + pol a na 3 - pol ,5 v  a mezi plus a signální pin 2, let dioda a pak se neco kovového přiloží k cidlu a dioda by mela zhasnout.

Je tu někdo technicky zdatný který by to třeba vyzkoušel na dobrém čidlu

https://m.youtube.com/watch?v=uESbP69LmVI

 

Mohl by to někdo vyzkoušet na dobrém čidle myslím že by to bylo dobré vodítko

Editováno: , autor: tony210
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mpatrikm napsal:

Mal by si uviest svoj najazd a ako sa sprava auto.Ja mam BGU s 460tkm a snimac na vacke povodny.Kedze snima polovicne otacky a je len na kontrolu poctu ,,zubov,,

 

Skontroluj fyzicky rozvody ci su spravne a potom pozri kanal 12 musia byt 28-87.

Hodnoty po pridani sa nesmu menit.

já žádný nájezd nemám dostal jsem Stareho golfa Iv, v dezolátním stavu ,který jel jenom na dva válce přijel jsem s tím domů strašně to kouřilo ,tak jsem celej motor rozebral vyčistil a opotřebovaný komponenty vyměnil a teďka to skládám dohromady a Chtěl jsem vědět jestli je to čidlo vačkové hřídele dobré ,

protože to celý složit a potom to kvůli tomu zase rozdělávat rozvody, to je fakt pakárna ,když absolutně nevím co s tím autem kdo dělal.

Čidlo vačkové hřídele není taková sranda vyměnit

Tak jsem našel na YouTube to video a připadá mi to zajímavý a zajímá mě jestli se to dá takhle testovat.

 

Editováno: , autor: tony210
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...