Přejít na obsah

Princip topení


kptr

Doporučené příspěvky

Měl bych takový začátečnický laický dotaz. Protože se blíží moje první zima s Octavií a climatronicem, tak bych se chtěl zeptat, jak to je vlastně s tím topením. Jak ten climatronic pozná kdy má začít topit a v jakém množství?

mám na tom climatronicu nastavenou teplotu na 21 stupňů a v poloze AUTO. A zajímalo by mě, když je venku teplota 0 nebo 18 stupňů jak to s tím vytápěním je.

Je moje úvaha správná když si myslím, že do 21 stupňů to bude topit a od 21 stupňů to začne chladit???

Když tak mě opravte..........smile.gif

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím, že na ECON je to výhodnější......to si můžu přece regulovat ventilátory a nemusím pořád něco přepínat, než když to mám v poloze AUTO.....když chci přidat rychlost na ventilátoru v poloze A|UTO, tak se to při tom přidávání a ubírání stejně to AUTO vypne..........huh.gif a navíc, si myslím, že když začnu v poloze AUTO míchat vzduch s klimatizace tak to přece musí dýl trvat než to vytopím v autě........nebo se mýlím???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když pominu to mlžení jako výhodu....tak při tom ECON budu mít dřiv v autě teplo...obzvlášť když se budu courat jen po městě.....wink.gif

když se začne mlžit okno tak to AUTO můžu pustit kdykoli.........na delší trasu to AUTO bude asi výhodnější mít zapnuté....

Tak já teda vyzkouším ty různé varianty a uvidí se..........post-23-1156182784.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc myslis, ze budes mit driv teplo?

dovnitr ti bude foukat stejne teply vzduch, jak se zacne ohrivat vymenik, jen budes mit smesovaci klapku jinak nastavenou, kdyz neni studeny zvenku ochlazeny klimou, neni potreba pridavat tolik tepleho

pokud teda neresis jen ten usek, nez se ti ohreje metor nad nastavenou teplotu na climatroniku :) (predpokladam, ze se klima nachladi driv nez se ohreje motor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslel,že do výměníku jde teplý vzduch od motoru spolu s tím studeným s klimatizace.......tím pádem že ten studený ochlazuje ten teplý.........představuju si to jako když si do vany napouštíš teplou vodu.......když pustíš dohromady teplou se studenou, tak voda ve vaně nic moc......

ale když si pustím jen teplou z kohoutku, tak ve vaně bude jen ta teplá - neředěná tou studenou........

asi tady melu kraviny ale tak nějak si to představuju že by to mělo fungovat.....rolleyes.gif

AUTO = teplý a studený dohromady = dýl trvá než se ohřeje vzduch na 21

ECON = jen teplý vzduch neovlivněný klímou = dřív vyhřáto na 21

o nic celkem nejde, ale zajímá mě ten princip topení v zimě.....smile.gif

Editováno: , autor: kptr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted jen moje tuseni, jakby to mohlo byt, tak me nekamenujte, jestli to je jinak :)

zjednodusene, do auta prijde vzduch z venku (nebo z vnitrniho okruhu) ten se cely ochladi (tim se vysusi) pak se rozdeli na 2 cesty, v jedne je vymenik s teplou vodou z motoru, u kteryho predpokladam, ze je natolik uciny, ze ohreje vzduch na teplotu vody (aspon priblizne:)), ve druhe ceste nic neni, dale je tam misici klapka, ktera micha vzduch z obou cest, aby na vystupu mel nastavenou teplotu

uz po chvilce bude mit motor aspon nejakych 30 - 40st C, aby mohl ohrat ochlazeny vzuch z vymeni klimy na pozadovanych 21, smesovaci klapka k nemu nebude pridavat zadny studeny

jediny casovy rozdil bude nazacatku, kdyz nebude motor (teply vymenik) ohrivat schlazeny vzduch od klimy, zatimco vlazny venkovni by uz na 21 ohral

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ta mísící klapka je řízená teda tím climatronicem??? to znamená, že pokud je nastaveno na 21 stupňů tak bude ta klapka v určité poloze ? když nastavím na climatronicu 25 stupňů tak by se měla víc přivřít a tím pádem míň ochlazuje ten teplý vzduch z výměniku??

logiku by to mělo.....wink.gif

asi to tak bude........víc asi není kolem toho řešit.......

spokojím se tady s tím vysvětlením.....pivo.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klimatizace nespíná kompresor pokud je míň jak 5°C já jezdim pořád na auto jen ráno když se přední okno mlží zapnu ohřev na přední kno a teplotu na max pak zase dám jen auto a nic neřešim všecho je jen na tom kdo jaký má požadavky nav íc pokud mrzne a ještě neni ohřátej motor používám vyhřívání sedačky od toho to tam mam B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám výhřev sedaček......na ty už mě nezbylo.....sad.gif

A teď ještě jedna řečnická otázka:

pořád se tady bavíme o režimu AUTO a ECON.......on existuje taky ještě další režim, a to když na displeji nesvítí ani AUTO ani ECON.....tongue.gif jen teplota

je to k něčemu dobrý??? používá tento režim někdo??? ať už v létě nebo zimě???? kol-119.gif

Pozn.: nevíte někdo, proč mě svítí v profilu pod Gender: Male.... Status varování?? to mě tam svítí od registrace celou dobu......sad.gif něco mám někde nastaveno špatně??

Editováno: , autor: kptr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

nemám výhřev sedaček......na ty už mě nezbylo.....sad.gif

A teď ještě jedna řečnická otázka:

pořád se tady bavíme o režimu AUTO a ECON.......on existuje taky ještě další režim, a to když na displeji nesvítí ani AUTO ani ECON.....tongue.gif jen teplota

je to k něčemu dobrý??? používá tento režim někdo??? ať už v létě nebo zimě???? kol119

Pozn.: nevíte někdo, proč mě svítí v profilu pod Gender: Male.... Status varování?? to mě tam svítí od registrace celou dobu......sad.gif něco mám někde nastaveno špatně??

Taky by mě to zajímalo jelikož to tak používam a AUTO ani ECON nepoužívám (zatím jsem se stím jaksi nenaučil bo je to moje prvni auto s aut. klim.) Status varování ste vyřešili :lol::'> ale rad bych se dozveděl i tu druhou otázečku :kol-31:

Jezdím rano kratkou vzdálenost do práce cca 15 km a tak potřebuju ať se mi auto vyhřeje co nejdříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...