Přejít na obsah

Jaký Motorový olej ?


Luďa

Doporučené příspěvky

Plně souhlasím.

Jsou dva druhy olejů ( long - life pro proměnný interval výměny, a " obyčejný " pro pevné intervaly výměny ).

Výrobce ať si každý vybere sám.

Za důležitější považuju zvážení doby výměny oleje, čím častěji , tím lépe. Olej je chemicky " vyčerpaný " už po 10 000 km, ale o tom jsem se tady již zmiňoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

jen pro zajímavost ohledně servisních intervalů výměny motorového oleje. Kamarád a jeho Octavia 1.4 tsi, počítač se přihlásil k první výměně oleje po ... 39.000 km! Vše bez problémů, olej prý v pohodě, dal opět long life a jezdí dál...

... tak po tomhle kamarádovi bych Oct. nechtěl! Bůh s ní! :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to každého věc. Já rozhodně interval výměny oleje zkracovat nebudu, zatím mám 17.000 a PC hlásí výměnu za cca 5000 km. U známého ve firmě jezdí všichni po cca 30.000 km (1 rok) a u žádnýho auta problém není, a to už maj nalítáno hoodně. Ale měnit olej po 10.000 km je podle mě kravina. Ale každého věc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kravina to rozhodně neni.Když auto "lita" jen po městě a ma mnoho studenych startu tak olej zdegraduje mnohem dřiv než u auta ktere jezdi dlouhe trasy.Jinak co se tyče long-life,největši nesmysl kdo kdy vymyslel.Olej je idealni měnit co 15 tiskm nebo jeden rok.Zkuste jsi udělat kapkovou zkoušku oleje po 20 tis a určitě se budete divit....,ale každeho věc jak se o sve auto stara

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citujem www.oleje.cz

Nejstarší způsob odhadu množství nečistot v motorovém oleji je tzv. kapkový test. Tento test je velmi jednoduchý, spočívá ve vyhodnocení vzhledu kapky oleje na filtračním papíře, viz obr. 1. Test je poměrně spolehlivý a zkušenému pracovníkovi o oleji řekne opravdu hodně. V dnešní době je však již pro moderní motorové oleje většinou nepoužitelný. Důvodem jsou vynikající detergentní a disperzantní vlastnosti dnešních motorových olejů, které nedovolí kapce oleje na filtračním papíru vytvářet takové útvary, jaké by byly pro správné vyhodnocení potřebné.

Asi tolko k hodnotenu dnesny olejov takzvane "od oka".

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím , řeším takový problém. V servisní knížce mám proměnlivý servisní interval QG1. Auto mám 9 měsíců a počítač mi hlásí, že mám už za 3. měsíce jet na servisní prohlídku (zřejmě výměna oleje). Nemáte někdo zkušenost jak teď postupovat ? Díky Baniček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení je jednoduché - za ty 3 měsíce dojet do servisu. ;) Já měl taky proměnlivý interval a jel jsem na výměnu po 11-ti měsících (s najetýma 20000 km).

Už se to tu řešilo snad stokrát - délka proměnlivého intervalu záleží na způsobu provozování vozidla, tzn. krátké pojížďky, častá jízda ve městě, vytáčení motoru apod. výrazně zkracují interval výměny oleje.

Já to vyřešil změnou na pevný interval 15000km nebo 1 rok a rozloučením se s předraženým LongLife olejem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak Vám ale mě tedy značkový LongLife olej tedy nějak výrazně drahej nepřijde.

Shell Helix Ultra 5W-40 1l = cca 150,-

No, nevím, jak jsi přišel na to, že Shell Helix Ultra je LongLife? :feve: Specifikaci VW 504.00 nesplňuje, takže já osobně ho beru jen jako dobrou syntetiku (ne LongLife).

A mimochodem, právě tento olej dávám na pevný interval (5litrů za 800,-). :palec2:

Long Life od Shellu je Helix Ultra Extra. ;)

http://www.shell.cz/home/content/cze/products_services/on_the_road/oils_lubricants/shell_helix_tpkg/product_range_new/helix_ultra_extra/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No, nevím, jak jsi přišel na to, že Shell Helix Ultra je LongLife? :feve: Specifikaci VW 504.00 nesplňuje, takže já osobně ho beru jen jako dobrou syntetiku (ne LongLife).

A mimochodem, právě tento olej dávám na pevný interval (5litrů za 800,-). :palec2:

Long Life od Shellu je Helix Ultra Extra. ;)

http://www.shell.cz/home/content/cze/products_services/on_the_road/oils_lubricants/shell_helix_tpkg/product_range_new/helix_ultra_extra/

Samozřejmě jsem se spletl měl jsem namysli 5W-30

Jsem holt je člověk :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...