Přejít na obsah

Už někdo řešil překodovat MFA na MAXIDOT?


liborch

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Dodatečně nelze dodělat, pouze z výroby

Tak chlapci,

nevím jestl imám být rád nebo naštvanej, že jsem si koupil něco, co v autě je a znovu jsem zaplatil aby to fungovalo. Nicméně jsem fakt nedšenej. Mám yetisko Active 4x4 1,8 TSI - původně bez palubního počátače, bez asistenta rozjezdu do kopce či fce corner. Jenže všechno tam je, jenže není aktivní. Palubní počátač jsem oživil za cenu páčky /cca 1400 + SW probuzení cca 400,-/ funkci corner a asistenta rozjezdu do kopce jsem zvládl za poplatek 500,- za aktivaci SW. Hlavně jsem byl užaslý, že počítač tam proszě je, včetně podvolantové jednotky, možností displaye zobrazovat vše potřřebné a na té blbé páčce prostě zvýroby není jen kolíbka. Takže všem: počítač + corner + rozjezd do kopce se dá zvládnou cca za 2400. Když uvážím, že PC u škodovky stojí v příplatku 3500, tak jsem fakt na rozpacích, jak to s námi vlastně myslí. Zájemcům dám kontakt na šikovného mechanika, který to umí - a za pár minut. Hekii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapci,

nevím jestl imám být rád nebo naštvanej, že jsem si koupil něco, co v autě je a znovu jsem zaplatil aby to fungovalo. Nicméně jsem fakt nedšenej. Mám yetisko Active 4x4 1,8 TSI - původně bez palubního počátače, bez asistenta rozjezdu do kopce či fce corner. Jenže všechno tam je, jenže není aktivní. Palubní počátač jsem oživil za cenu páčky /cca 1400 + SW probuzení cca 400,-/ funkci corner a asistenta rozjezdu do kopce jsem zvládl za poplatek 500,- za aktivaci SW. Hlavně jsem byl užaslý, že počítač tam proszě je, včetně podvolantové jednotky, možností displaye zobrazovat vše potřřebné a na té blbé páčce prostě zvýroby není jen kolíbka. Takže všem: počítač + corner + rozjezd do kopce se dá zvládnou cca za 2400. Když uvážím, že PC u škodovky stojí v příplatku 3500, tak jsem fakt na rozpacích, jak to s námi vlastně myslí. Zájemcům dám kontakt na šikovného mechanika, který to umí - a za pár minut. Hekii

No Maxidot i asistent rozjezdu jsem tam už měl, tak by mě zajímala asi jen funkce corner. Ale na tu tam zase potřebuješ už mít osazený mlhovky ne ?

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapci,

nevím jestl imám být rád nebo naštvanej, že jsem si koupil něco, co v autě je a znovu jsem zaplatil aby to fungovalo. Nicméně jsem fakt nedšenej. Mám yetisko Active 4x4 1,8 TSI - původně bez palubního počátače, bez asistenta rozjezdu do kopce či fce corner. Jenže všechno tam je, jenže není aktivní. Palubní počátač jsem oživil za cenu páčky /cca 1400 + SW probuzení cca 400,-/ funkci corner a asistenta rozjezdu do kopce jsem zvládl za poplatek 500,- za aktivaci SW. Hlavně jsem byl užaslý, že počítač tam proszě je, včetně podvolantové jednotky, možností displaye zobrazovat vše potřřebné a na té blbé páčce prostě zvýroby není jen kolíbka. Takže všem: počítač + corner + rozjezd do kopce se dá zvládnou cca za 2400. Když uvážím, že PC u škodovky stojí v příplatku 3500, tak jsem fakt na rozpacích, jak to s námi vlastně myslí. Zájemcům dám kontakt na šikovného mechanika, který to umí - a za pár minut. Hekii

Ta corner funkce by mě zajímala, kdo Ti to dělal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta corner funkce by mě zajímala, kdo Ti to dělal?

Corner se dá použít, pokud máš mlhovky. Přisvěcuje na základě natočení kol a je to pak ryze SW záležitost. Stálo to 200,-, trvalo to cca 10 minut a udělal mi to mechanik v Prostějově. Už jsem mu dohodil i kolegu, se kterým se zase dohodli na aktivaci HHC. Tu umí taky. Kontakt najdeš v naší konverzaci ohledně HHC u Rolbaře. Tam si rozklikni pobočku Prostějov a máš tam i tel.číslo. Pokud to máš blíž do Phy, Rolbař to prý umí taky Za Prostějov ale ručím, mám to vyzkoušené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapci,

nevím jestl imám být rád nebo naštvanej, že jsem si koupil něco, co v autě je a znovu jsem zaplatil aby to fungovalo. Nicméně jsem fakt nedšenej. Mám yetisko Active 4x4 1,8 TSI - původně bez palubního počátače, bez asistenta rozjezdu do kopce či fce corner. Jenže všechno tam je, jenže není aktivní. Palubní počátač jsem oživil za cenu páčky /cca 1400 + SW probuzení cca 400,-/ funkci corner a asistenta rozjezdu do kopce jsem zvládl za poplatek 500,- za aktivaci SW. Hlavně jsem byl užaslý, že počítač tam proszě je, včetně podvolantové jednotky, možností displaye zobrazovat vše potřřebné a na té blbé páčce prostě zvýroby není jen kolíbka. Takže všem: počítač + corner + rozjezd do kopce se dá zvládnou cca za 2400. Když uvážím, že PC u škodovky stojí v příplatku 3500, tak jsem fakt na rozpacích, jak to s námi vlastně myslí. Zájemcům dám kontakt na šikovného mechanika, který to umí - a za pár minut. Hekii

Ahoj, můžete mi někdo objasnit, jak to s tím MFA je? Mám ten nejzákladnější display (výbava Active). Dá s tímto displayem zobrazovat spotřeba a další podpůrné informace, když si dokoupím páčku a nechám překódovat? Nebo musím mít MFA (což stále nevím co přesně je). Je to jiný display mechanicky nebo ten samý, co mám já, jen jinak nakódovaný?

Díky za info.

Jz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí páčka a nakodovat.. není problém dodělat..

... opravdu, žádné další kabely někam k řídícím jednotkám, atd.

Jen prohodit páčky a zacvaknout do stejného konektoru a následně překódovat?

Tak do toho bych šel!

Editováno: , autor: Jz73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... opravdu, žádné další kabely někam k řídícím jednotkám, atd.

Jen prohodit páčky a zacvaknout do stejného konektoru a následně překódovat?

Tak do toho bych šel!

Jo, je to přesně tak. Mam Yeti Active 4x4 1,8 TSI. Dispej a podvolantová jednotka spolupracují s počítačem, který tam samozřejmě je. Je opravdu třeba jen vyměnit páčku /musíš tam mít tu s kolíbkou - origo stojí do 1400 a je ji třeba většinou objednat, nebývá skladem, bo se nekazí/ a překódovat. Záležitost tak na 20 minut. Zaplatil jsem necelé dva tisíce. Zobrazuje se vše, co běžný palubní počítač dává: průměrná, okamžitá spotřeba, doba jízdy, dojezd, průměrná, okamžitá rychlost, venkovní teplota, atd. v režimu 2 pak dlouhodobá paměť auta. Určitě do toho běž! Když jsem jel Olomouc - Prostějov /kde mi to ten šikula dělal/ zobrazila se po oživení PC průměrná spotřeba 8,3. Zpátky - s počítačem k dispozici - jsem to dal za stejný čas za 7,6. Tak počítám, že se ta investice vrátí. Kromě toho by mě štvalo, že mám v yetisku PC a nevidím ho. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to sem uplne nepatri ale s MaxiDotem to souvisi.

Nevi nekdo jak premluvit MaxiDot aby ukazoval teplotu oleje a pripadne i doporuceni prerazeni rychlostniho stupne? Auto mam z nemecka a tyhle dve funkce neukazuje, sice to asi moc uzitecne neni ale rad bych to tam mel. Mam 2.0TDi 103kW, vyroben 12/2009

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to přesně tak. Mam Yeti Active 4x4 1,8 TSI. Dispej a podvolantová jednotka spolupracují s počítačem, který tam samozřejmě je. Je opravdu třeba jen vyměnit páčku /musíš tam mít tu s kolíbkou - origo stojí do 1400 a je ji třeba většinou objednat, nebývá skladem, bo se nekazí/ a překódovat. Záležitost tak na 20 minut. Zaplatil jsem necelé dva tisíce. Zobrazuje se vše, co běžný palubní počítač dává: průměrná, okamžitá spotřeba, doba jízdy, dojezd, průměrná, okamžitá rychlost, venkovní teplota, atd. v režimu 2 pak dlouhodobá paměť auta. Určitě do toho běž! Když jsem jel Olomouc - Prostějov /kde mi to ten šikula dělal/ zobrazila se po oživení PC průměrná spotřeba 8,3. Zpátky - s počítačem k dispozici - jsem to dal za stejný čas za 7,6. Tak počítám, že se ta investice vrátí. Kromě toho by mě štvalo, že mám v yetisku PC a nevidím ho. :)

Super, díky za vyčerpávající informace! V pondělí objednávám :)

Jz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to sem uplne nepatri ale s MaxiDotem to souvisi.

Nevi nekdo jak premluvit MaxiDot aby ukazoval teplotu oleje a pripadne i doporuceni prerazeni rychlostniho stupne? Auto mam z nemecka a tyhle dve funkce neukazuje, sice to asi moc uzitecne neni ale rad bych to tam mel. Mam 2.0TDi 103kW, vyroben 12/2009

Diky

Myslím, že starší modely to neměly. Možná by to šlo doplnit přehráním SW, ale nevím to jistě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já také, ve 43 týdnu! Dej prosím vědět, jak pochodíš. Díky!

Jz

Tak na teplotu oleje servis odpovedel ze to nema kazdy auto a ze tam pry chybi cidlo teploty. Nektery lidi to pry umeji dodelat ale servis to neumi ze na to nema vybaveni.

Na radce razeni neodpovedeli:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Maxíka získáš jen výměnou celých budíků, které mají maxidot.

Budíky s MFA předělat na maxíka nejdou.

Ale to už tu je napsané, 2 stránky tohoto topicu bys přečíst mohl.

Počkej až budeš hledat info třeba o columbusu, to je panečku topic :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...