Přejít na obsah

Nezávislé topení Webasto - problémy


Plzeňáček

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych na fore.

 

Potreboval by som poradit aky ovladač  Telelstart kupit k jednotke prihrevu 7N0963272E. prihrev je zrejme povodne z vyroby . donedavna mi nefungoval ale bola to len malickost-poistka. teraz facha v pohode. podla kodovania cez VCDS som zistil ze tam je aj nakodovane dilakove...no ja som auto kupil uz bez neho.

v kodovani tam mam k ovladaniu nakodovane 1 ..to znamena  T90/T91   - v tomto potrebujem usmernit ci to je jedno ci 90-ku alebo 91-ku.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
On 12/28/2019 at 6:05 PM, sato1 said:

Podarilo sa niekomu prist na to ako vypnut automaticke zapinanie naz.kurenia? Lebo casto jazdim kratke trasy a je to teraz ked je pod 5stup. citit na spotrebe :(

da sa to cez vcds jednotka 18 > 10 prisposobenie> kanal 6 hodnota 0 > testovat > ulozit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2020 na 14:52, romankamenek napsal:

Zdravim vsetkych na fore.

 

Potreboval by som poradit aky ovladač  Telelstart kupit k jednotke prihrevu 7N0963272E. prihrev je zrejme povodne z vyroby . donedavna mi nefungoval ale bola to len malickost-poistka. teraz facha v pohode. podla kodovania cez VCDS som zistil ze tam je aj nakodovane dilakove...no ja som auto kupil uz bez neho.

v kodovani tam mam k ovladaniu nakodovane 1 ..to znamena  T90/T91   - v tomto potrebujem usmernit ci to je jedno ci 90-ku alebo 91-ku.

 

 

 

5E0963511

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 hours ago, vlado84 said:

da sa to cez vcds jednotka 18 > 10 prisposobenie> kanal 6 hodnota 0 > testovat > ulozit

 

a toto mas otestovane? si si isty, ze ti kurenie nespusti automaticky, ked je vonku zima (myslim pod 6.5°C). mozes prezradit zdroj tento info? zatial sa to nikomu nepodarilo, pry je to hard coded vo webaste....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer. Mohol by som Vás poprosiť mi poradiť? Často sa mi stáva, že webasto nezopne... Vždy ráno, či keď nastavím cez Maxidot, alebo zapnem na diaľkovom, ide, prejdem cca 10km, auto stojí v kľude a chcem zapnúť, nejde... 2-3x iba buchne a dosť. Na diag mi vypíše chybu - žádne horení... ale vždy mi ho ráno spustí. Pobede už málokedy...skúšal som prekódovať aj napätie, z 11,7 na 9,1 a aj tak sa mu nechce. Keby bol komora zlá, myslím, že ho nezopne už nikdy. A po pár razoch, keď mi ho nezopne, automaticky ho zablokuje... Je to webasto v SUPERBE 2 3,6 FSI ORIGINÁL. 
 

ďakujem , za postrehy, pomoc... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dotaz k nezávislému topeni.
Ráno jsem nastartoval a jelikož bylo "jen" 12 stupňů, tak jsem ze srandy chtěl poprvé zkusit funkci nezávislého topení a dopomoci autu rychleji topit. Po zmacknuti topeni se po asi 10s z pod kapoty začlo hodně dýmit, tak jsem to vypnul a po chvíli to přestalo, tak jsem jel do práce.
Je to normální nebo to dymylo proto, že bufik nejspíš nebyl dlouho zapnutý a byla v něm stará nafta? ( určitě to delší dobu nikdo nepoužíval ) Nebo mě čeká nějaký problém?

Díky za každý poznatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem ho nedávno nechal projet, jestli kouří bude zakarbonované, zkus ho nechat párkrát běžet na plno tich půl hodiny, třeba každé ráno a uvidíš. Pak jedině rozebrat a vyčistit. Mě se přes zimu osvědčila prémiová nafta, předtím jsem tankoval obyč a už v březnu hodně kouřilo. Teď se zatím drží... Určitě mu nesvědčí předčasné vypnutí když není na provozní teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,prosím o radu,nefunguje mi webasto,když zapnu na dálkáči tak začne extrémě hulit ale netopí,když zmáčknu v autě,tak se na vteřinu rozsvítí zeleně a hned zhasne.Tam kde sem supa kupoval mi řekli že ten člověk si tam to webasto dával sám a že nesouhlasí s kódem motoru,tak že jim to nejde nakódovat,je to vůbec možné?Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide o to, ze bez diagnostiky ti to moc nepovie. Vacsinou to dymi na bielo napriklad po dlhom case, ked dlho nebezalo. Moze tam byt zle sledovanie plamena, problem s dodavanim paliva, tych problemov tam je kopec a priznak bieleho dymu moc nepovie. Zo skusenosti viem, ze ja som napriklad musel menit horak, pretoze detekcia plamena uz nefungovala, cidlo bolo pravdepodobne "stare" (unava materialu?) a aj ked sa horak rozbehol, elektroda nedetekovala plamen. Ak si dobre spominam, funguje tma Sebeckov jav, kedy pri zohriati elektrody ta generuje napatie, ktore ked je dostatocne, je to znak toho, ze plamen hori. Po case moja elektroda uz nebola schopna generovat dostatocne napatie a tak si to stale myslelo, ze planem zhasol a tak zatvorilo privod paliva. U origo webasta , ktore islo do SII sa neda vymenit iba elektroda, ale len cely horak. Ale ty mas teda dorabane, ktovie, co tam mas.... bzytocne budes marnit cas na nete, treba s tym ist k niekomu, kto sa tomu fakt rozumie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Prosím Vás, nie som prvý majiteľ SII Combi a pri kúpe som nedostal diaľkové ovládanie od Webasta, teda ho možno spúšťať len tlačidlom v aute a časovačom, kontakt na predávajúceho už nemám. Len mi nie je jasné, či každé webasto v SII (ja mám r.v. 2010, výbava Comfort) je možné ovládať aj diaľkovým ovládačom. Stačí mi dokúpiť ovládač a nejako ho spárovať? Ak áno, tak aký ovládač prosím a ako ho možno spárovať? Alebo je treba aj niečo iné? Prikladám aj štítok spod kapoty. Ďakujem

IMG_0857.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat. Nezávislé topení mi normálně funguje, ale teď jak klesly teploty k nule, tak snad po každým studeným startu ( bez toho, abych zapínal topení ) mi z pod kapoty začně trochu dýmit, jen na chvíli, třeba minutu, i když nezávislé topení nezapínám. Ani se nezapíná kontrolka v autě, tak v čem je probém nebo je to tak nastaveno automaticky z výroby třeba kvůli rychlejšímu ohřevu kapaliny?

Jak říkám, dělá to jen chvíli a nikde nic nesvítí. Popř dá se to odkodovat, aby NT fungovalo jen tlačítkem na palubovce nebo DO? Popř zkusit dát v menu PP základní nastavení NT?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...