Přejít na obsah

Nezávislé topení Webasto - problémy


Plzeňáček

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, ja by som sa chcel spytat... ked si naprogramujem kurenie na maxidote, napriklad vecer, tak rano sadam do vykureneho auta, mam to nastavene na 20 minut. Ale ked si zapnem kurenie cez dialkove, tak auto nekuri. Samozrejme ho zapinam s predstihom. Ovladac normalne zasvieti na zeleno 2 sekundy, aj sa zda, ze auto zacne kurit, ale proste ked do neho sadnem tak ide iba vlazny vzduch a rucicka teplomera sa ani nepohne... co robim zle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, to som zabudol napisat, samo ze VCDS nic nepise... skor mam pocit, ze je chyba vo mne, mozno robim nieco zle... este to skusim nejak dokladnejsie pozriet, merane hodnoty atd, ze ci robim vsetko spravne, ale nedava mi to zmysel, ked na automatiku to ide v pohode a na dialkove to proste nekuri, iba fuka...

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze po dlhsom pozorovani to bude asi serioznejsi problem s webastom samotnym. Proste niekedy kuri, niekedy nie. Co som si vsimol, tak ked ho "zapnem"v predstihu dialkovym tak pri nastupovani do auta citit zapach (nafta?). Akonahle ale auto nastartujem, tak webasto funguje, len sa mu proste nechce ohrievat, ked nebezi motor.... baterka bola udajne menena len nedavno, VCDS nepise ziadnu chybu, takze to bude chciet len servis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj,

stretol sa niekto s takym problemom, ze Webasto kuri iba ked bezi motor? Pri vypnutom motore normalne zapnem kurenie cez dialkove, zacne startovat, aj zacne ist teply vzduch z vyfuku, no po par sekundach ako keby zhasne a je koniec, toci sa cerpadlo ale proste plamen nehori. No akonahle nastartujem motor a zapnem kurenie z panelu Climatornicu tak kurenie funguje bezchybne. Meral som napatie na baterke a to je v pohode. Diagnostika nevypisuje ziadnu zavadu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

hledal jsem všude možně ale nenašel. Švagrovi na superbu II přestalo chodit nezávislé topení. Při stisku tlačítka zapne a hned vypne ale divné je že zmizelo i z nabídky maxiDOTu. Může to na tom maxidotu blokovat porucha topení? Bohužel ještě nebyl na VAG. Jinak na columbusu se aktualizoval soft aby šlo dvd i za jízdy ale myslím že to vliv mít nemůže ne? 

Děkuji za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 9/29/2016 at 23:30, Martttin napsal:

Ahoj,

stretol sa niekto s takym problemom, ze Webasto kuri iba ked bezi motor? Pri vypnutom motore normalne zapnem kurenie cez dialkove, zacne startovat, aj zacne ist teply vzduch z vyfuku, no po par sekundach ako keby zhasne a je koniec, toci sa cerpadlo ale proste plamen nehori. No akonahle nastartujem motor a zapnem kurenie z panelu Climatornicu tak kurenie funguje bezchybne. Meral som napatie na baterke a to je v pohode. Diagnostika nevypisuje ziadnu zavadu...

 

VYRIESENE. Ak by niekomu pomohlo. U mna bol problem v pokazenom obehovom cerpadle- mylne som si myslel, ze funguje (ono sporadicky naozaj fungovalo). Na diagnostike ziadna chyba, do cerpadla ide iba +/-. Kedze bolo pokazene, po zapnuti Webasta sa voda okamzite zavarila a tym padom sa automaticky vyplo. Pri beziacom motore sa to nestalo, pretoze voda cirkulovala vplyvom cerpadla v motore. Nove cerpadlo stalo cca 2100 Kc a da sa vymenit bez nutnosti zhadzovat predny naraznik. Da sa k nemu v pohode dostat ked sa zhodi pravy podbeh a z predu hmlovka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mám Superb II, r.v. 2009, 125kw s origo namontovaným nezávislým topením, funguje perfektně, když stojí auto venku v těchto mrazech , tak ho na dálku zapnu na cca 20-30min a motor je zahřátý a většinou mi spustí i ventilátor a vyhřeje interiér, někdy ventilátor nespustí což přikládám k slabší baterce a problému zde již popisovanému (je 2 měsíce stará, Exide 77Ah)...o to by ani nešlo, baterku si můžu dobít do plna v garáži nabíječkou, tak aby byla skoro pořád full...

 

..co mě ale štve je automatické zapínání topení při startu, ikdyž třeba jen popojíždím kousek a ikdyž je třeba jen trochu nad nulou....nyní v těchto mrazech, ikdyž ujedu pár kilometrů a motor je ohřátý na 90st pozoruju, že když zhasnu motor, tak webasto se ještě dochlazuje, tzn. bylo v provozu celou dobu jízdy...jde o to, že sleduju, že to má velký vliv na spotřebu, ikdyž mám popojížďky po městě a sem tam někde zastavím na nějakou dobu, motor je ještě relativně teplý tzn. nehrozí ten extra studený start, tak nezávislé topení se automaticky pořád spouští....

 

opravdu to nejde někdy v nastavení přes program vypnout? proč tam neudělali třeba tlačítko, tak aby si každý mohl vybrat zda chce tuto funkci využívat a zapnout si topení případně manuálně tlačítkem, tak jako to může udělat před startem. přijde mi to zbytečný, aby to jelo až do nahřátí motoru na 90st...spotřeba, která by měla být cca 6,5-7 litru na sto km je rázem na 10litrů díky nezávislému topení.

 

ještě je zde další faktor a to celková životnost nezávislého topení vzhledem k jeho provozním hodinám co někdy trochu zbytečně naběhá a tím může dřív vypovědět službu některá z komponent či postupem času celý systém.

 

nyní jsem vytáhnul pojistku, tak aby topení nemělo šanci se spustit, ale zase mi nepojede topení, když ho budu chtít spustit třeba na dálku na prohřátí motoru a interiéru. napadá mě jenom napojit nezávislý vypínač na okruh pojistky, ale to taky není extra řešení, protože, když topení manuálně vypnu a bude spuštěno, tak se nespustí dochlazování po vypnutí topení....

 

dá se tohle nějak řešit??

 

 

Editováno: , autor: sipmart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde to...  mozno profici ako @ferda25 by vedeli ako nato ak by sa do toho zavrtali, ale co sa mi podarilo najst na internete, zatial nato nikto neprisiel... Je to nadizajnovane tak, ze sa to proste automaticky spusti vzdy, ked su splnene podmienky (myslim, ale nedam ruku do ohna: chladiaca kvapalina pod 60°C, vonkajsia teplota pod 5°C).

 

V kodovani je moznost zvolit, ci webasto bude ovladane ECU alebo Climatronicom, no podla skusenosti (nie vlastnej) to nema pozadovany efekt t.j. aj ked je hodnota nastavena na Climatronic, webasto sa zapne vzdy ked je motor studeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dosel jsem zatim jen k tomu,ze kdyz vypnu na off na panelu climatronicu,tak se nezavisle topeni nespusti,ale ani to netopi,nejde to ovladat krome vyhrevu sedacek.....da se pouzit na kratke popojizdky.

 

Dneska zase..delsi trasa,na motoru 90st. vypnu motor a nezavisle topeni se dochlazuje...proste zbytecne se spousti...kdyby se to dalo aspon nekd posunout vypinaci teplotu nebo me napadlo,jestli nemuzu mit nejake cidlo spatne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám opačný problém, nezávislé topení zapínám každý den, nastartuji a zapnu ho. Ať se ohřívá rychleji. 

Podle toho co tu čtu ho ale tedy zapínat nemusím?? Zapíná se samo?

 

Všiml jsem si že někdy jede samo od sebe, ale i tak ho zapínám ručně, takže to znamená, že už nemusím a bude to mít stejný efekt? Nebo když zapne samo tak jede třeba jen na poloviční výkon a když ho zapnu ručně tak naplno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...