Přejít na obsah

Nezávislé topení Webasto - problémy


Plzeňáček

Doporučené příspěvky

Jsem si vzpomněl, že o víkendu mi to na ovladači blikáním hlásilo chybu a nechtělo se zapnout. Potom se mi nerozsvítily ani mlhová světla při odemknutí.

Auto jsem kupoval před skoro 2 týdny a to bylo na diagnostice a nic to nehlásilo.

Nemůže se takhle projevovat třeba slabší akumulátor?

Startování je jinak v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám origo Webasto a stává se mi, že přijme signál (ovladač zasvítí), ale nespustí se. Jen svítí v interiéru kontrolka a řekl bych, že se spustí až po nastartování.

V čem může být problém?

To mi dělá když mám slabou baterku. Někdy i natopi motor, ale klima se díky slabé baterce nezapne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby sa to uviedlo na pravu mieru, mozno ma niekto doplni, neviem nakolko presne su tieto info, ale nacital som to niekde tuna na fore...

 

Ano, do urciteho roku a verzie firmweru v Climatronicu sa stavalo, ze Climatronic jednoducho vypol vetrak ak napatie na baterke kleslo pod urcitu uroven. Nemalo to vsak nic spolocne s min. hodnotou napatia, ktora sa nastavuje v RJ Webasta, problem bol v samotnom Climatornicu. Climatronic proste odpoji vetrak no Webasto bezi dalej a zohrieva vodu, problem je v tom, ze to nefuka teply vduch dovnutra...

 

Za urcitych okolnosti sa to dalo riesit nahranim novsieho fw do Climatornicu, ale aj tam bolo obmedzenie, neslo to na kazdom, napriklad na mojom rv.2010 to nejde, proste sa tam ten novsi fw nahrat neda. Od urciteho roku to ma Climatornic opravene z vyroby. Ja som to osetril tak, ze som vypol Load management v RJ Centralnej elektnoniky (kanal 09). Docielil som tym (resp. si to aspon myslim), ze Climatornic mi neodpoji vetrak tak ako to robil doteraz. Kedze hodne jazdim a batrerka sa stihne dobre dobit, ani v mrazoch, ktore boli tuto zimu som po 25 minutach ako webasto bezalo nemal problem nastartovat (baterka ma 2 roky).

 

Otazka je, ci vypnutie samotneho Load managementu v RJ Centralnej elektroniky neodstavilo aj funkciu samotneho Webasta vypnut sa ked napatie poklesne pod stanovenu hranicu, to otestovane nemam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj,

u mna sa to zasa prejavuje ze Webasto nenaskoci cez dialkove (ani priamo v aute) vobec. Aktivuje sa sice vetrak a climatronic ale Webasto je ticho. Na diagnostike nic nieje.

Po nastartovani sa webasto uz rozbehne (nahriate auto za 10min). Ako tak citam tak ma to smeruje na vodne cerpadlo... Co vy na to?

 

S 3T 2012 PredFL

Editováno: , autor: tomik103
update
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked nejde cerpadlo, tak webasto nabehne, ale tym, ze cerpadlo netoci vodu, akonahle sa ta nahreje tak webasto vypne (je to failover proti zavareniu). Vetrak myslis ako ofuky v aute, alebo vetrak, ktory je na webaste? je tma totiz nutene vhananie vzduchu). Pretoze vnutorny ventilator sa spina az ked voda dosiahne nejaku teplotu...

 

EDIT: priznam sa, teraz mi napadlo, veru neviem, ci ten Climatronic ventilator sa zapina az po ohriati vody. Uz si fakt nespominam jak to robilo mne. Takzte tuto info radsej nebrat v uvahu. Kazdopadne sa prikladnam k tomu, ze s Webastom je lepsie zajst do servisu, ale nie Skoda autorizaku ale Webasto autorizaku, resp. niekomu, kto sa pridavnymi kureniami zaobera, v samotnych autoservisoch od toho davaju tiez zvycajne ruky prec...

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den přeji. Vlastním SuperB 2.0TDI 125kW 2013 4x4 a mám tam nezávislé topení webasto. Když jsem to měl na diagnostice. Napsalo mi to chyba topného tělesa (Spálený nebo přehřátí) Může mi někdo prosím poradit jak to odstranit nebo kde se dá sehnat?  Ať zkusím dálkovým ovladačem nebo v autě zapnout, tak nejde. Hned se vypne. Štítek webasto

Spoiler
Spoiler

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zkušenostech s webastem (jen příhřev) u tourana, kde nefungovalo a nový majitel šel do servisu, kde mu jej opravili za 15.000kc stylem pokus omyl, bych rozhodně zajel přímo do servisu Webasto, kde mají svou diagnostiku a přesně ví co s tím. Protože v servisu u mého bývalého kamaráda mu to opravoval tak že neměl pořádnou Webasto diagnostiku a vyměnil 3 díly, než "trefil" co je špatně. Díly do webasta jsou celkem drahé a je už jedno, zda-li jedeš do normálního servisu, nebo rovnou do origo webasta... ušetříš za opravy pokus omyl...

Editováno: , autor: CentriFUGA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...