Přejít na obsah

Alternátor


Benet

Doporučené příspěvky

stydím se stydím. Ale napíšu to :kol-28: svěřil jsem auto nakonec elektrikáři a výsledek? "Nic" už tomu nebylo, ale když to měl rozebrané, tak vyměnil ložisko a dotáhl diodovej blok. To "nic" znamená, že si stačilo koupit novou baterku do multimetru :kol-47: Aspoň už teď vím, že se slabší baterií v multimetru mi to bude ukazovat více, než je skutečná hodnota. Takže si teď lítám kolem 14V a abych chodil kanálama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, jak jsem napsal, já jsem požírač baterek - měním je snad co měsíc, protože těch "příručních digitálních indikátorů" (měřák to není, měřák vypadá jinak - už kvůli třídě přesnosti) používám zároveň minimálně 6 nebo 7 kousků - kromě těch v "kutlochu" (dílničce na bastlení) jeden například vozím trvale v přihrádce v autě, další mám v kufru s vercajkem "na výjezdy", jeden v šupleti stolu s PC ... Důvodem je to, abych je nemusel přemisťovat z dílny k PC a do auta - a pak hledat, kde že jsem je já hlava děravá zapomněl ... Takže mně prostě přijde normální si baterku překontrolovat a případně ji vyměnit - že by někdo na tohle nemyslel je věc zase nemyslitelná pro mě...  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Dobrý den asi to nebude k tématu  ale pořidil jsem si feldu  pick up 1,3mpi r.v. 2000  odchází mě alternátor neboli spíž volnoběžka  skřípe a asi se začíná i sekat  problem je v tom že to auto nebylo  určeno pro český trh ma servo i abs což se u nas nedodávalo  setkal se stím někdo tady  a popřípadě mě poradíl kde  koupit  nahradní nebo sehnat  děkuji za informace 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 roky později...

Ahoj. Taky problém.

Felina 1.3MPI r.v. 99 a najeto 65000 km.

2 měsíce novej akumulátor.

Závada-na volnoběh kontrolka dobíjení jen tak kolísavě mžourá a při zvýšení otáček se kontrolka rozsvítí zas trochu mžouravě víc za doprovodu divnýho zvuku od alternátoru. Vodní pumpa neteče, řemen neprokluzuje. Baterka je studená ale alternátor horkej-ruku na něm ale udržim. Intenzita se světel ale při přidání plynu zvětšuje.

Nevim jestli to s tim souvisí, ale závadě předcházelo to, že sem po 10km jízdy u zahřátýho motoru "vyfoukával pavučiny" tim, že sem asi 10 vteřin do mírnýho kopce držel druhej rychlostní stupeň nadoraz na omezovač. 

.

Auto je docela leštěnka, tak předpokládám, že ložiska a uhlíky alternátoru by měly bejt v pořàdku.

Nejvíc nechápu, že při zvýšení otáček motoru se kontrolka dobíjení rozsvítí víc a zároveň se zvýší intenzita světel.

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...