Přejít na obsah

Teplota chladiacej kvapaliny - kolísá


david0007

Doporučené příspěvky

nazdar chlapi mam problém z octavii 1.9 tdi 66 kw po ohřatí na 90°c dojde poklesu teploty na 60°c teda podle budiku a pak zase vzestupnemu stoupaní zas na puvodní teplotu a pak za celou cestu je vše pohodě a udělato akorat studeny zajel sem do servisu kde mi překontrolovali pamnět zavad kde nic nebylo čidla překontrolovaný ty jsou v pořadku vymněnily termostat 14 dní v pohodě ale zas to začalo dělat přitom hadice k chladiči jsou horké a samotny chladič je studeny jen po delší cestě po dalnici je vlažný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou to tak dělala octa co měla utrženou vrtulku na vodní pumpě , ale tam byla plastová a na TDi by měla být kovová a dělalo to furt

utržena vrtulka na vodním čerpadle byla puvodní oprava po udajnem překontrolovani v servisu mi řekli že je v pořadku.Kdyby to bylo vodní pumpou tak se to bude přehřejvat ne ? a jen mne napada jestli nakym zpusobem neprokluzuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není na ni takovej nápor aby to prokluzovalo je to tam dost na pevno i když ....

ale to by ti občas vařilo a obšas zas ne

jestli se spíš nepřidírá termostat

Taky myslím termostat. Vašo, ale v TDI když jsem měnil při posledních rozvodech v 250000km vodní pumpu a byla origo původní, tak vrtulka byla plastová. Je to MR 2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není na ni takovej nápor aby to prokluzovalo je to tam dost na pevno i když ....

ale to by ti občas vařilo a obšas zas ne

jestli se spíš nepřidírá termostat

Taky myslím termostat. Vašo, ale v TDI když jsem měnil při posledních rozvodech v 250000km vodní pumpu a byla origo původní, tak vrtulka byla plastová. Je to MR 2001

ano, vrtiulka na pumpe je plastova, jinak pokud nekeca cidlo teploty (vadne cidlo, prechodove odpory v konektoru atd...zkus srovnat s udajem teloty co jde do motorovky) tak je to urcite termostat, prace na cca 30minut...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není na ni takovej nápor aby to prokluzovalo je to tam dost na pevno i když ....

ale to by ti občas vařilo a obšas zas ne

jestli se spíš nepřidírá termostat

Taky myslím termostat. Vašo, ale v TDI když jsem měnil při posledních rozvodech v 250000km vodní pumpu a byla origo původní, tak vrtulka byla plastová. Je to MR 2001

ano, vrtiulka na pumpe je plastova, jinak pokud nekeca cidlo teploty (vadne cidlo, prechodove odpory v konektoru atd...zkus srovnat s udajem teloty co jde do motorovky) tak je to urcite termostat, prace na cca 30minut...

čidla jsou v pořadku mezi dvouma je rozdil tři stupne mněl sem to napojeny VAGu

už jen proto abych z vesela nejezdil a na budiku 90°c a třeba ve skutečnosti nevařil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není na ni takovej nápor aby to prokluzovalo je to tam dost na pevno i když ....

ale to by ti občas vařilo a obšas zas ne

jestli se spíš nepřidírá termostat

termostat je mněněnej je tam orig.škodovackej

a byl měněn před závadou nebo až teď ?

já jednou měnil termostat na fiatu a byl špatnej. to že je novej neznamená že je 100% ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není na ni takovej nápor aby to prokluzovalo je to tam dost na pevno i když ....

ale to by ti občas vařilo a obšas zas ne

jestli se spíš nepřidírá termostat

termostat je mněněnej je tam orig.škodovackej

a byl měněn před závadou nebo až teď ?

já jednou měnil termostat na fiatu a byl špatnej. to že je novej neznamená že je 100% ní.

termostat byl měněnej před závadou ale co mi nejde do hlavy že hadice k chladiči je horká to znamena až těsně k chladiči a samotnej chladič je studenej po novem roce si necham vymněnit čidla a uvydim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

termostat byl měněnej před závadou ale co mi nejde do hlavy že hadice k chladiči je horká to znamena až těsně k chladiči a samotnej chladič je studenej po novem roce si necham vymněnit čidla a uvydim

Toto mi teď (po dnešní výměně termostatu) dělá taky, ta horní hadice ke chladiči teplá a ta spodní k termostatu studená a auto řve že se přehřívá, chladící kapalinu jsem dnes měnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

termostat byl měněnej před závadou ale co mi nejde do hlavy že hadice k chladiči je horká to znamena až těsně k chladiči a samotnej chladič je studenej po novem roce si necham vymněnit čidla a uvydim

Toto mi teď (po dnešní výměně termostatu) dělá taky, ta horní hadice ke chladiči teplá a ta spodní k termostatu studená a auto řve že se přehřívá, chladící kapalinu jsem dnes měnil.

odvzdušni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

termostat byl měněnej před závadou ale co mi nejde do hlavy že hadice k chladiči je horká to znamena až těsně k chladiči a samotnej chladič je studenej po novem roce si necham vymněnit čidla a uvydim

Toto mi teď (po dnešní výměně termostatu) dělá taky, ta horní hadice ke chladiči teplá a ta spodní k termostatu studená a auto řve že se přehřívá, chladící kapalinu jsem dnes měnil.

odvzdušni

neodvzdušnuje se chlazení samo ještě mně napadlo jestli to neovlivnuje nak vičko na nadobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už je to v pořádku, teď jsme se vrátily z Brna a rafička se ani nehla a motor se zahřál po 3 km (cca). :palec2:

gratuluju taky bych si odych kdyby to šlo takhle lehce -_-

A má to auto ještě nějaký jiný problém? Už to tady zaznělo, třeba to kolísání je normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po ujetí přibližně 5 km jde teplota na cca 70, pak spadne dolů, za okamžik jde zpět na 70 a tam se ustálí. Tak se to stane 2x za sebou .Na 90 ( t.j. střed stupnice ručička nedojede ).Termostat měněn před cca 1200 km.Může to být opět termostat ? Nebo je závada jinde?

Octavia 1,9TDI 66kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...