Jump to content

Tažné zařízení Yeti

mylys
 Share

Recommended Posts

Vdaka pani za sharing kodovania.

Mal by som este dalsiu otazku. Neriesil nahodou niekto nakup originalneho tazneho zariadenia cez ''ceskeho neoficialneho distributora'' AP, s cesko-anglickym nazvom stranky (nechcem porusit pravidla ani robit reklamu), kde je ponukane originalne tazne cislo dielu  5L0 092 155 C

Dane TZ uz totizto nema klasicky typovy stitek, obsahujuci zakladne udaje a certifikacnu znacku:

image.thumb.png.f64f6421dc466a4657b6a5a9c9d38a61.png

Ale ma uz iba 3 udaje:

image.thumb.png.b3179263036713de649b44bc66e4672c.png

Westfalia Automotive Typove oznacenie:  317 077 

Škoda Auto a.s.          Typove oznavenie: 317 143 

Homologizacne potvrdenie je k Westfalii typu 317 077 dostupne na ich stranke, ale k typovemu schvaleniu ŠA a.s.: 317 143 sa mi nejak nedari dostat.

Info linka ŠA mi bola schopna po tyzdni odpisat nasledovne: 

st 24. 11. 2021 o 13:47 Infolinka_Skoda_SK .....napísal(a):

Vážený pán xxx,

Vaše vozidlo ŠKODA YETI, typ: 5L. VIN: TMBJD95Lxxxxx nebolo z prvovýroby vybavené ťažným zariadením. Taktiež neexistuje záznam v elektronickej servisnej knižke vozidla o dodatočnej montáži ťažného zariadenia.

Prosíme o doloženie faktúry za montáž ťažného zariadenia v autorizovanom servise vozidiel značky ŠKODA alebo iného potvrdenia preukazujúceho montáž ťažného zariadenia v autorizovanom servise vozidiel značky ŠKODA.

S pozdravom,

xxxxxx
Informačná linka ŠKODA AUTO Slovensko
0800 124 125
infolinka@skoda

Moja odpoved:
Vážený pán yyy,

ja Vas NEZIADAM o potvrdenie spravnosti montaze (to si necham nasledne overit na Stanici technickej kontroly) ani o potvrdenie Zaruky! 

Ja Vas ziadam o homologizacny protokol (typové schválenie ES, homologizácia) k originalnemu prislusenstvu Skoda, ktore je povinnostou vyrobcu dolozit k takemuto typu vyrobku.

Nehovoriac o tom, ze na Vasej stranke je taktiez uvedene:

Odporúčame odbornú montáž u servisných partnerov ŠKODA AUTO podľa schváleného montážneho návodu.

Takze odporucane neznamena povinnost.

----------------------------------------------------------------------------------

Na odpoved budem musel opat dalsi tyzden cakat .... coz sa mi velmi nechce, kedze v pondelok mam (este pred tromi tyzdnami elektronicky zarezrvovany) termin na dopravnom inspektorate kvoli prepisu auta, tak som chcel rovno zapisat aj to TZ.

Nema z Vas niekto podobnu skusenost, resp. nekupoval taktiez predmetne TZ (5L0 092 155 C) na svojom yetiho, resp. nedisponuje uz homologizacnym schalenim pre tento typ TZ? 

Edited by snilo

5L0092155C - TAZNE ZARIZENI ODNIMATELNE - AUSTRALIE  , takže sa nečuduj , nie je to pre náš trh a legálne to asi nezapíšeš ... dal by som tam to druhé typové a potvrdenie o montáži zo servisu , neverím že to bude niekto študovať 

Si si tym isty? Lebo na TZ sa nachadza aj originalna Skoda etiketa s cislom 5L0092155C, na ktorej je uvedene: ,,Tento vyrobek je shodny s typem schvalenym Ministerstvem dopravy ČR pod čislem schváleni ATEST 8 SD Č.1426

IMG_1897.thumb.jpg.808c8296a60fe1a299332a41b79c5c88.jpg

Ked je to schvalene v ČR tak malo by byt aj u nas. Pochybujem ze by si dovolili dat takuto dolezitu informaciu na vyrobok kt. by bol urceny iba pre Australsky trh.

Nemoze byt ze sa tie tri schvalenia, uvedene vyssie, casom aktualizovali? lebo dalsi stitok, kt. sa na TZ nachadza je MY16>

IMG_1909.thumb.jpg.2f7e79e49ef1a4f99ff488a315d56634.jpg

čím si mám byť istý ? to veľkými písmenami je z oficiálneho škoda portálu , nie je to číslo ani v ETKE dokonca ... u nás všetky ťažné majú komplet štítok vrátane typového schválenia E13 55R-xxxx a podobne ... očividne sa niekto ojebal a nevedeli to zapísať preto to lacno predavajú ... tie tri typové schválenia čo som ti dal sú najnovšie z 7/2020 , novšie odvtedy nevyšli a na Yeti asi ani nevyjdu , kto by riešil auto čo sa 5 rokov nevyrába .. neviem čo chceš dosiahnuť alebo akú úsporu táto špekulácia hodí ale je to divočina ...