Přejít na obsah

Komplet brzdy


Speedy20V

Doporučené příspěvky

Po výměně desek se pedál chvíly opravdu chová tak, že jako by pruží. To si časem sedne samo a bude pedál tvrdý. Pokud jste nerozpojily okruh brzd s kapalinou, tak se do ní vzduch dostat nemůže, zatlačení pístků to způsobit nemůže. A kapalina ti vystříkla z nádržky? To je celkem normální, je lepší před výměnou desek trochu odsát a pak zase dolít. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po výměně desek se pedál chvíly opravdu chová tak, že jako by pruží. To si časem sedne samo a bude pedál tvrdý. Pokud jste nerozpojily okruh brzd s kapalinou, tak se do ní vzduch dostat nemůže, zatlačení pístků to způsobit nemůže. A kapalina ti vystříkla z nádržky? To je celkem normální, je lepší před výměnou desek trochu odsát a pak zase dolít. :palec2:

KaJe, dík moc, spadl mi kámen ze srdce :palec2:

Jinak kapalina skutečně šla z nádržky ven.. No tak už s tím mám najeto asi 400 km od výměny a zatím pruží.

Ale je pravda, že to je čím dál tím lepší, ale tak nějak pomalu lol

Ještě jednou dík moc! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

puvodni kotouce totalne KO

dnes namontovany standart Zimmermanny a desticky Ferodo premier,

po prvnim malem slapnuti na brzdu nezvykleklidny pedal a ticho

jen to slapnuti bylo pruzne a mekke

uz se tesim jak si to sedne a zacne fungovat tak jak ma

zaroven byli vymeneny i loziska,

a musim rict ze je krasny jezdit a neslyset kola ;)

vsechny dily dodal SEBO a jeste jednou dekuji :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

puvodni kotouce totalne KO

dnes namontovany standart Zimmermanny a desticky Ferodo premier,

po prvnim malem slapnuti na brzdu nezvykleklidny pedal a ticho

jen to slapnuti bylo pruzne a mekke

uz se tesim jak si to sedne a zacne fungovat tak jak ma

vsechny dily dodal SEBO a jeste jednou dekuji :palec2:

:palec2: jsu na tom podobně :p

pedál už mi pěkně ztvrdnul a musím říct: radost brzdit. Jsem to zkoušel včera a musím říct:

skoro jsem trhal asfalt lol:palec2:

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje troška do mlýna: také mám Zimmermany sport + Ferodo Premier od Seba a brzdí to skvěle! Žádné vibrace ani hluk. Ještě bych chtěl všem doporučit vyměnit zároveň horní gumové uložení předních tlumičů. Je to jen kulatý kus gumy (za cca 200Kč kus - Sebo také dodává:-) ), který má dost vliv na životnost okolních dílů. Po výměně je podvozek jakoby komfortnější na nerovnostech a méně hlučný. U mého 8 let starého auta původní gumy byly až cca o 1 cm nižší. Když to mechanik viděl, hned si je u své Octy vyměnil taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem taky zvolil kombinaci kotouče zimmermann neděrované a desky ferodo premier - další info na jaře :p

jaro (aspon to kalendářní) je tady a tak píšu, jak jsem slíbil - od listopadu jsem najel cca 3000 km hlavně ve městě - brzdy brzdí skvěle s účinkem jsem max. spokojen - kotouče se zvlnily zatím nepatrně ale cítím to už na volantu i pedálu - jelikož příčinu zvlnění nevidím v kotoučích tak jsem se začal pídit a nechal proměřit tlumiče a přední jsou naprosto KO - takže příští týden je měním včetně horního uložení a taky čepy řízení a čepy ramen a nechávám zfrézovat kotouče - když už tak to beru z gruntu ;) není boha aby to nepomohlo :feve:

Editováno: , autor: Ignác
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny, téma jsem pročetl celé před nedávnem a už přišla i na mě řada s výměnou jak desek i kotoučů, tak jsem pořídil a pomalu se na to chystám ... mám malou otázečku, ať nezakládám nový téma, nějak jsem si tu nevšiml ...

Kotouče jsou od nějakýho oleje či čeho a v návodu píšou odmastěte vhodným odmašťovadlem ... a to je to, nenapsali co je vhodné ... nevíte náhodou??? Dík moc za radu ... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny, téma jsem pročetl celé před nedávnem a už přišla i na mě řada s výměnou jak desek i kotoučů, tak jsem pořídil a pomalu se na to chystám ... mám malou otázečku, ať nezakládám nový téma, nějak jsem si tu nevšiml ...

Kotouče jsou od nějakýho oleje či čeho a v návodu píšou odmastěte vhodným odmašťovadlem ... a to je to, nenapsali co je vhodné ... nevíte náhodou??? Dík moc za radu ... -_-

Já používám origo čistič wurt na brzdiče a je :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaro (aspon to kalendářní) je tady a tak píšu, jak jsem slíbil - od listopadu jsem najel cca 3000 km hlavně ve městě - brzdy brzdí skvěle s účinkem jsem max. spokojen - kotouče se zvlnily zatím nepatrně ale cítím to už na volantu i pedálu - jelikož příčinu zvlnění nevidím v kotoučích tak jsem se začal pídit a nechal proměřit tlumiče a přední jsou naprosto KO - takže příští týden je měním včetně horního uložení a taky čepy řízení a čepy ramen a nechávám zfrézovat kotouče - když už tak to beru z gruntu ;) není boha aby to nepomohlo :feve:

A nakolik tě to přišlo desky +kotouče ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny, téma jsem pročetl celé před nedávnem a už přišla i na mě řada s výměnou jak desek i kotoučů, tak jsem pořídil a pomalu se na to chystám ... mám malou otázečku, ať nezakládám nový téma, nějak jsem si tu nevšiml ...

Kotouče jsou od nějakýho oleje či čeho a v návodu píšou odmastěte vhodným odmašťovadlem ... a to je to, nenapsali co je vhodné ... nevíte náhodou??? Dík moc za radu ... -_-

Pouzivam cistic brzd ve spreji, ma asi kazda benzinka, cistim to i preventivne, cas od casu brzdy prostrikam, obzvlast v tyhle sezone s hnusem na silnicich (ted myslim ty hromady prachu po zime)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potreba pri zmene kotuce a brzdice z 1.6 75kw na brzdice a kotouce z rs,nutne vymenit i tehlici?

Nebo,co je presne vse nutne vymenit,Milan II to tady ma toho neako moc na vumenu,senzory abs loziska atd.

Neaky info od sykovnejch tady ;)

Myslim jenom predek zadek mi je jasnej,vymenit celou zadny napravu

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potreba pri zmene kotuce a brzdice z 1.6 75kw na brzdice a kotouce z rs,nutne vymenit i tehlici?

Nebo,co je presne vse nutne vymenit,Milan II to tady ma toho neako moc na vumenu,senzory abs loziska atd.

Neaky info od sykovnejch tady ;)

Myslim jenom predek zadek mi je jasnej,vymenit celou zadny napravu

Dik

Potřebuješ samozřejmě celé těhlice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potreba pri zmene kotuce a brzdice z 1.6 75kw na brzdice a kotouce z rs,nutne vymenit i tehlici?

Nebo,co je presne vse nutne vymenit,Milan II to tady ma toho neako moc na vumenu,senzory abs loziska atd.

Neaky info od sykovnejch tady ;)

Myslim jenom predek zadek mi je jasnej,vymenit celou zadny napravu

Dik

Máš v tom kamaráde pěknej hokej! Myslíš, že jsem dával spoustu peněz za těhlice jen tak, že nevím co roupama? Nebo jsi ještě na svém autě neměl dole kola, že ani nevíš co tam máš!

I s tím zadkem jsi vedle. Proč by jsi měnil celou nápravu, když stačí dát jen štíty brzd, duté kotouče 256, lanovody, RS brzdiče s deskama.

Na mé fotce je toho trochu povíc a to z úplně prostého důvodu, že jsem měl všechen matroš "double" a pak jsem jen vyměňoval. Je jasné že ABS čidla, náboje, štíty př. brzd necháš ty původní. Jinak je potřeba přeskládávat komponenty z jednoho na druhé a to je časově náročné!

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zkus obyc ferodo jako ja :). vydrzely zatim nejdele ! nejakemu drazkovani a derovani uz neverim... to je dobre tak na MB SL 55AMG :p

No, základ úspěchu v drážkování nebo děrování opravdu není, to už jsem si ověřil na několika autech. Možná zkusím ty Feroda jak radíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...