Přejít na obsah

Komplet brzdy


Speedy20V

Doporučené příspěvky

Dotaz na nekoho, kdo tim jiz prosel, ci to nahodou vi! :)

ROzsvitila se mi vcera kontrolka brzdoveho oblozeni (desky na predku). Kolik s tim jeste muzu ujet, jelikoz kdyz jsem pred par dny sundavala adaval na zimaky, desky mely cca 2-3 mm. Vydrzi mi to do jara, jak jsem planoval, mesicne ujedu cca 1000 nebo doporucujete vymenu co nejdrive?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Zimmermanny děrovaný na předku i zadku, destičky Jurid, najeto přes 20tis. km a brzdí to úplně skvěle, nic nekope (ani dřív s originálama to nekopalo), většinou jezdim tak že ani brzdit nemusim nebo minimálně, prostě plynulá jízda což spousta lidí ani neumí, a jindy zase jedu raketu a brzdim do plnejch ale žádný extrémy a pak nechat brzdy taky pomalu ochladit klidnou jízdou, maximální spokojenost. Myslim že když se někomu zkřivěj několikátý kotouče na autě tak možná má něco na autě špatně nebo prostě neumí jezdit tak aby ty kotouče nezkurvil, škodovka neni ferrari a je dimenzovaná na užitkovou jízdu, to je potřeba mít taky na mysli, třeba má někdo smůlu na vadný díly z výroby ale spousta lidí prostě jezdí jako idioti (brzda,plyn,brzda) a pak se diví že jim odcházejí součástky na autě, toť můj názor a zkušenosti

Já koupil před rokem OC1 (2003) 1,9Tdi a po chvilce začaly blbnout kotouče.měl sem tam orig., pak ATe i Bremba a dycky šly cirka po 2,5tis. do háje. Jezdím na spotřebu max rychlost tak kilo takže žádný divočení a stejně to nevydrží.tak kde je chyba?

Editováno: , autor: koldas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro alu o rozm. 15" je tu přeci varianta brzd z 1.8 t 110 kw o průměru 288. Takto už jezdí i můj 67 letý otec. Někdy si říkám, že je horší než já. Jak ho to popadne, tak se s kdekým honí i přes 190km/h...

Milane co všechno bych musel vyměnit kdybych chtěl přejít na kotouče 288mm. mám O1 (2003) 1,9TDi a 15ky kola. a co by to zhruba stálo.díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil před rokem OC1 (2003) 1,9Tdi a po chvilce začaly blbnout kotouče.měl sem tam orig., pak ATe i Bremba a dycky šly cirka po 2,5tis. do háje. Jezdím na spotřebu max rychlost tak kilo takže žádný divočení a stejně to nevydrží.tak kde je chyba?

Precti si toto pdf a mozna jsi jeden z tohoto co to nema v poradku... Chyba bude jinde nez v kotoucich! http://www.uloz.cz/show/file/88539-Hazeni_...I_KV__2__1_.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové, pro vás určitě jednoduchý dotaz - mám Octu 1,6 75 kW na 15" discích a můj dotaz zní - přední brzdové kotouče mám nové koupit 256 x 22, nebo 280 x 22? Větší budou samozřejmě určitě lepší, ale nebude třeba v případě větších kotoučů ještě něco měnit (což se mi teď nechce)? Teď jsou tam určitě 256 mm...

Editováno: , autor: Řepík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Lidi dokáže mi někdo poradit? Já si dal před 3 měsíci nové kotouče a destičky značky Ferodo. Brzdí super, ale od chvíle, kdy mi je tam mechanik nasadil pískají, což mě fakt štve a rozčiluje. Každý hned ví, že přijíždím... :help: Co se s tím dá udělat za fiše, aby to už nepískalo? Předtím jsem žádný takový problém neměl. Udělal snad ten mechanik něco špatně?

Díky za rady, už si nevím rady... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(Ignác @ 4.5.2008, 16:29 )

Mně se začaly kroutit neděrované po 3 tis.km ale nedávám to za vinu kotoučům - ty jsou sami o sobě kvalitní - já měl přední tlumiče KO a s tím to doufám souviselo - tlumiče jsem vyměnil i se vším možným, co by mohlo mít na kroucení vliv (horní uložení, čepy atd.) - nyní mám ujeto tisíc km a je to pobržděníčko

P.S.:u mne je hranice ujetých cca 3 tis.km - pokud se do té dobyi nezkroutí tak to beru jako úspěch

quote name='Ignác' date='16.7.2008, 22:31 ' post='826734']

takže ujeto 3500 km a zatím ani kop ;)

7500 km a drží :)

10 000 km - no problemo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké máte zkušenosti s kotouči Ferodo 280 a k tomu desky Ferodo Premier.

Chci předělávat brzdy z 256 na 280 tak uvažuji o těchto kotoučích.Díky za odpovědi.

Feroda kotouce jsem nemel. Ferodo serii Premier nedoporucuju. Mel jsem je na kotoucich Brembo max a kdyz jsem 3x na dalnici zabrzdil, tak se ohraly a brzdny ucinek rapidne klesal a hukot se zvetsoval. Stejny problem jsem mel v serpentinach v horach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...