Přejít na obsah

Komplet brzdy


Speedy20V

Doporučené příspěvky

No ten obchod jak tu psal aka-

http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=3&

...kdyz koukam na ty desticky tak se system ATE, LUCAS a KELSEY HAYES lisi asi tvarem.

Tys kupoval s tim cidelem na opotrebeni?

Brzo budu mit 120tis., garancku a budou se delat asi i brzdy, chtel bych kotouce Brembo Max, ale co k tomu za desticky ATE, Jurid, Lucas, Textar?

Tohle je obr system ATE:

Odpovi me nekdo na ten tvar desticek, nebo je to jedno? tvarem se origo nejvic podobaj ATE systemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ate power disk jsem dával na Fábii TDI a jak tady někdo píše,potzřebujou se zahřát a potom fungujou OK.

Dnes jsem na Superba kupovat ATE desky+ATE kotouče a spokojenost

Já tam mám asi 14 dní ty ATE (powerdisk + desky ATE), nějakou dobu jsou je jen šolíchal, cca.550 km a teď jsou fakt super. Oproti seriovce určitě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ate power disk jsem dával na Fábii TDI a jak tady někdo píše,potzřebujou se zahřát a potom fungujou OK.

Dnes jsem na Superba kupovat ATE desky+ATE kotouče a spokojenost

Já tam mám asi 14 dní ty ATE (powerdisk + desky ATE), nějakou dobu jsou je jen šolíchal, cca.550 km a teď jsou fakt super. Oproti seriovce určitě...

Kotouce mas 256mm? ktery konkretne desticky ATE si tam dal?

http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=3&

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Octávku 1.8T rok výroby 2000 - ještě ta starší. Nemám tam čidla opotřebení, takže jediná možnost je tato:

přední brzdové destičky (kód: GDB1275)

pro systém ATE nepřipraveno pro signalizace opotřebení Appr. stamp E9 90R 01107/054 délka 74,2 mm tlouštka 156,4 mm výška 19,5 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Zatím testuju ATE, ale čekal jsem od toho asi víc, nevím, zdá se mi, že musím velkou silou zmačknout brzdy, aby mi aspoň trošku zabralo ABS, jestli je třeba chyba při montáži, že je tam vzduch nebo já nevím :(

hmm a ani kdyz se zahreje tak to tolik nebrzdi...je tam rozdil proti origo...

mam ted na ty ate dobrou nabidku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám 3 dny na autě ATE PowerDisc + desky ATE.. Teprve zajíždím tak pak napíšu jaký jsou ;).. Ale konečně mi nevibruje volant :p .. Před tím jsem tam měl originály, vydržely 10 tis km a zkroutily se.. Duofám že tyhle vydržej víc !

Na vibracich se hodne podily spatne silenbloky predni skrutne tyce.Pokud jsou spatne,tak se spatne sjedou kotouce a pri brdeni se chveje volant.

Doporucuji prvne vymenu techto silenbloku,potom kvalitni desticky vcetne kotoucu a je klid nadobro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám 3 dny na autě ATE PowerDisc + desky ATE.. Teprve zajíždím tak pak napíšu jaký jsou ;).. Ale konečně mi nevibruje volant  :p .. Před tím jsem tam měl originály, vydržely 10 tis km a zkroutily se.. Duofám že tyhle vydržej víc !

Na vibracich se hodne podily spatne silenbloky predni skrutne tyce.Pokud jsou spatne,tak se spatne sjedou kotouce a pri brdeni se chveje volant.

Doporucuji prvne vymenu techto silenbloku,potom kvalitni desticky vcetne kotoucu a je klid nadobro.

Ty jsme delali asi pred pul rokem.... ted i loziska.. snad to vydrzi vic nez 10tis km ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jako brzdí dobře, nevadnou, ale zdá se mi spíš chyba na autě..

Co vím tak kolega dodával známému brzdy na Nissan Sunny GTR na rallye a dával mu Feroda. Ferodo DS Performance. Dost mastné jak kotouče tak destičky, ale prý v pohodě.

Jinak nečekej zázraky. Co já mám informace tak hlavní přednost je že brzdy tak rychle nevadnou, ale není to tak, že by to začalo brzdit více. Jen to má lepší odvod tepla takže mají delší dobu účinnosti. Dokonce ve studeném stavu jsou nebezpečnější než normální protože nejsou zahřáté...

Ty ATE jsou celkem v pohodě. Vrtané s drážkou. Ale nediv se když Ti budou dřívě odcházet destičky :t

Řekl bych, že Ferodo je lepší než ATE...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Ja mám 3 dny na autě ATE PowerDisc + desky ATE.. Teprve zajíždím tak pak napíšu jaký jsou ;).. Ale konečně mi nevibruje volant :p .. Před tím jsem tam měl originály, vydržely 10 tis km a zkroutily se.. Duofám že tyhle vydržej víc !

presne tohle mam taky

chteji zahrat, ale nevadnou apak to brzdi jedna basen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska jsem poridil i ja a to BREMBO MAX a TEXTARY. Prej spolu vyvyjeji,tak jsem zvedavej,jak budou spolupracovat mechanicky

Jen jeste pro shrnuti.Ted mi docela vibruje volant pri brzdeni.protoze jak mi bylo receno na TK mam krivy levy kotouc,takze kdyz vymenim ty disky a desky,tak by to melo prestat,ale jeste tady kolkrat pisete vymen jeste stabiky,vymen silentbloky,vymen luzka,co teda vsechno v mym pripade bude dobry vymenit,aby se mi teda ty Berembice zase nezkroutily kvuli debilnimu gumovymu krouzku?

Editováno: , autor: kocht
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar kluci,

trochu odbočím od destiček k 312 mm brzdám z RS. Teď když už mám RS čumák, chystám se k němu udělat i přední brzdy. A tak se ptám jestli je "hlava ložiska čepu kola" (těhlice) obj. č. 1U0 407 255-6 AH stejná jako u turba 110kw??? Teda pokud jsem se dobře díval, tak Etka hovoří že ano! Předělával už někdo z vás brzdy ze 280 na 312 mm???? Za jakou cenu se na dají použité těhlice sehnat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já dal na své 300 koňové RS kotouče zimmerman a desky ferodo 2500 a super. Na předku jsou chlazené vrtané průměr 312 mm tloušťka 25 mm a na zadku chlazené průměr 246 mm tloušťka 22 mm. Po dvouměsíční zkušenosti můžu říct, že brzdí úplně stejně jako originály - ovšen brzdí pořád - nevadnou ani při častém prudkém brždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...