Přejít na obsah

Jak snížit spotřebu


Bricktop

Doporučené příspěvky

Nevíš jestli neumíš číst, ale je tam psáno do 6l dle PP.

Jinak pokud jsi digitální řidič, tak se pod 7 nedostaneš, to je jasné.

A spotřeba není jen o minimální rychlosti ale spíše o plynulosti.

Jinak co se týče rychlostí, jezdím nad rámec předpisů tj, okresky 90-130km/h, dálnice 120-150 tacho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nevíš jestli neumíš číst, ale je tam psáno do 6l dle PP.

Jinak pokud jsi digitální řidič, tak se pod 7 nedostaneš, to je jasné.

A spotřeba není jen o minimální rychlosti ale spíše o plynulosti.

Jinak co se týče rychlostí, jezdím nad rámec předpisů tj, okresky 90-130km/h, dálnice 120-150 tacho.

Přesně tak - pokud se přemýšlí a jede s citem, dá se spotřeba dostat dost dolu. Já se dostanu - pokud chci na hodnoty kolem 5,5l/100 km. Pokud jedu svižněji jedu kolem 7mi litrů. Dálnice "na plnej" je cca 10l/100km, pokud se jede plynule těch 140, tak sem na cca 7mi.

E: mám Fabia 2002, 1.4, 74 kW

Editováno: , autor: Dave81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Toto je spotřeba , která je dle mne realná. Nevím jak je možné dosáhnout spotřeby 5,6l když ráno pojedu 6km do práce a večer nazpět......Jo a zajímá mne vždy jenom spotřeba z plné do plné. Tzn. výpočtem, palubní rády ukazují i o litr míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nevím proč bych tady lhal a dyslektik taky nejsem, asi je to tím, že se spotřebou zabývám a pořád na ty budíky čumím. Přemýšlím kdy na jakém kopci vyřadit, nebo nechat pětku, prostě mě to baví. V pondělí jsem jel trasu Dobříš - Makro Stodůlky a zpět a spotřeba průměr 5.1 l. Loni v létě jsem dosáhl 4.9 l. Kdo nevěří mohu svézt. Taky mě napadlo, že budíky lžou, ale beru stále benzin za 300 kč, a to by jste nevěřili, jaký je rozdíl v dojezdu, kyž vezmu benzín jinde, než u Shelky. Na tento benzín ujedu ,když vezmu za 300 kč i o 40 km více, než od jiné benzinky. Zkuste to a napište jak jste dopadli, rád si přečtu váš názor.Ještě podotýkám, že k Shelce nemám žádný vstah. A jízdu po dálnici zkusím stále 140 km/h jak píše Royce a napíšu jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak někdy natankuj plnou nádrž, vynuluj pořítadlo a až bude prázdno, tak načerpej opět plnou u stejné pumpy a přepočítej to. Mě se prostě zdá být tato spotřeba při nájezdu 6 km nízká, těch 6 km se motor sotva ohřeje. Za 5 litrů umím jet taky, ale trasu aspoň 50 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nevím proč bych tady lhal a dyslektik taky nejsem, asi je to tím, že se spotřebou zabývám a pořád na ty budíky čumím. Přemýšlím kdy na jakém kopci vyřadit, nebo nechat pětku, prostě mě to baví. V pondělí jsem jel trasu Dobříš - Makro Stodůlky a zpět a spotřeba průměr 5.1 l. Loni v létě jsem dosáhl 4.9 l. Kdo nevěří mohu svézt. Taky mě napadlo, že budíky lžou, ale beru stále benzin za 300 kč, a to by jste nevěřili, jaký je rozdíl v dojezdu, kyž vezmu benzín jinde, než u Shelky. Na tento benzín ujedu ,když vezmu za 300 kč i o 40 km více, než od jiné benzinky. Zkuste to a napište jak jste dopadli, rád si přečtu váš názor.Ještě podotýkám, že k Shelce nemám žádný vstah. A jízdu po dálnici zkusím stále 140 km/h jak píše Royce a napíšu jak jsem dopadl.

Jo to říká i můj kámoš , mi je jedno kolik stojí benzín, já beru furt za 300kč. Přesto nevěřím..........Já se snažím a přemýšlím jako ty, přesto se v kombinované nedostanu pod 6l. 60%okresky a dálnice 40% město vše předpisově dálnice 120km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...