Přejít na obsah

Osvětlení odkládací schránky


Harmm

Doporučené příspěvky

A neskusal to svetielko niekto riesit cez mikrospinac,ktory sa zopne otvorenim dvierok na skrinke? Konstrukcia dvierok to bez problemov dovoluje.A mate istotu,ze svetielko nesvieti zbytocne pri kazdom nastartovani,alebo len pri zapnutych svetlach. :punk:

T yblaho, kluci, vy me prekvapujete. Kazdy den nekdo z vas objevi Ameriku :smich:

Ty blaho, kluciii, vstavejte!! Vzdyt takhle to prece je z vyroby!!! Dvirka maji rameno, ktere otevrenim schranky spoji kontakt na svetylku a to se rozsviti, po uzavreni dvirek se kontakt ramenem rozpoji a svetylko zhasne... To je co? :smich:

Sorac,asi som niektorych z vas riadne pobavil,ale fakt som nemal cas skumat ako funguje zapinanie svetla v odkladacej schranke.Ja ho totiz v mojej fabke nemam a dost mi chyba.Tak som pri prerabani podsvietenia rozmyslal ako by to mohlo fungovat.Jednoducho elektotechnik sa vo mne nezaprie.Za pochopenie vrela vdaka. :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Please help:

Dneska jsem zjistil, ze mi sviti žárovka i při zavřeným šupliku. Tak jsem se v tom trochu štoural až jsem to osvětleni rozebral, ale už se mi to nepodařilo dát zpatky, protože nevim jak tam patří perko na tom kontaktu. Nemůzete mi sem někdo hodit foto z DP? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jelikož v mojí schránce osvětlení nebylo a podle zkušeností, že originál osvětlení za moc nestojí, jsem se rozhodl tomu trochu přidat... :)

Fotky jsou bohužel nekvalitní jenom z mobilu, pač mám teď digitál na reklamaci :( tak až se vrátí, nafotím to pořádně :)

Detaily zapojení: 3x3 LED s odporem 270R v sérii - vše zapojeno přes rozepínací tlačítko. Napájení původně z S-kontaktu, nyní zapojeno na trvalé napájení nazávislé na klíčku :) A to nejpodstatnější na závěr: svítivost 10x větší / náklady 10x menší proti origo... ;)

post-2916-1183923974_thumb.jpg post-2916-1183923982_thumb.jpg

post-2916-1183923986_thumb.jpg post-2916-1183923990_thumb.jpg

post-2916-1183923995_thumb.jpg post-2916-1183924000_thumb.jpg

post-2916-1183924006_thumb.jpg post-2916-1183924010_thumb.jpg

post-2916-1183924017_thumb.jpg

Editováno: , autor: luckymann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes som si po precitani tohoto threetu uvedomil ako velmi ma hneva ta bludicka ergo osvetlenie schranky spolujazdca. Zisiel som dolu vymontoval schranku, vrhol sa na zasoby lediek /nenasiel som 9 ale iba 8/, letovacku, cin, kalafunu, kyselinku, tavnu pistol, draty a vrtacku. Su dve serie po 4. Vsetko pekne zaizolovane, akurat som neriesil spinac, ale napichol som sa na origo spinac na svetielku z ktoreho som iba vybral ziarovku aby nerusila. Za 20 minut hotovo aj s montazami a vyzera to takto. Podla mna je to sqele. :palec2: Dakujem velmi pekne za inspiraciu. :D

PS: to vpravo je moj udiveny psik... tiez sa mu to asi pacilo. Inak este ked som to mal dole ma napadlo dat dam zastrcku na 12V aj taku s krytom. Dali mi ju v servise ked rozoberali totalku sharana a on mal na obidvoch strnach zastrcku aj s deklikom. A do odkladacky by sa hodila koli nabijaniu hocicoho co nechcem nechat na ociach nabijat. akurat musim od zapalovaca priviest kable. To ma vedie k otazke neviete odkial z pod pristrojovky idu tie kable?

post-280-1188077551_thumb.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Please help:

Dneska jsem zjistil, ze mi sviti žárovka i při zavřeným šupliku. Tak jsem se v tom trochu štoural až jsem to osvětleni rozebral, ale už se mi to nepodařilo dát zpatky, protože nevim jak tam patří perko na tom kontaktu. Nemůzete mi sem někdo hodit foto z DP? Díky.

mám ten samý problém, neví nekdo jak to tam složit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeeeeeeeeeezis to sem jednou delal. je to vo drzkua je to uplne naopak. vim ze sem to skladal porad opacne. porad sem to perko daval naopak. nemnel sem to nafoceny ale dnes to mohu nafotit a pak to sem zavesim.

che to pevne nervy.

EDIT: Pridavam foto, dufam ze to z toho bude jasne. Keby nie, cely den som tu a mam vybrate svetielko aj fotak tak mozem odfotit.

Edit2 nedaju sa mi sem uploadovat fotky. neviete preco?

skusim takto

dsc07884qe9.jpg

dsc07883ac9.jpg

dsc07882fl5.jpg

dsc07881cq5.jpg

dsc07880ov9.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No tak koukám že se tak pohraju z ledkama a spínačem a udělám to HOME edition ale jen bych optřeboval poradit na jaký kabel to napíchnout když vytáhnu ten svazek drátů co se spojuje u ventilátoru po vymontování skříňky. Na dvou drátech jsem tam naměřil 12V, nejlepší by bylo to asinapojit na dráty vedoucí k ventilátoru, tam bude určtitě 12V, ale nenapadá mě jak to tam napojit jestly to musím nějak nechad odpinovat něbo to jde taky udělat nějak svépomocí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak koukám že se tak pohraju z ledkama a spínačem a udělám to HOME edition ale jen bych optřeboval poradit na jaký kabel to napíchnout když vytáhnu ten svazek drátů co se spojuje u ventilátoru po vymontování skříňky. Na dvou drátech jsem tam naměřil 12V, nejlepší by bylo to asinapojit na dráty vedoucí k ventilátoru, tam bude určtitě 12V, ale nenapadá mě jak to tam napojit jestly to musím nějak nechad odpinovat něbo to jde taky udělat nějak svépomocí ?

Tento biely kablik nad svorkovnicou opatrne odizolujes napajkujes a zaizolujes. Osvetlenie schranky tym padom regulujes zaroven s osvetlenim pristrojovky.

post-11209-1193333820_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak koukám že se tak pohraju z ledkama a spínačem a udělám to HOME edition ale jen bych optřeboval poradit na jaký kabel to napíchnout když vytáhnu ten svazek drátů co se spojuje u ventilátoru po vymontování skříňky. Na dvou drátech jsem tam naměřil 12V, nejlepší by bylo to asinapojit na dráty vedoucí k ventilátoru, tam bude určtitě 12V, ale nenapadá mě jak to tam napojit jestly to musím nějak nechad odpinovat něbo to jde taky udělat nějak svépomocí ?

Tento biely kablik nad svorkovnicou opatrne odizolujes napajkujes a zaizolujes. Osvetlenie schranky tym padom regulujes zaroven s osvetlenim pristrojovky.

Díky za názorný obrázek. Takže tímto se to bude ovládat tím kolečkem jak se reguluje osvětlení tacháčů. Takže když to svítí málo tak to svítí málo i skříňka? No a nešlo by to napájet, aby to svítilo prostě jen na plné pecky ? Pokud ne tak nevadí a šupnu to i na tohle však je to stejně jen orientační světlo abych nemusel zapínat stropní světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...