Přejít na obsah

Koupě ojetého Yetiho


Promato

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím,

chtěl bych oživit toto téma a zároveň potřebuji poradit. Mám možnost koupit od známého Yetiho 2009 1.2 TSI, výbava Active, najeto 125 000, 1. majitel. Rozhodl se ho pustit do světa a docela o něm přemýšlím. Jezdil s ním jen on v blízkém okolí a občas i já (brigádně pro něj pracuji). Auto znám, nikdy mě nenechalo ve štychu, nebylo bourané, loni nová spojka, rozvody byly dělané prý 4x (3x v záruce). Má nějaké menší kosmetické vady, trochu se mi zdá, že hučí zadní ložiska (prý bylo měněno) ale jinak se zdá vše ok. Potřebuji ho na běžný městský provoz, sem tam vyjet někam za město, na výlet atd. Můžete mi poradit na co si dát pozor? Na co se podívat, co si zkontrolovat či zda je to dobrá nabídka? Chce za něj 150 000. Yetiho jsem vyloženě nikdy přímo nechtěl ale auto je to fajn a znám jak ho tak i majitele.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám dotázek, Pokukuju po jeté Š. Yeti, 2010, 1.4, dovoz z DE a chtěl jsem se zeptat, jestli mi někde ve škodovce řeknou podle VIN, co na tom bylo děláno a co ne. Jestli vůbec. Rád bych to zjisitil ještě před případnou koupí. Nebo to sdělí jen majiteli? Dík za odpověď.


Jedná se o toto auto: https://www.bodasy.cz/autobazar/skoda-yeti-1-4-tsi-vyhrev-s-6-rychlosti_481558/?back=%2Fautobazar%2F%3Ffuel%3DBenz%C3%ADn

Editováno: , autor: dejavu69
úprava odkazu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne to je model s řetězovými rozvody, ale to není třeba se toho obávat. Mám jej už 8.roků, najeto 63 000 km, a musím to 

zaklepat na dřevo, a zatím bez jediného problému. Jak v servisu při každoroční prohlídce a výměně oleje v motoru, tak na STK mi

říkají jak to dělám, že ten yetík je stále jak nový. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zvažuju to. V současnosti mám klasickou atmosféru a nemít to (nemám slušného slova) sklo na střeše, tak se ho nezbavuju. Četl jsem, že je dobré každý rok udělat geometrii. Vážně je to tak zlé? S mým současným autem nemám žádné problémy, tak bych se nerad uvrtal do něčeho problémového :(

 

/edit: Takže nakonec po negativních recenzích do toho nejdu. Rez všude kam se podíváš, první, nevychytaná verze, nejasný původ z DE, a navíc motorizace před úpravou rozvoďáku mě odradila. Zůstanu u lety prověřeného vozu.

Editováno: , autor: dejavu69
Přidání textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...
  • o 5 měsíců později...

Dostal jsem doma zadání, že by bylo dobré pořídit škodu yeti, protože je:

  • krátký do města
  • vzdušný
  • sedí se tam výše
  • a mimochodem má v kufru úchyty na nákupní tašky.

Co jsem koukal, tak poslední yeti se vyráběl v roce 2017. Čili cílím na bazarovky 2016-2017.

Pochopitelně do města chceme benzínový motor.

 

Otázky:

Je automatická převodovka lepší volba než manuál?

Lze do yetiho dodělat tažné zařízení, když nebylo dodáno z výroby?

Měl yeti nějaké mouchy?

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...