Přejít na obsah

Koupě ojetého Yetiho


Promato

Doporučené příspěvky

Tak dnes mi servis potvrdil, že nový motor povezou z Německa a bude tu v úterý.

Tedy do konce příštího týdne auto bude opravené.

Dokonce pokud budu chtít, můžu si půjčit i auto zdarma.

Tak snad se to vše povede. Ale jestli tomu autu budu věřit, to ukáže čas.

Když jsem viděl v Kvasinách, přesnost jednotlivých operací, tak se bojím, že v servisu to bude poněkud jiné.

No, ale nebudu předjímat.

Každopádně mě nikdy nenapadlo, že po koupi ročního auta budu zajíždět nový motor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, myslim že to už bude ok. Tyhle kladky jsou jedinou slabou stránkou jinak výtečného 1,8 TSI motoru. Ale kupte si nějakého chrochtu, u kterého se může podělat mnohem více věcí místo tohodle tichošlápka, kterému stačí dát "nažrat" a nechá za sebou všechny TDIčka :)

A ten zvuk nad 4tis...to je prostě uším lahodící :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna u téhle 1,8 TSI vs 2,0TDI 103kW bych to tady být tebou neříkal tak nahlas, jelikož tenhle motor ty kopce tahá jako divej. Jo, dá se to srovnávat jedině se 125kW, kdy určitě kopce bude táhnout lépe, ale rodiče mají 2,0TDI v Octávce a že by v těch kopcích nějak jela lépe.....určitě ne. A spotřeba? Dlouhodobá 8,2.....kdo moc nenajezdí, stačí benzín a ten klid uvnítř auta :palec2:

Ale myslím, že tady ta diskuze - vlákno není zrovna dobré pro budoucí se hádání benzín, nebo nafta!

Editováno: , autor: Sranki
prosim, necituj predchadzajuci prispevok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, ta 2,0 TDI 103 KW nejde s 1,8 TSI srovnávat, neboť tenhle benzín prostě jede lépe. A do kopců na tom tenhle benzín není ani o chlup hůř, mám dojem, že by se hodně chrochtů divilo. Když chceš s něčím 1,8 TSI srovnat, musíš šáhnout u dieslu do té nejsilnější varianty. Co se týče spotřeby, jezdím momentálně dlouhodobou 7,1/100, takže asi tak lol Ale to je opravdu jiné vlákno...

Když jsme u těch TDI, je potřeba zapátrat do minulosti, kdy turba byly doménou ryze sportovních vozů. Kde byl tehdy diesel ve srovnání s benzínem? Chrochtající, čoudící a línej, teprve až turbo z něj udělalo motor, co šel použít i v osobákách. V té době mu to napráskal každej benzín. takže teď tu máme turbo i do benzínu a je to opravdu paráda.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam motor 1.8 TSI, vyrobeno 06/2009, typ motoru CDAA. Dneska jsem byl v servisu s vrzanim dveri (pri jizde na nerovnosrech povrzavali dvere v oblasti B sloupku). Zeptal jsem se technika, jestli vi o problemu s napinaci kladkou rozvodoveho retezu. O problemu vedel a nejdriv tvrdil, ze to neresej a ze zatim meli tri pripady, kdy u tohoto typu motoru preskocily rozvody. Nakonec to resit budou a ve ctvrtek jdu na vymenu "prestavovace vackove hridele"...

A problem s vrzanim vyresili. Ale cim to bylo nevim. Ve ctvrtek se jich zeptam a pak dam vedet.

A navrhuju zalozit novej topic v sekci motor/1.8 TSI tykajici se zde probiraneho problemu s rozvody...

Editováno: , autor: bronik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem do servisu odvezl auto, kde toto budou opravovat preventivne. Zítra, nebo pozítří nejpozději si mohu pro auto přijít. Tak jen doufám, že mě nějaké to přeskočení rozvodů mine velikým obloukem.

Editováno: , autor: Sranki
necituj predchadzajuci prispevok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, teď mě tak napadá, nevím jak dřívější modely, ale ten nápis při startování na maxíku: "při startování stiskněte spojku", není ono to právě jakási prevence pro ten rozvoďák? Jasné, že sešlápnutím spojky a následné nastartování ulehčí motoru od převodovky a právě ten moment je nejkrizovější, neboť se tam nestíhá dotlačit olej k napínací kladce....Resp. ono to bez spojky už teď ani nastartovat nejde, je to blokované. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro bronik : Docela jsem zvědav jak ti odstranily to vrzání v B sloupku. Mám Yetiho rok a to samé jsem taky reklamoval . Po pokusech akce - omyl mě to můj značkový servis Škoda dal do pořádku . Bohužel jen na asi 3 měsíce a tato nepřijemnost se vrátila. Nová reklamace a přístup servisu dost vlažný. Na dalších fórech různé rady ale u mě bohužel nezabraly. Jinak všem přeji aby vaše motory byly O.k. Mám sice slabší variantu Tsi ale ten pocit zmaru znám. Po půl roce provozu mě v záruce měnily dva vstřiky a uznání záruční reklamace dost fuška . Asi tankuji špatný bezín. Já tam leju jenom Carreru 100 a teprve hrozba že si na jejich náklady udělám rozbor obsahu nádrže je přesvědčila . Yetík ae pak stál týden v servise než sehnali díly atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl včera taky v servisu, nechal jsem objednat nový zadní znak, lehké vrzání dveří u řidiče se odstranilo lepším nastavením zámku a na můj dotaz ohledně přeskakujícího rozvoďáku mi bilo řečeno že moje datum výroby (7/2010) je už s tou novou kladkou takže by mělo být vše OK. Doufám že to tak opravdu bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám stříbrňase zpátky s novým motorem!!!

Zatím jsem jel jen 100 metrů ze servisu do firmy, tak nemám ještě zdání, zda se vše povedlo jako mělo.

Prý se musela vyndavat i náprava a kardan :)

Před touto informací jsem měl jen obavu, že auto někde zastaví a já nedojedu.

Jenže teď mám obavu aby neulítlo třeba kolo nebo nepřestala fungovat brzda :)

Budu Vás informovat ... tedy jen v případě, že se něco z výše uvedeného nenaplní :)

Editováno: , autor: Jz73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem do servisu odvezl auto, kde toto budou opravovat preventivne. Zítra, nebo pozítří nejpozději si mohu pro auto přijít. Tak jen doufám, že mě nějaké to přeskočení rozvodů mine velikým obloukem.

No, dnes jsem zrovna toto téma probíral s tim známým ze škodovky a říkal, že dělali dva nebo tři případy, ale hlavně jedno auto dvakrát :feve: Prej vždycky po 40tis. km to přeskočilo. Faktem je, že měl starou kladku a bohužel když ji tenkrát měnili, to ještě ta nová nebyla a tak mu tam dali novou "starou" a za 40tis. tam byl zas. Navíc, byl to služebák, tak kdo ví. Teď říkal, že už tenhle problém neřešili.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro bronik : Docela jsem zvědav jak ti odstranily to vrzání v B sloupku.

to specnas: vrzani zatim moc neodstranili, je to sice trochu lepsi, ale rozhodne ne dokonaly, coz me dost vadi, takze to tam pujde zpatky... Resili to tak, ze necim namazali gumy ve dverich... Ale tohle tema patri sem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...