Přejít na obsah

Zadní mlhovky


mylys

Doporučené příspěvky

Bohužel není tento problém stejně řešitelný jako u nové Octavie, tam stačí druhou zadní mlhovku pouze aktivovat pomocí počítače. V tvém případě by bylo třeba natažení elektřiny a nějaká SW úprava systému kontroly žárovek, která by z toho mohla být zmatená. Pokud by držák žárovky musel být jiný, doporučoval bych koupit z anglické verze.

Yetiho nemám a možná to s tou elektronikou tak složité nebude, pamatuji si u Fabie, že dokonce v druhém světle byla také dvouvláknová žárovka, jen chyběl jeden kabel, který stačilo natáhnout z levého světla a vše fungovalo. V té době měly dvě mlhovky auta s tažným, jak je to nyní nevím...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, taky se mi to libi vice. Pokud by to bylo jen vlozeni zarovky, uz tam je. Ale drat kvuli tomu tahat nebudu. Je to jen ten drat. Objimka tam je a software s tim podle me nema nic spolecneho. Na ridici jednotce je jeden vystup pro mlhove svetlo.

Jz

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

berete mi myšlenky, taky jsem se o víkendu když byl u nás ten bordel když jsem přijel domů kouknul na yetiho zezadu a přemýšlel jsem jestli mi praskla žárovka nebo ne...., koukám, že nepraskla, osobně bych uvítal obě mlhovky takhle to vypadá jako nedodělaný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Třeba proto, že když za tebou v noci v mlze někdo jede, tak abys tu zadní mohl vypnout a předníma si pořád dál mohl svítit. Ta zadní zblízka v noci strašně oslňuje a po chvilce seš slepej. Já to tak z ohleduplnosti k druhejm dělám a když zamnou zase nikdo není, tak jí zase rozsvítím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Jasně. FI tam také měla příslušnou žárovku, ale chyběl tam drát. Proto se na to ptám - i vzhledem k těm předchozím příspěvkům (i když ne zcela jednoznačným). Pak je ještě otázka, jestli to nebude jako u OII FL (tuším, že elektrika v Yeti vychází z OII), kdy to diagnostikou jen tak nezapneš, je potřeba nějaká úprava sw. Napiš alespoň o jaký rok výroby se jedná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Uff, jsem dnes kontroloval svetla a zjistil s hruzou, ze nesviti prava zadni mlhovka, uz jsem hledal navod, jak pravy zadni svetlomet rozmontovat a opravit, a ted jsem se tu docetl, ze to je vlastne spravne.
:)

Třeba proto, že když za tebou v noci v mlze někdo jede, tak abys tu zadní mohl vypnout a předníma si pořád dál mohl svítit. Ta zadní zblízka v noci strašně oslňuje a po chvilce seš slepej. Já to tak z ohleduplnosti k druhejm dělám a když zamnou zase nikdo není, tak jí zase rozsvítím.
To je ovsem v CR zakonem zakazano, svitit prednimi mlhovkami bez zapnutych zadnich mlhovek.
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja urcite ne, protoze predni mlhovky smis pouzit pouze v tech pripadech, kdy zadni mlhovky pouzit musis. Z toho logicky plyne, ze predni mlhovky nesmis uzit bez zadnich.

 

§ 32/4 z.č.361/2000 Sb.

Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

 

Jinak jsem jen tak na zkousku odmontoval pravy zadni svetlomet a zarovka pro zadni mlhovku tam z vyroby je.

 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...