Přejít na obsah

Jaký olej do 1.2 TSI (výměna oleje a filtru)


voltys

Doporučené příspěvky

Citam,ze do novych aut (aj do mojho) dava SA 1l oleja pre pripadne dolievanie : VW 504.00 - Castrol 5W30 SLX. Preco tam davaju olej s touto specifikaciou ked kazdych 15.000 km sa ma pouzit olej specifikacie VW 502.00 ?

Mam teraz v aute vymeneny olej, myslim ze to je Castrol 5W40 Maganatec C3. Keby nedajboze bolo treba dolievat,mozem doliat aj z toho SLX aj ked ma 'zlu' specifikaciu? vdaka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK,vdaka. Asi som sa zle vyjadril. Urcite dava 1l na dolievanie predajca. Nerozumiem vsak preco aspon nedaju spravnu specifikaciu. To akoby mi dali nahradne koleso nejake 20''. Tiez mi je na nic :feve:

Aj ked na 2. strane, predajca je 'sikula' - predal mi do Roomstra gumenne koberce na Fabiu. A tak mi vzadu koberce lietaju lebo su male :feve:

Ale spat k oleju: ked mi bude klesat olej na ryske radsej kupim 502.00 a darovany SLX 504.00 nebudem pouzivat (interval vymeny mam 15.000km/rok).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK,vdaka. Asi som sa zle vyjadril. Urcite dava 1l na dolievanie predajca. Nerozumiem vsak preco aspon nedaju spravnu specifikaciu. To akoby mi dali nahradne koleso nejake 20''. Tiez mi je na nic :feve:

Aj ked na 2. strane, predajca je 'sikula' - predal mi do Roomstra gumenne koberce na Fabiu. A tak mi vzadu koberce lietaju lebo su male :feve:

Ale spat k oleju: ked mi bude klesat olej na ryske radsej kupim 502.00 a darovany SLX 504.00 nebudem pouzivat (interval vymeny mam 15.000km/rok).

Bezohledu na to jestli mas promennej ci pevnej interval tak prvni napln z fabriky je dle VW 504.00 (Castrol 5W30 LL3) proto ti spravne dali ten SLX !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, do 1,2 TSI 63 kW či 77 kW ide olej podla toho aky servisny interval ma motor nastaveny. Premenlive intervaly QG1 (30 000 km) vyzaduje normu oleja VW 504 00 a pevne servisne intervali QG2 (15 000) normu oleja VW 502 00. Na znacke oleja nezalezi. Ja osobne mam nastaveny interval na 15 000 km a davam olej VALVOLINE Syn Power 5W-40. Oleje typu Castrol Magnatec by som urcite nedaval.

Prečo nie Castrol?

Tento mesiac ma čaká výmena oleja po 15000 (aj keď budem mať len 12000 a rok od výroby), tak rozmýšľam, že čo dať, kedže teraz tam je Castrol, aspoň podľa viečka na motore..

A ešte by ma zaujímalo, že ako je to vlastne s vlastným olejom, môžem si ho kľudne doniesť a zaplatím iba za výmenu alebo olej mi predá aj s výmenou servis ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to moj osobny postoj k znacke Castrol Magnatec, preto ja nie. Vsetci sa idu zblaznit koli Magnatecu a pritom tu mame viacej kvalitnych olejov. Na Castrol Edge nemozem povedat ani jedno zle slovko, je dobry. Ak sa rozhodnes pre Magnatec dat ho tam urcite mozes ak mas QG2 - 502.00 pevny interval. Servis by ti mal akceptovat aj vlastny olej, no oni to radi nemaju, tak tam zavolaj a opytaj sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aky je zasadny problem/rozdiel Castrol Magnatec 5W40 C3 vs. Castrol EDGE 5W-40 ? V servise mi dali naposledy Magnatec ale ked si budem kupovat olej nabuduce sam,rad by som vedel preco je Edge lepsi ? Ved oba splnaju specifikaciu, su od Castrolu a su plne synteticke... kol119

(nehladiac na to,ze tu ktosi spominal,ze su ovela 'lepsie' oleje - napr. od Valvoline)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aky je zasadny problem/rozdiel Castrol Magnatec 5W40 C3 vs. Castrol EDGE 5W-40 ? V servise mi dali naposledy Magnatec ale ked si budem kupovat olej nabuduce sam,rad by som vedel preco je Edge lepsi ? Ved oba splnaju specifikaciu, su od Castrolu a su plne synteticke... kol119

(nehladiac na to,ze tu ktosi spominal,ze su ovela 'lepsie' oleje - napr. od Valvoline)

Tak Castrol Magnatec 5W40 v ziadnom pripade nie je plne synteticky olej, ale iba HC - syntetický (Leistungsstarkes HC-Synthesemotorenöl)

Pripájam technické listy niektorych plne syntetických olejov PAO

ADDINOL_Super_Light_MV_0546_SK-sk.pdf

MegolSuperLeichtlauf_5W-40.pdf

SynPower_newpi_5W-401.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...